GEORG TVEIT AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 9 417 136 NOK |
| 2012 | 16 330 893 NOK |
| 2013 | 17 941 761 NOK |
| 2014 | 14 422 403 NOK |
| 2015 | 17 463 084 NOK |
| 2016 | 20 519 789 NOK |
| 2017 | 22 249 052 NOK |
| 2018 | 21 115 362 NOK |
| 2019 | 20 937 106 NOK |
| 2020 | 21 644 010 NOK |
| 2021 | 20 474 342 NOK |
| 2022 | 21 961 288 NOK |
| 2023 | 24 258 691 NOK |
| 2024 | 27 770 712 NOK |
| 2025 | 30 074 514 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Steineksport, drift av steinbrudd og hva dermed står i forbindelse.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 30 075 | 27 771 | 24 259 | 21 961 | 20 474 | 21 644 | 20 937 | 21 115 | 22 249 | 20 520 | 17 463 | 14 422 | 17 942 | 16 331 | 9 417 |
| Sum kostnader | 18 530 | 16 831 | 20 766 | 20 578 | 15 469 | 19 111 | 16 959 | 15 050 | 15 337 | 15 669 | 15 580 | 13 883 | 13 896 | 14 744 | 9 164 |
| Driftsresultat | 11 545 | 10 940 | 3 493 | 1 383 | 5 006 | 2 533 | 3 978 | 6 065 | 6 912 | 4 851 | 1 883 | 539 | 4 046 | 1 587 | 254 |
| Sum finansinntekter | – | 151 | 28 | 20 | 19 | 88 | 189 | 143 | 133 | 93 | 56 | 90 | 56 | – | – |
| Sum finanskostnader | – | 2 254 | 1 842 | 145 | 11 | 7 | 73 | 3 | 98 | 46 | 13 | 11 | 35 | – | – |
| Netto finans | −2 117 | −2 102 | −1 814 | −125 | 8 | 82 | 117 | 139 | 35 | 47 | 43 | 79 | 22 | −49 | −104 |
| Resultat før skattekostnad | 9 428 | 8 838 | 1 678 | 1 258 | 5 014 | 2 615 | 4 095 | 6 204 | 6 947 | 4 898 | 1 925 | 618 | 4 068 | 1 538 | 150 |
| Årsresultat | 7 342 | 6 612 | 1 269 | 978 | 3 921 | 1 996 | 3 190 | 4 765 | 5 272 | 3 654 | 1 355 | 447 | 2 907 | 1 103 | 93 |
| Totalresultat | – | 0 | 1 269 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | 447 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 7 342 | 6 612 | 1 269 | 978 | 3 921 | 1 996 | 3 190 | 4 765 | 5 272 | 3 654 | 1 355 | 447 | 2 907 | 1 103 | 93 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 202 | 182 | 60 | 342 | 609 | 662 | 488 | 326 | 130 |
| Sum varige driftsmidler | 55 692 | 59 190 | 52 670 | 28 250 | 18 414 | 18 347 | 11 562 | 5 306 | 5 705 | 5 661 | 4 114 | 2 572 | 1 238 | 751 | 592 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 0 | 0 | 808 | 338 | 861 | 1 438 | 2 015 | 2 481 | 251 | 439 | 636 | 913 | 1 148 | 630 |
| Sum anleggsmidler | 55 692 | 59 190 | 52 670 | 29 058 | 18 753 | 19 208 | 13 202 | 7 503 | 8 246 | 6 254 | 5 162 | 3 870 | 2 640 | 2 225 | 1 352 |
| Sum fordringer | 3 835 | 5 018 | 5 225 | 2 611 | 3 555 | 2 701 | 3 948 | 4 922 | 2 655 | 1 896 | 3 689 | 2 114 | 1 067 | 759 | 1 241 |
| Sum omløpsmidler | 25 312 | 18 746 | 13 327 | 12 295 | 14 212 | 7 784 | 15 758 | 18 549 | 12 390 | 13 409 | 9 123 | 7 154 | 7 585 | 4 308 | 2 924 |
| Sum eiendeler | 81 004 | 77 936 | 65 997 | 41 353 | 32 965 | 26 992 | 28 960 | 26 052 | 20 636 | 19 663 | 14 286 | 11 024 | 10 225 | 6 532 | 4 276 |
| Sum innskutt egenkapital | 370 | 370 | 370 | 370 | 370 | 370 | 370 | 370 | 370 | 370 | 370 | 370 | 370 | 370 | 370 |
| Sum opptjent egenkapital | 39 226 | 33 884 | 28 772 | 27 802 | 26 824 | 23 403 | 21 408 | 18 578 | 14 413 | 9 941 | 6 687 | 5 452 | 5 095 | 2 488 | 1 385 |
| Sum egenkapital | 39 596 | 34 254 | 29 142 | 28 172 | 27 194 | 23 773 | 21 778 | 18 947 | 14 782 | 10 311 | 7 057 | 5 822 | 5 465 | 2 858 | 1 755 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 627 | 3 347 | 1 634 | 1 226 | 946 | 689 | 2 400 | 2 400 | 2 400 | 2 400 | 2 000 | 1 700 | 1 100 | 500 | 250 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 30 830 | 35 733 | 31 281 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | 2 900 | – | – | 62 | 420 | 751 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 39 080 | 32 916 | 8 517 | 946 | 689 | 2 400 | 2 400 | 2 400 | 5 300 | 2 000 | 1 700 | 1 162 | – | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 952 | 4 602 | 3 940 | 4 663 | 4 825 | 2 530 | 4 782 | 4 704 | 3 454 | 4 053 | 5 229 | 3 502 | 3 597 | 2 754 | 1 519 |
| Sum gjeld | 41 409 | 43 682 | 36 855 | 13 181 | 5 771 | 3 219 | 7 182 | 7 104 | 5 854 | 9 353 | 7 229 | 5 202 | 4 760 | 3 674 | 2 521 |
| Sum egenkapital og gjeld | 81 004 | 77 936 | 65 997 | 41 353 | 32 965 | 26 992 | 28 960 | 26 052 | 20 636 | 19 663 | 14 286 | 11 024 | 10 225 | 6 532 | 4 276 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 38,4 % | 39,4 % | 14,4 % | 6,3 % | 24,5 % | 11,7 % | 19 % | 28,7 % | 31,1 % | 23,6 % | 10,8 % | 3,7 % | 22,6 % | 9,7 % | 2,7 % |
| Resultatmargin | 24,4 % | 23,8 % | 5,2 % | 4,5 % | 19,2 % | 9,2 % | 15,2 % | 22,6 % | 23,7 % | 17,8 % | 7,8 % | 3,1 % | 16,2 % | 6,8 % | 1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,64 | 4,07 | 3,38 | 2,64 | 2,95 | 3,08 | 3,3 | 3,94 | 3,59 | 3,31 | 1,74 | 2,04 | 2,11 | 1,56 | 1,92 |
| Gjeldsgrad | 1,05 | 1,28 | 1,26 | 0,47 | 0,21 | 0,14 | 0,33 | 0,37 | 0,4 | 0,91 | 1,02 | 0,89 | 0,87 | 1,29 | 1,44 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,5 % | 19,3 % | 4,4 % | 3,5 % | 14,4 % | 8,4 % | 14,6 % | 25,2 % | 35,7 % | 35,4 % | 19,2 % | 7,7 % | 53,2 % | 38,6 % | 5,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 8,3 % | 14,5 % | 10,5 % | 7,3 % | −5,4 % | 3,4 % | −0,8 % | −5,1 % | 8,4 % | 17,5 % | 21,1 % | −19,6 % | 9,9 % | 73,4 % | – |
| Arbeidskapital | 18,4 mill kr | 14,1 mill kr | 9,4 mill kr | 7,6 mill kr | 9,4 mill kr | 5,3 mill kr | 11 mill kr | 13,8 mill kr | 8,9 mill kr | 9,4 mill kr | 3,9 mill kr | 3,7 mill kr | 4 mill kr | 1,6 mill kr | 1,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Annen bryting og utvinning ikke nevnt annet sted · SANNIDAL | 6 ans. |
Selger du til selskaper som GEORG TVEIT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.