GUDBRANDSDALSMUSEA AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Driftsselskapet er etablert ut frå ei felles målsetting om å drive og utvikle einingane ved Gudbrandsdalsmusea AS som ei eining i eitt driftsselskap etter askjeloven sine reglar. Driftsselskapet skal vere ein møtestad for arbeid med natur, kultur, kunst og kunnskap mellom fortid, nåtid og framtid i driftsselskapet sitt ansvarsområde. Eininga skal vidareutvikle sin kompetanse på natur- og kulturhistorie og vere aktiv i utviklinga av eit kulturbasert næringsliv. Selskapet kan ta på seg oppgåver for andre/nye einingar som ligg innanfor driftsselskapets formål. Selskapet skal vere eit non profit…
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 15 749 | 15 003 | 13 821 | 15 087 | 14 289 | 12 826 | 11 402 | 12 242 | 12 299 | 11 550 | 10 638 | 10 688 | 9 937 | 10 084 |
| Sum kostnader | 15 091 | 15 779 | 13 625 | 15 342 | 14 135 | 12 262 | 11 749 | 12 610 | 12 628 | 11 334 | 10 678 | 11 163 | 10 208 | 10 179 |
| Driftsresultat | 658 | −776 | 196 | −255 | 154 | 564 | −348 | −368 | −329 | 217 | −40 | −475 | −271 | −95 |
| Sum finansinntekter | 97 | 95 | 72 | 36 | 25 | 35 | 96 | 68 | 49 | 46 | 75 | 152 | 172 | 253 |
| Sum finanskostnader | 1 | 28 | 1 | 4 | 10 | 3 | 4 | 5 | 2 | 1 | 3 | 2 | 4 | 3 |
| Netto finans | 96 | 67 | 71 | 32 | 15 | 32 | 92 | 63 | 47 | 46 | 72 | 151 | 167 | 250 |
| Resultat før skattekostnad | 755 | −709 | 267 | −223 | 169 | 596 | −256 | −305 | −281 | 262 | 32 | −324 | −103 | 154 |
| Årsresultat | 755 | −709 | 267 | −223 | 169 | 596 | −256 | −305 | −281 | 262 | 32 | −324 | −103 | 154 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | – | – | – | −223 | 169 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | −324 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | −709 | 267 | −223 | 169 | 596 | −256 | −305 | −281 | 262 | 32 | −324 | −103 | 154 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 435 | 549 | 732 | 155 | 185 | 226 | 310 | 133 | 173 | 230 | 351 | 481 | 586 | 427 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 254 | 223 | 194 | 23 | 262 | 241 | 223 | 203 | 183 | 5 | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 688 | 772 | 926 | 179 | 447 | 467 | 533 | 336 | 356 | 235 | 351 | 481 | 586 | 427 |
| Sum fordringer | 867 | 1 760 | 2 099 | 2 055 | 820 | 1 175 | 1 160 | 492 | 771 | 882 | 630 | 758 | 512 | 915 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | 1 | 1 | 1 | 1 | – | – |
| Sum omløpsmidler | 5 494 | 4 452 | 4 804 | 5 696 | 6 904 | 6 336 | 5 199 | 5 489 | 6 281 | 7 104 | 5 934 | 6 207 | 6 273 | 6 862 |
| Sum eiendeler | 6 182 | 5 224 | 5 729 | 5 874 | 7 351 | 6 804 | 5 732 | 5 825 | 6 638 | 7 339 | 6 286 | 6 688 | 6 858 | 7 289 |
| Sum innskutt egenkapital | 288 | 288 | 288 | 288 | 288 | 288 | 288 | 288 | 288 | 288 | 300 | 300 | 300 | 300 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 192 | 1 438 | 2 147 | 1 879 | 2 103 | 1 934 | 1 337 | 1 593 | 1 898 | 2 179 | 1 917 | 1 885 | 2 209 | 2 313 |
| Sum egenkapital | 2 480 | 1 726 | 2 435 | 2 167 | 2 391 | 2 222 | 1 625 | 1 881 | 2 186 | 2 467 | 2 217 | 2 185 | 2 509 | 2 613 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 702 | 3 498 | 3 295 | 3 707 | 4 960 | 4 582 | 4 107 | 3 944 | 4 452 | 4 871 | 4 069 | 4 503 | 4 349 | 4 676 |
| Sum gjeld | 3 702 | 3 498 | 3 295 | 3 707 | 4 960 | 4 582 | 4 107 | 3 944 | 4 452 | 4 871 | 4 069 | 4 503 | 4 349 | 4 676 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 182 | 5 224 | 5 729 | 5 874 | 7 351 | 6 804 | 5 732 | 5 825 | 6 638 | 7 339 | 6 286 | 6 688 | 6 858 | 7 289 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,2 % | −5,2 % | 1,4 % | −1,7 % | 1,1 % | 4,4 % | −3,1 % | −3 % | −2,7 % | 1,9 % | −0,4 % | −4,4 % | −2,7 % | −1 % |
| Resultatmargin | 4,8 % | −4,7 % | 1,9 % | −1,5 % | 1,2 % | 4,7 % | −2,2 % | −2,5 % | −2,3 % | 2,3 % | 0,3 % | −3 % | −1 % | 1,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,48 | 1,27 | 1,46 | 1,54 | 1,39 | 1,38 | 1,27 | 1,39 | 1,41 | 1,46 | 1,46 | 1,38 | 1,44 | 1,47 |
| Gjeldsgrad | 1,49 | 2,03 | 1,35 | 1,71 | 2,07 | 2,06 | 2,53 | 2,1 | 2,04 | 1,97 | 1,84 | 2,06 | 1,73 | 1,79 |
| Egenkapitalrentabilitet | 30,4 % | −41,1 % | 11 % | −10,3 % | 7,1 % | 26,8 % | −15,7 % | −16,2 % | −12,9 % | 10,6 % | 1,5 % | −14,8 % | −4,1 % | 5,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 5 % | 8,6 % | −8,4 % | 5,6 % | 11,4 % | 12,5 % | −6,9 % | −0,5 % | 6,5 % | 8,6 % | −0,5 % | 7,6 % | −1,5 % | – |
| Arbeidskapital | 1,8 mill kr | 954 043 kr | 1,5 mill kr | 2 mill kr | 1,9 mill kr | 1,8 mill kr | 1,1 mill kr | 1,5 mill kr | 1,8 mill kr | 2,2 mill kr | 1,9 mill kr | 1,7 mill kr | 1,9 mill kr | 2,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Vis 11 til
Underenheter (9)
Drift av naturhistoriske, teknologiske og vitenskapshistoriske museer · DOMBÅS | |
Drift av naturhistoriske, teknologiske og vitenskapshistoriske museer · LESJA | 5 ans. |
Drift av naturhistoriske, teknologiske og vitenskapshistoriske museer · LOM | |
Drift av naturhistoriske, teknologiske og vitenskapshistoriske museer · KVAM | |
Drift av naturhistoriske, teknologiske og vitenskapshistoriske museer · OTTA | |
Drift av naturhistoriske, teknologiske og vitenskapshistoriske museer · RINGEBU | |
Drift av naturhistoriske, teknologiske og vitenskapshistoriske museer · SKJÅK | |
Drift av naturhistoriske, teknologiske og vitenskapshistoriske museer · SØR-FRON | |
Drift av naturhistoriske, teknologiske og vitenskapshistoriske museer · VÅGÅ |
Selger du til selskaper som GUDBRANDSDALSMUSEA AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.