GRILSTADFJÆRA 1 AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Oppføring av nybygg, utleie og drift av fast eiendom og alt hva hermed står i forbindelse, samt gjennom aksjetegning eller på annen måte delta i annen virksomhet. Selskapet skal i tillegg kunne tilby konsulentbistand, bygge- og entreprenørvirksomhet tilknyttet næringslokalene som leies ut.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 29 266 | 29 153 | 29 364 | 29 246 | 29 644 |
| Sum kostnader | 14 196 | 13 659 | 12 074 | 13 257 | 11 961 |
| Driftsresultat | 15 069 | 15 495 | 17 290 | 15 990 | 17 684 |
| Sum finansinntekter | 15 | 37 | 2 | 0 | 2 |
| Sum finanskostnader | 8 531 | – | 5 038 | 2 424 | 3 043 |
| Netto finans | −8 516 | −7 738 | −5 037 | −2 424 | −3 041 |
| Resultat før skattekostnad | 6 553 | 7 757 | 12 253 | 13 566 | 14 643 |
| Årsresultat | 5 112 | 6 057 | 9 558 | 10 581 | 11 421 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 5 112 | 6 057 | 9 558 | 10 581 | 11 421 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Totalresultat | 5 112 | 6 057 | 9 558 | 10 581 | 11 421 |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 112 | 6 057 | 9 558 | 10 581 | 11 421 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 172 177 | 174 966 | 178 652 | 181 485 | 180 961 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 172 177 | 174 966 | 178 652 | 181 485 | 180 961 |
| Sum fordringer | 681 | 345 | 565 | 865 | 162 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum omløpsmidler | 699 | 506 | 589 | 1 251 | 999 |
| Sum eiendeler | 172 876 | 175 472 | 179 241 | 182 735 | 181 960 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 093 | 30 093 | 30 093 | 30 093 | 30 093 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 130 | −1 336 | −1 652 | −2 071 | −2 071 |
| Sum egenkapital | 28 963 | 28 757 | 28 441 | 28 022 | 28 022 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 412 | 3 354 | 3 273 | 3 155 | 3 012 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 131 230 | 134 837 | 134 227 | 135 890 | 134 440 |
| Sum langsiktig gjeld | 134 641 | 134 837 | 137 500 | 139 045 | 137 451 |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 271 | 8 524 | 13 300 | 15 668 | 16 487 |
| Sum gjeld | 143 913 | 146 715 | 150 800 | 154 713 | 153 938 |
| Sum egenkapital og gjeld | 172 876 | 175 472 | 179 241 | 182 735 | 181 960 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto endring i likvider | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Likvider ved periodens slutt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 51,5 % | 53,2 % | 58,9 % | 54,7 % | 59,7 % |
| Resultatmargin | 17,5 % | 20,8 % | 32,6 % | 36,2 % | 38,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,08 | 0,06 | 0,04 | 0,08 | 0,06 |
| Gjeldsgrad | 4,97 | 5,1 | 5,3 | 5,52 | 5,49 |
| Egenkapitalrentabilitet | 17,7 % | 21,1 % | 33,6 % | 37,8 % | 40,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 0,4 % | −0,7 % | 0,4 % | −1,3 % | – |
| Arbeidskapital | −8,6 mill kr | −8 mill kr | −12,7 mill kr | −14,4 mill kr | −15,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Oppføring av bygninger · TRONDHEIM |
Selger du til selskaper som GRILSTADFJÆRA 1 AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.