GRUVI GAMES AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Selskapets virksomhet er selv, gjennom hel- eller deleide selskaper eller ved samarbeide med andre virksomheter, å forestå handel med varer og tjenester innen spilleautomatbransjen og annen virksomhet beslektet med dette.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 187 | 3 593 | 3 638 | 4 687 | 5 417 | 2 029 | 1 608 | 1 530 | 2 344 | 1 617 |
| Sum kostnader | 1 995 | 3 196 | 3 351 | 4 297 | 4 948 | 1 727 | 1 320 | 1 278 | 2 022 | 1 333 |
| Driftsresultat | 191 | 397 | 287 | 391 | 469 | 302 | 289 | 252 | 321 | 283 |
| Sum finansinntekter | 6 | 0 | 0 | 200 | 101 | 1 | 0 | – | – | – |
| Sum finanskostnader | 36 | 18 | 16 | 57 | 86 | 109 | 115 | 140 | 151 | – |
| Netto finans | −30 | −18 | −16 | 143 | 14 | −108 | −115 | −140 | −151 | −160 |
| Resultat før skattekostnad | 161 | 379 | 270 | 533 | 483 | 194 | 174 | 112 | 171 | 123 |
| Årsresultat | 125 | 296 | 211 | 457 | 391 | 148 | 148 | 80 | 120 | 105 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 125 | 296 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 125 | 296 | 211 | 457 | 391 | 148 | 148 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 125 | 296 | 211 | 457 | 391 | 148 | 148 | 80 | 120 | 105 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 217 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 726 | 3 726 | 3 726 | 3 628 | 4 128 | 3 837 | 3 699 | 3 628 | 3 547 | 3 373 |
| Sum anleggsmidler | 3 726 | 3 726 | 3 726 | 3 628 | 4 128 | 3 837 | 3 699 | 3 628 | 3 547 | 3 590 |
| Sum fordringer | 1 131 | 330 | 186 | 50 | 189 | 226 | 172 | 97 | 233 | 43 |
| Sum omløpsmidler | 1 911 | 371 | 514 | 104 | 189 | 435 | 172 | 97 | 233 | 43 |
| Sum eiendeler | 5 637 | 4 097 | 4 239 | 3 732 | 4 318 | 4 273 | 3 871 | 3 725 | 3 781 | 3 633 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 104 | 1 104 | 1 104 | 1 104 | 1 104 | 1 104 | 1 104 | 1 104 | 1 104 | 1 004 |
| Sum opptjent egenkapital | 566 | 441 | 441 | 441 | 942 | 650 | 503 | 432 | 351 | 231 |
| Sum egenkapital | 1 670 | 1 544 | 1 544 | 1 544 | 2 045 | 1 754 | 1 606 | 1 535 | 1 455 | 1 234 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | 464 | 912 | 1 115 | – |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 464 | 912 | 1 115 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 967 | 2 552 | 2 695 | 2 188 | 2 273 | 2 519 | 1 800 | 1 277 | 1 211 | 1 076 |
| Sum gjeld | 3 967 | 2 552 | 2 695 | 2 188 | 2 273 | 2 519 | 2 265 | 2 190 | 2 326 | 2 399 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 637 | 4 097 | 4 239 | 3 732 | 4 318 | 4 273 | 3 871 | 3 725 | 3 781 | 3 633 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,7 % | 11,1 % | 7,9 % | 8,3 % | 8,7 % | 14,9 % | 18 % | 16,5 % | 13,7 % | 17,5 % |
| Resultatmargin | 5,7 % | 8,2 % | 5,8 % | 9,7 % | 7,2 % | 7,3 % | 9,2 % | 5,3 % | 5,1 % | 6,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,48 | 0,15 | 0,19 | 0,05 | 0,08 | 0,17 | 0,1 | 0,08 | 0,19 | 0,04 |
| Gjeldsgrad | 2,38 | 1,65 | 1,74 | 1,42 | 1,11 | 1,44 | 1,41 | 1,43 | 1,6 | 1,94 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,5 % | 19,1 % | 13,7 % | 29,6 % | 19,1 % | 8,4 % | 9,2 % | 5,2 % | 8,3 % | 8,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −39,2 % | −1,2 % | −22,4 % | −13,5 % | 167 % | 26,2 % | – | −34,7 % | 45 % | – |
| Arbeidskapital | −2,1 mill kr | −2,2 mill kr | −2,2 mill kr | −2,1 mill kr | −2,1 mill kr | −2,1 mill kr | −1,6 mill kr | −1,2 mill kr | −977 417 kr | −1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Lotteri- og gamblingvirksomhet · HAGAN |
Selger du til selskaper som GRUVI GAMES AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.