GRIMSTAD HÅNDVERKSENTER AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Drift av en byggeforretning samt alt som står i forbindelse hermed. Selskapet kan også ha eierinteresser i andre selskaper.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 11 169 | 9 796 | 9 903 | 11 094 | 11 531 | 8 987 | 9 326 | 7 740 | 9 477 | 9 102 | 8 345 | 7 756 | 6 825 | 7 165 |
| Sum kostnader | 10 616 | 9 349 | 9 517 | 10 082 | 10 450 | 8 532 | 8 896 | 7 680 | 9 081 | 8 442 | 7 909 | 7 490 | 6 712 | 6 982 |
| Driftsresultat | 553 | 447 | 386 | 1 012 | 1 081 | 456 | 430 | 60 | 396 | 660 | 436 | 266 | 113 | 183 |
| Sum finansinntekter | 10 | 13 | 13 | 2 | 2 | 5 | 11 | 10 | 8 | 10 | 10 | 6 | 6 | 9 |
| Sum finanskostnader | 2 | 12 | 3 | 1 | 0 | 4 | 8 | 22 | 30 | 5 | 18 | 15 | 16 | 16 |
| Netto finans | 8 | 1 | 10 | 1 | 2 | 1 | 3 | −13 | −22 | 5 | −8 | −9 | −11 | −7 |
| Resultat før skattekostnad | 561 | 448 | 396 | 1 014 | 1 083 | 457 | 434 | 48 | 374 | 664 | 428 | 256 | 103 | 176 |
| Årsresultat | 434 | 355 | 312 | 784 | 848 | 345 | 333 | 32 | 270 | 494 | 309 | 171 | 68 | 141 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 434 | 355 | 312 | 784 | 848 | 345 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 434 | 355 | 312 | 784 | 848 | 345 | 333 | 32 | 270 | 494 | – | 171 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 434 | 355 | 312 | 784 | 848 | 345 | 333 | 32 | 270 | 494 | 309 | 171 | 68 | 141 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 154 | 162 | 212 | 109 | 50 | 39 | 84 | 98 | 77 | 87 | 22 | 9 | 21 | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | – | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | – |
| Sum anleggsmidler | 154 | 162 | 212 | 109 | 100 | 89 | 134 | 148 | 127 | 137 | 72 | 59 | 71 | – |
| Sum fordringer | 657 | 539 | 997 | 403 | 419 | 266 | 204 | 354 | 465 | 421 | 642 | 190 | 723 | 345 |
| Sum omløpsmidler | 5 384 | 5 889 | 5 752 | 5 458 | 4 805 | 4 201 | 3 435 | 3 086 | 3 359 | 3 259 | 3 161 | 2 624 | 2 553 | 2 258 |
| Sum eiendeler | 5 539 | 6 051 | 5 964 | 5 567 | 4 905 | 4 290 | 3 569 | 3 234 | 3 486 | 3 396 | 3 232 | 2 683 | 2 623 | 2 258 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 | 370 | 370 | 370 | 370 | 870 | 870 | 870 | 870 | 870 | 1 370 | 1 370 | 1 370 | 1 370 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 291 | 4 657 | 4 301 | 3 989 | 3 206 | 2 358 | 2 012 | 1 680 | 1 647 | 1 377 | 882 | 574 | 402 | 67 |
| Sum egenkapital | 4 321 | 5 026 | 4 671 | 4 359 | 3 576 | 3 228 | 2 882 | 2 549 | 2 517 | 2 247 | 2 252 | 1 944 | 1 772 | 1 437 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 218 | 1 024 | 1 293 | 1 208 | 1 329 | 1 062 | 686 | 684 | 968 | 1 149 | 980 | 739 | 851 | 821 |
| Sum gjeld | 1 218 | 1 024 | 1 293 | 1 208 | 1 329 | 1 062 | 686 | 684 | 968 | 1 149 | 980 | 739 | 851 | 821 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 539 | 6 051 | 5 964 | 5 567 | 4 905 | 4 290 | 3 569 | 3 234 | 3 486 | 3 396 | 3 232 | 2 683 | 2 623 | 2 258 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5 % | 4,6 % | 3,9 % | 9,1 % | 9,4 % | 5,1 % | 4,6 % | 0,8 % | 4,2 % | 7,2 % | 5,2 % | 3,4 % | 1,7 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 3,9 % | 3,6 % | 3,2 % | 7,1 % | 7,4 % | 3,8 % | 3,6 % | 0,4 % | 2,9 % | 5,4 % | 3,7 % | 2,2 % | 1 % | 2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 4,42 | 5,75 | 4,45 | 4,52 | 3,61 | 3,95 | 5,01 | 4,51 | 3,47 | 2,84 | 3,23 | 3,55 | 3 | 2,75 |
| Gjeldsgrad | 0,28 | 0,2 | 0,28 | 0,28 | 0,37 | 0,33 | 0,24 | 0,27 | 0,38 | 0,51 | 0,44 | 0,38 | 0,48 | 0,57 |
| Egenkapitalrentabilitet | 10,1 % | 7,1 % | 6,7 % | 18 % | 23,7 % | 10,7 % | 11,6 % | 1,3 % | 10,7 % | 22 % | 13,7 % | 8,8 % | 3,8 % | 9,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 14 % | −1,1 % | −10,7 % | −3,8 % | 28,3 % | −3,6 % | 20,5 % | −18,3 % | 4,1 % | 9,1 % | 7,6 % | 13,6 % | – | – |
| Arbeidskapital | 4,2 mill kr | 4,9 mill kr | 4,5 mill kr | 4,3 mill kr | 3,5 mill kr | 3,1 mill kr | 2,7 mill kr | 2,4 mill kr | 2,4 mill kr | 2,1 mill kr | 2,2 mill kr | 1,9 mill kr | 1,7 mill kr | 1,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · GRIMSTAD |
Selger du til selskaper som GRIMSTAD HÅNDVERKSENTER AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.