GUSTAV BAARØY AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2013 | 3 618 016 NOK |
| 2014 | 3 417 350 NOK |
| 2015 | 4 697 635 NOK |
| 2016 | 3 451 840 NOK |
| 2017 | 4 878 717 NOK |
| 2018 | 5 973 419 NOK |
| 2019 | 5 969 728 NOK |
| 2020 | 5 987 036 NOK |
| 2021 | 10 041 005 NOK |
| 2022 | 13 648 494 NOK |
| 2023 | 14 556 979 NOK |
| 2024 | 11 404 786 NOK |
| 2025 | 9 564 676 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Entreprenørvirksomhet innen grunn- og betongarbeid, samt deltakelse i andre selskaper og virksomheter, investeringer og annet som står i naturlig forbindelse med dette.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 9 565 | 11 405 | 14 557 | 13 648 | 10 041 | 5 987 | 5 970 | 5 973 | 4 879 | 3 452 | 4 698 | 3 417 | 3 618 |
| Sum kostnader | 9 429 | 11 157 | 15 723 | 13 497 | 9 325 | 6 110 | 5 701 | 5 556 | 4 712 | 3 305 | 4 487 | 3 136 | 3 718 |
| Driftsresultat | 136 | 248 | −1 166 | 151 | 716 | −123 | 269 | 417 | 166 | 147 | 210 | 281 | −100 |
| Sum finansinntekter | 0 | 1 | 0 | – | – | 12 | 13 | 12 | 12 | 14 | 13 | 17 | 19 |
| Sum finanskostnader | 650 | 170 | 127 | 77 | 63 | 78 | 79 | 90 | 96 | 80 | 70 | 95 | 88 |
| Netto finans | −650 | −168 | −127 | −77 | −63 | −67 | −66 | −78 | −85 | −66 | −56 | −78 | −69 |
| Resultat før skattekostnad | −515 | 79 | −1 293 | 74 | 653 | −190 | 203 | 339 | 82 | 81 | 154 | 203 | −169 |
| Årsresultat | −515 | 79 | −1 293 | 74 | 483 | −150 | 146 | 261 | 60 | 43 | 92 | 182 | −164 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 79 | −1 293 | 74 | 483 | −150 | 146 | 261 | 60 | 43 | 92 | 182 | −164 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 531 | 1 094 | 1 411 | 1 471 | 712 | 936 | 888 | 1 120 | 784 | 450 | 1 027 | 1 198 | 1 383 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 525 | 525 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 531 | 1 619 | 1 936 | 1 471 | 712 | 936 | 888 | 1 120 | 784 | 450 | 1 027 | 1 198 | 1 383 |
| Sum fordringer | 1 384 | 1 287 | 835 | 2 774 | 2 843 | 1 429 | 1 254 | 1 369 | 760 | 799 | 1 638 | 599 | 463 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 525 | 525 | 525 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 2 196 | 2 136 | 1 857 | 4 780 | 3 971 | 2 711 | 2 145 | 2 524 | 2 506 | 1 912 | 2 225 | 1 375 | 735 |
| Sum eiendeler | 2 727 | 3 756 | 3 793 | 6 251 | 4 683 | 3 647 | 3 033 | 3 644 | 3 290 | 2 361 | 3 252 | 2 574 | 2 118 |
| Sum innskutt egenkapital | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 300 | 300 |
| Sum opptjent egenkapital | −511 | 4 | −76 | 1 217 | 1 143 | 659 | 809 | 663 | 402 | 341 | 299 | 207 | 25 |
| Sum egenkapital | 89 | 604 | 524 | 1 817 | 1 743 | 1 259 | 1 409 | 1 263 | 1 002 | 941 | 899 | 507 | 325 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 587 | 893 | 1 091 | 1 161 | 520 | 778 | 898 | 1 137 | 1 391 | 1 263 | 1 302 | 678 | 817 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 893 | 1 091 | 1 161 | 520 | 778 | 898 | 1 137 | 1 391 | 1 263 | 1 302 | 678 | 817 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 052 | 2 259 | 2 177 | 3 273 | 2 420 | 1 610 | 726 | 1 244 | 897 | 157 | 1 052 | 1 388 | 976 |
| Sum gjeld | 2 638 | 3 152 | 3 269 | 4 434 | 2 940 | 2 388 | 1 624 | 2 381 | 2 288 | 1 420 | 2 354 | 2 067 | 1 793 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 727 | 3 756 | 3 793 | 6 251 | 4 683 | 3 647 | 3 033 | 3 644 | 3 290 | 2 361 | 3 252 | 2 574 | 2 118 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,4 % | 2,2 % | −8 % | 1,1 % | 7,1 % | −2,1 % | 4,5 % | 7 % | 3,4 % | 4,3 % | 4,5 % | 8,2 % | −2,8 % |
| Resultatmargin | −5,4 % | 0,7 % | −8,9 % | 0,5 % | 4,8 % | −2,5 % | 2,5 % | 4,4 % | 1,2 % | 1,2 % | 2 % | 5,3 % | −4,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,07 | 0,95 | 0,85 | 1,46 | 1,64 | 1,68 | 2,95 | 2,03 | 2,79 | 12,17 | 2,12 | 0,99 | 0,75 |
| Gjeldsgrad | 29,66 | 5,22 | 6,24 | 2,44 | 1,69 | 1,9 | 1,15 | 1,89 | 2,28 | 1,51 | 2,62 | 4,08 | 5,52 |
| Egenkapitalrentabilitet | −578,4 % | 13,1 % | −246,6 % | 4,1 % | 27,7 % | −11,9 % | 10,4 % | 20,7 % | 6 % | 4,5 % | 10,2 % | 35,9 % | −50,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −16,1 % | −21,7 % | 6,7 % | 35,9 % | 67,7 % | 0,3 % | −0,1 % | 22,4 % | 41,3 % | −26,5 % | 37,5 % | −5,5 % | – |
| Arbeidskapital | 144 284 kr | −122 711 kr | −320 612 kr | 1,5 mill kr | 1,6 mill kr | 1,1 mill kr | 1,4 mill kr | 1,3 mill kr | 1,6 mill kr | 1,8 mill kr | 1,2 mill kr | −12 964 kr | −241 011 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Grunnarbeid · DALSØYRA |
Selger du til selskaper som GUSTAV BAARØY AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.