GJERSTAD TUR & TAXI AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Turbussvirksomhet og taxikjøring samt hva som dermed står i forbindelse.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 40 345 | 16 964 | 17 221 | 14 734 | 11 319 | 8 816 | 11 766 | 7 935 | 6 288 | 5 899 | 5 950 | 4 970 |
| Sum kostnader | 35 635 | 15 839 | 16 253 | 14 669 | 10 909 | 8 794 | 10 146 | 7 742 | 5 983 | 5 297 | 5 306 | 4 385 |
| Driftsresultat | 4 710 | 1 124 | 968 | 65 | 410 | 22 | 1 620 | 193 | 305 | 602 | 644 | 584 |
| Sum finansinntekter | 39 | 0 | 0 | 80 | – | 12 | 20 | 17 | 13 | 14 | 14 | 16 |
| Sum finanskostnader | 730 | 509 | 365 | 136 | 101 | 115 | 141 | 132 | 99 | 8 | 5 | 13 |
| Netto finans | −691 | −508 | −365 | −56 | −101 | −103 | −121 | −115 | −85 | 6 | 9 | 4 |
| Resultat før skattekostnad | 4 019 | 616 | 603 | 10 | 309 | −81 | 1 499 | 78 | 220 | 608 | 653 | 588 |
| Årsresultat | 3 730 | 481 | 470 | 25 | 241 | −63 | 1 169 | 63 | 175 | 449 | 477 | 429 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | – | 481 | 470 | 25 | 241 | −63 | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | – | 481 | 470 | 25 | 241 | −63 | 1 169 | 63 | 175 | – | – | 429 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 481 | 470 | 25 | 241 | −63 | 1 169 | 63 | 175 | 449 | −477 | −429 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 401 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 9 076 | 8 817 | 6 917 | 3 748 | 2 800 | 2 930 | 3 513 | 3 870 | 3 755 | 552 | 235 | 294 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 794 | 756 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 88 | 5 | 5 | 5 |
| Sum anleggsmidler | 10 272 | 9 573 | 6 923 | 3 754 | 2 805 | 2 935 | 3 518 | 3 875 | 3 843 | 558 | 241 | 300 |
| Sum fordringer | 6 089 | 2 676 | 2 376 | 2 640 | 2 135 | 1 069 | 1 086 | 1 040 | 1 337 | 1 106 | 1 100 | 1 363 |
| Sum investeringer | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 7 985 | 3 352 | 4 631 | 3 572 | 3 179 | 2 664 | 3 809 | 2 761 | 2 032 | 2 471 | 2 179 | 1 771 |
| Sum eiendeler | 18 257 | 12 925 | 11 554 | 7 326 | 5 984 | 5 599 | 7 326 | 6 636 | 5 875 | 3 028 | 2 419 | 2 070 |
| Sum innskutt egenkapital | 633 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 792 | 948 | 1 968 | 1 498 | 1 473 | 1 445 | 1 508 | 1 472 | 1 469 | 1 469 | 1 420 | 1 144 |
| Sum egenkapital | 3 426 | 1 048 | 2 068 | 1 598 | 1 573 | 1 545 | 1 608 | 1 572 | 1 569 | 1 569 | 1 520 | 1 244 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 678 | 399 | 263 | 131 | 146 | 138 | 156 | 60 | 44 | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 7 232 | 5 605 | 5 000 | 1 729 | 1 976 | 2 373 | 3 000 | 3 696 | 3 582 | 282 | – | 165 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 6 004 | 5 264 | 1 860 | 2 121 | 2 511 | 3 155 | 3 756 | 3 627 | 282 | 0 | 165 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 922 | 5 873 | 4 222 | 3 868 | 2 290 | 1 543 | 2 563 | 1 309 | 679 | 1 177 | 899 | 662 |
| Sum gjeld | 14 831 | 11 877 | 9 486 | 5 728 | 4 411 | 4 054 | 5 718 | 5 064 | 4 306 | 1 459 | 899 | 827 |
| Sum egenkapital og gjeld | 18 257 | 12 925 | 11 554 | 7 326 | 5 984 | 5 599 | 7 326 | 6 636 | 5 875 | 3 028 | 2 419 | 2 070 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,7 % | 6,6 % | 5,6 % | 0,4 % | 3,6 % | 0,3 % | 13,8 % | 2,4 % | 4,9 % | 10,2 % | 10,8 % | 11,8 % |
| Resultatmargin | 9,3 % | 2,8 % | 2,7 % | 0,2 % | 2,1 % | −0,7 % | 9,9 % | 0,8 % | 2,8 % | 7,6 % | 8 % | 8,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,15 | 0,57 | 1,1 | 0,92 | 1,39 | 1,73 | 1,49 | 2,11 | 2,99 | 2,1 | 2,42 | 2,67 |
| Gjeldsgrad | 4,33 | 11,33 | 4,59 | 3,59 | 2,8 | 2,62 | 3,56 | 3,22 | 2,74 | 0,93 | 0,59 | 0,66 |
| Egenkapitalrentabilitet | 108,9 % | 45,8 % | 22,7 % | 1,6 % | 15,3 % | −4,1 % | 72,7 % | 4 % | 11,2 % | 28,6 % | 31,4 % | 34,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 137,8 % | −1,5 % | 16,9 % | 30,2 % | 28,4 % | −25,1 % | 48,3 % | 26,2 % | 6,6 % | −0,9 % | 19,7 % | – |
| Arbeidskapital | 1,1 mill kr | −2,5 mill kr | 408 736 kr | −296 072 kr | 888 870 kr | 1,1 mill kr | 1,2 mill kr | 1,5 mill kr | 1,4 mill kr | 1,3 mill kr | 1,3 mill kr | 1,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (2)
Passasjertransport utenom rutetabell · STATHELLE | 23 ans. |
Passasjertransport utenom rutetabell · SUNDEBRU | 28 ans. |
Selger du til selskaper som GJERSTAD TUR & TAXI AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.