GOLDSOURCE NORWAY AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 13 765 469 NOK |
| 2012 | 25 863 122 NOK |
| 2013 | 24 965 946 NOK |
| 2014 | 16 004 675 NOK |
| 2015 | 16 652 670 NOK |
| 2016 | 30 740 024 NOK |
| 2017 | 14 772 310 NOK |
| 2018 | 21 478 039 NOK |
| 2019 | 21 749 660 NOK |
| 2020 | 63 638 803 NOK |
| 2021 | 56 326 835 NOK |
| 2022 | 56 070 173 NOK |
| 2023 | 42 215 413 NOK |
| 2024 | 39 985 112 NOK |
| 2025 | 121 169 123 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Salg av gull og sølvmynter og andre tjenester og produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender samt kjøp, salg og utleie av fast eiendom.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 121 169 | 39 985 | 42 215 | 56 070 | 56 327 | 63 639 | 21 750 | 21 478 | 14 772 | 30 740 | 16 653 | 16 005 | 24 966 | 25 863 | 13 765 |
| Sum kostnader | 117 315 | 40 472 | 42 067 | 54 592 | 54 392 | 61 932 | 21 859 | 21 644 | 15 020 | 29 758 | 16 529 | 15 866 | 25 037 | 26 521 | 13 498 |
| Driftsresultat | 3 854 | −487 | 148 | 1 478 | 1 935 | 1 707 | −110 | −165 | −247 | 982 | 123 | 138 | −71 | −658 | 268 |
| Sum finansinntekter | 106 | 36 | −498 | −62 | 0 | 927 | −244 | 35 | −203 | −289 | −85 | −105 | 262 | 107 | 14 |
| Sum finanskostnader | 936 | 705 | 446 | 871 | 466 | 1 622 | 103 | 10 | 21 | 39 | 29 | 29 | 28 | 143 | 141 |
| Netto finans | −990 | −670 | −944 | −933 | 154 | −695 | −346 | 25 | −225 | −328 | −114 | −134 | 234 | −36 | −127 |
| Resultat før skattekostnad | 2 864 | −1 156 | −796 | 545 | 2 089 | 1 012 | −456 | −141 | −472 | 654 | 9 | 5 | 163 | −693 | 140 |
| Årsresultat | 2 842 | −1 156 | −796 | 420 | 1 643 | 1 012 | −456 | −141 | −472 | 623 | 9 | 5 | 163 | −693 | 83 |
| Totalresultat | 2 842 | – | −796 | 420 | 0 | 1 012 | – | – | – | – | – | 5 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 842 | −1 156 | −796 | 420 | 1 643 | 1 012 | −456 | −141 | −472 | 623 | 9 | 5 | 163 | −693 | 83 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 19 | 109 | 557 | 0 | 0 | 0 | – | 12 | 36 | 59 | 98 | 138 | 162 | 89 | – |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | 6 | 23 | 34 | 61 | 91 | 121 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 48 | 48 |
| Sum anleggsmidler | 19 | 109 | 557 | 0 | 0 | 1 | 1 | 13 | 37 | 66 | 122 | 173 | 224 | 228 | 168 |
| Sum fordringer | 8 246 | 2 615 | 372 | 1 491 | 2 067 | 2 099 | 717 | 1 089 | 526 | 237 | 746 | 466 | 1 619 | 1 768 | 443 |
| Sum investeringer | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 22 573 | 10 558 | 7 983 | 8 626 | 9 115 | 10 134 | 4 322 | 4 967 | 3 398 | 4 909 | 2 798 | 2 551 | 3 808 | 5 060 | 1 678 |
| Sum eiendeler | 22 592 | 10 667 | 8 540 | 8 626 | 9 115 | 10 135 | 4 323 | 4 981 | 3 434 | 4 975 | 2 920 | 2 723 | 4 031 | 5 288 | 1 847 |
| Sum innskutt egenkapital | 102 | 102 | 102 | 102 | 102 | 102 | 102 | 102 | 102 | 102 | 102 | 102 | 102 | 102 | 102 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 122 | 243 | 1 399 | 2 195 | 1 774 | 131 | −880 | −424 | −283 | 189 | −434 | −443 | −448 | −610 | 83 |
| Sum egenkapital | 2 224 | 345 | 1 501 | 2 297 | 1 876 | 233 | −778 | −322 | −181 | 291 | −332 | −341 | −346 | −508 | 185 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 11 073 | 8 423 | 6 300 | 5 113 | 5 837 | 7 985 | 3 895 | 3 562 | 3 065 | 3 647 | 2 764 | 2 740 | 2 895 | 3 609 | 635 |
| Sum langsiktig gjeld | 11 073 | 8 423 | 6 300 | 5 113 | 5 837 | 7 985 | 3 895 | 3 562 | 3 065 | 3 647 | 2 764 | 2 740 | 2 895 | 3 609 | 635 |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 295 | 1 900 | 739 | 1 216 | 1 402 | 1 917 | 1 206 | 1 742 | 550 | 1 036 | 488 | 324 | 1 482 | 2 187 | 1 026 |
| Sum gjeld | 20 368 | 10 323 | 7 039 | 6 329 | 7 239 | 9 901 | 5 101 | 5 303 | 3 616 | 4 684 | 3 252 | 3 064 | 4 377 | 5 796 | 1 662 |
| Sum egenkapital og gjeld | 22 592 | 10 667 | 8 540 | 8 626 | 9 115 | 10 135 | 4 323 | 4 981 | 3 434 | 4 975 | 2 920 | 2 723 | 4 031 | 5 288 | 1 847 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,2 % | −1,2 % | 0,4 % | 2,6 % | 3,4 % | 2,7 % | −0,5 % | −0,8 % | −1,7 % | 3,2 % | 0,7 % | 0,9 % | −0,3 % | −2,5 % | 2 % |
| Resultatmargin | 2,4 % | −2,9 % | −1,9 % | 0,8 % | 2,9 % | 1,6 % | −2,1 % | −0,7 % | −3,2 % | 2 % | 0,1 % | 0 % | 0,7 % | −2,7 % | 0,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,43 | 5,56 | 10,8 | 7,09 | 6,5 | 5,29 | 3,58 | 2,85 | 6,17 | 4,74 | 5,74 | 7,87 | 2,57 | 2,31 | 1,64 |
| Gjeldsgrad | 9,16 | 29,95 | 4,69 | 2,76 | 3,86 | 42,42 | – | – | – | 16,1 | – | – | – | – | 8,98 |
| Egenkapitalrentabilitet | 127,8 % | −335,5 % | −53 % | 18,3 % | 87,6 % | 433,6 % | 58,6 % | 43,7 % | 260,4 % | 214,1 % | −2,7 % | −1,4 % | −47 % | 136,4 % | 44,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 203 % | −5,3 % | −24,7 % | −0,5 % | −11,5 % | 192,6 % | 1,3 % | 45,4 % | −51,9 % | 84,6 % | 4 % | −35,9 % | −3,5 % | 87,9 % | – |
| Arbeidskapital | 13,3 mill kr | 8,7 mill kr | 7,2 mill kr | 7,4 mill kr | 7,7 mill kr | 8,2 mill kr | 3,1 mill kr | 3,2 mill kr | 2,8 mill kr | 3,9 mill kr | 2,3 mill kr | 2,2 mill kr | 2,3 mill kr | 2,9 mill kr | 651 976 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Detaljhandel med kulturvarer ikke nevnt annet sted · OSLO |
Selger du til selskaper som GOLDSOURCE NORWAY AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.