GJØCO AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 220 608 246 NOK |
| 2013 | 238 316 466 NOK |
| 2014 | 230 849 230 NOK |
| 2015 | 233 905 782 NOK |
| 2016 | 242 433 536 NOK |
| 2017 | 242 270 588 NOK |
| 2018 | 255 457 823 NOK |
| 2019 | 248 905 909 NOK |
| 2020 | 323 254 508 NOK |
| 2021 | 317 839 412 NOK |
| 2022 | 312 756 672 NOK |
| 2023 | 365 303 436 NOK |
| 2024 | 403 385 301 NOK |
| 2025 | 434 956 225 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Produksjon og handel med maling og lakkprodukter, teknisk/kjemisk virksomhet og hva dermed står i forbindelse samt eventuelt på en annen måte å gjøre seg interessert i tilknyttet virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2024, 2022, 2021 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 434 956 | 403 385 | 365 303 | 312 757 | 317 839 | 323 255 | 248 906 | 255 458 | 242 271 | 242 434 | 233 906 | 230 849 | 238 316 | 220 608 |
| Sum kostnader | 423 935 | 385 702 | 346 432 | 312 858 | 298 898 | 298 617 | 244 668 | 246 191 | 242 183 | 236 107 | 226 927 | 224 289 | 224 632 | 202 814 |
| Driftsresultat | 11 022 | 17 683 | 18 871 | −102 | 18 942 | 24 637 | 4 238 | 9 267 | 88 | 6 326 | 6 978 | 6 560 | 13 684 | 17 794 |
| Sum finansinntekter | 7 101 | 6 505 | 8 783 | 14 323 | 9 391 | 9 687 | 6 976 | 6 339 | 2 247 | 8 114 | 5 704 | 4 318 | 142 | 2 069 |
| Sum finanskostnader | 9 107 | 10 654 | 18 550 | 9 670 | 7 902 | 14 776 | 6 422 | 6 653 | 12 895 | 4 826 | 9 579 | 5 414 | 11 338 | 4 562 |
| Netto finans | −2 006 | – | −9 766 | – | – | – | 553 | −314 | −10 648 | 3 289 | −3 875 | −1 096 | −11 196 | −2 492 |
| Resultat før skattekostnad | 9 015 | 13 534 | 9 105 | 4 552 | 20 431 | 19 548 | 4 791 | 8 953 | −10 560 | 9 615 | 3 104 | 5 464 | 2 489 | 15 302 |
| Årsresultat | 6 944 | 10 512 | 6 988 | 3 459 | 15 883 | 15 234 | 3 714 | 6 844 | −8 112 | 7 280 | 2 339 | 4 174 | 1 717 | 10 870 |
| Totalresultat | 6 944 | – | 6 988 | – | – | – | 3 714 | 6 844 | −8 112 | 7 280 | 2 339 | 4 174 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 6 944 | – | 6 988 | – | – | – | 3 714 | 6 844 | −8 112 | 7 280 | 2 339 | 4 174 | 1 717 | 10 870 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 857 | 672 | 574 | 590 | 885 | 1 026 | 1 397 | 1 616 | 3 581 | 1 831 | 1 790 | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 55 443 | 52 823 | 51 718 | 54 648 | 52 156 | 35 999 | 35 161 | 35 717 | 40 600 | 38 084 | 37 873 | 30 335 | 23 972 | 25 574 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 45 | 45 | 45 | 45 | 45 | 45 | 50 | 528 | 1 071 | 914 | 1 308 | 1 801 | 3 054 | 1 575 |
| Sum anleggsmidler | 56 345 | 53 540 | 52 337 | 55 283 | 53 086 | 37 070 | 36 608 | 37 862 | 45 252 | 40 829 | 40 971 | 32 136 | 27 027 | 27 149 |
| Sum fordringer | 31 511 | – | 30 550 | – | – | – | 28 954 | 37 647 | 25 431 | 31 247 | 25 727 | 22 213 | 21 383 | 24 084 |
| Sum omløpsmidler | 142 967 | 129 390 | 122 749 | 135 923 | 98 476 | 94 847 | 76 092 | 79 108 | 66 269 | 65 366 | 64 610 | 66 046 | 58 573 | 60 104 |
| Sum eiendeler | 199 311 | 182 930 | 175 086 | 191 206 | 151 563 | 131 917 | 112 700 | 116 970 | 111 521 | 106 196 | 105 581 | 98 182 | 85 600 | 87 252 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 800 | – | 2 800 | – | – | – | 2 800 | 2 800 | 2 800 | 2 800 | 2 800 | 2 800 | 2 800 | 2 800 |
| Sum opptjent egenkapital | 82 200 | – | 66 231 | – | – | – | 31 494 | 28 147 | 21 854 | 29 966 | 25 936 | 26 113 | 22 831 | 21 114 |
| Sum egenkapital | 85 000 | 78 305 | 69 031 | 62 042 | 61 583 | 48 700 | 34 294 | 30 947 | 24 654 | 32 766 | 28 736 | 28 913 | 25 631 | 23 914 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | 132 | – | – | – | 500 | 500 | – | 267 | 377 | 510 | 448 | 978 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 41 064 | – | 39 779 | – | – | – | 17 292 | 18 041 | 23 682 | 20 888 | 19 231 | 17 861 | 16 012 | 22 704 |
| Sum langsiktig gjeld | 41 064 | 39 585 | 39 911 | 34 621 | 16 091 | 16 557 | 17 792 | 18 541 | 23 682 | 21 155 | 19 608 | 18 371 | 16 460 | 23 682 |
| Sum kortsiktig gjeld | 73 247 | 64 856 | 66 145 | 94 374 | 73 389 | 66 160 | 60 614 | 67 483 | 63 185 | 52 274 | 57 237 | 50 898 | 43 508 | 39 656 |
| Sum gjeld | 114 311 | 104 625 | 106 055 | 129 164 | 89 980 | 83 217 | 78 406 | 86 024 | 86 867 | 73 429 | 76 845 | 69 269 | 59 968 | 63 338 |
| Sum egenkapital og gjeld | 199 311 | 182 930 | 175 086 | 191 206 | 151 563 | 131 917 | 112 700 | 116 970 | 111 521 | 106 196 | 105 581 | 98 182 | 85 600 | 87 252 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 20 391 | 8 640 | −10 968 | 10 880 | 22 299 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −10 694 | −6 784 | −11 125 | −21 808 | −7 762 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −9 473 | −1 988 | 21 723 | 734 | −4 216 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 224 | −132 | −369 | −10 195 | 10 321 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 1 975 | 1 751 | 1 883 | 2 252 | 12 447 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,5 % | 4,4 % | 5,2 % | −0 % | 6 % | 7,6 % | 1,7 % | 3,6 % | 0 % | 2,6 % | 3 % | 2,8 % | 5,7 % | 8,1 % |
| Resultatmargin | 1,6 % | 2,6 % | 1,9 % | 1,1 % | 5 % | 4,7 % | 1,5 % | 2,7 % | −3,4 % | 3 % | 1 % | 1,8 % | 0,7 % | 4,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,95 | 2 | 1,86 | 1,44 | 1,34 | 1,43 | 1,26 | 1,17 | 1,05 | 1,25 | 1,13 | 1,3 | 1,35 | 1,52 |
| Gjeldsgrad | 1,34 | 1,34 | 1,54 | 2,08 | 1,46 | 1,71 | 2,29 | 2,78 | 3,52 | 2,24 | 2,67 | 2,4 | 2,34 | 2,65 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,2 % | 13,4 % | 10,1 % | 5,6 % | 25,8 % | 31,3 % | 10,8 % | 22,1 % | −32,9 % | 22,2 % | 8,1 % | 14,4 % | 6,7 % | 45,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 7,8 % | 10,4 % | 16,8 % | −1,6 % | −1,7 % | 29,9 % | −2,6 % | 5,4 % | −0,1 % | 3,6 % | 1,3 % | −3,1 % | 8 % | – |
| Arbeidskapital | 69,7 mill kr | 64,5 mill kr | 56,6 mill kr | 41,5 mill kr | 25,1 mill kr | 28,7 mill kr | 15,5 mill kr | 11,6 mill kr | 3,1 mill kr | 13,1 mill kr | 7,4 mill kr | 15,1 mill kr | 15,1 mill kr | 20,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (2)
Produksjon av maling, lakk og lignende ytterbelegg, trykkfarger og tetningsmidler · GALTERUD | 5 ans. |
Produksjon av maling, lakk og lignende ytterbelegg, trykkfarger og tetningsmidler · TORVIKBUKT | 82 ans. |
Selger du til selskaper som GJØCO AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.