GENTIAN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 14 042 025 NOK |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | Ikke tilgjengelig |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | 27 439 043 NOK |
| 2017 | 27 196 532 NOK |
| 2018 | 37 368 997 NOK |
| 2019 | Ikke tilgjengelig |
| 2020 | 61 571 682 NOK |
| 2021 | 85 257 579 NOK |
| 2022 | 96 421 779 NOK |
| 2023 | 118 224 537 NOK |
| 2024 | 138 044 747 NOK |
| 2025 | 148 296 607 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller3
Formål
Identifisere og inn-lisensiere unik teknologi innen farmasi for å drive forskning, utvikling, produksjon og salg/markedsføring. Selskapet kan også gjøre seg interessert i andre områder som faller naturlig inn i forretningskonsepter.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 148 297 | 138 045 | 118 225 | 96 422 | 85 258 | 61 572 | 37 369 | 27 197 | 27 439 | 14 042 |
| Sum kostnader | 101 960 | 99 517 | 116 362 | 105 621 | 94 190 | 75 667 | 50 672 | 36 263 | 32 709 | 14 567 |
| Driftsresultat | 46 336 | 38 527 | 1 863 | −9 199 | −8 932 | −14 095 | −13 303 | −9 067 | −5 270 | −525 |
| Sum finansinntekter | 2 200 | 2 594 | 3 045 | 2 441 | 2 029 | 861 | 533 | 453 | 619 | 357 |
| Sum finanskostnader | 3 728 | 6 017 | 6 680 | 6 332 | 4 487 | 1 464 | 659 | 334 | 113 | 300 |
| Netto finans | −1 528 | – | – | – | – | – | −126 | 118 | 506 | 57 |
| Resultat før skattekostnad | 44 808 | 35 104 | −1 772 | −13 090 | −11 390 | −14 698 | −13 429 | −8 949 | −4 764 | −468 |
| Årsresultat | 32 398 | 60 333 | −1 772 | −13 090 | −11 390 | −14 698 | −13 429 | −8 949 | −4 764 | −468 |
| Sum overføringer og disponeringer | 32 398 | – | – | – | – | – | −13 429 | −8 949 | −4 764 | −468 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 48 652 | 53 686 | 21 097 | 26 706 | 24 831 | 15 760 | 20 482 | 19 103 | 7 123 | 7 450 |
| Sum varige driftsmidler | 25 347 | 13 694 | 17 643 | 21 574 | 19 445 | 25 512 | 4 323 | 4 536 | 4 038 | 367 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 15 164 | 10 678 | 9 600 | 7 587 | 7 587 | 7 587 | 5 110 | 2 295 | 57 | 38 |
| Sum anleggsmidler | 89 163 | 78 058 | 48 340 | 55 867 | 51 862 | 48 859 | 29 915 | 25 934 | 11 218 | 7 855 |
| Sum fordringer | 41 301 | – | – | – | – | – | 11 365 | 10 477 | 5 885 | 3 284 |
| Sum omløpsmidler | 125 069 | 101 361 | 62 672 | 68 636 | 61 679 | 39 326 | 27 693 | 24 736 | 15 165 | 6 608 |
| Sum eiendeler | 214 232 | 179 418 | 111 011 | 124 503 | 113 541 | 88 185 | 57 608 | 50 670 | 26 383 | 14 463 |
| Sum innskutt egenkapital | 75 000 | – | – | – | – | – | 19 980 | 33 409 | 6 055 | 4 906 |
| Sum opptjent egenkapital | 87 725 | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 695 |
| Sum egenkapital | 162 725 | 128 967 | 7 051 | 8 379 | 19 857 | 30 289 | 19 980 | 33 409 | 6 055 | 6 601 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 27 801 | – | – | – | – | – | 27 568 | 10 494 | 13 990 | 5 601 |
| Sum langsiktig gjeld | 27 801 | 23 865 | 85 718 | 97 661 | 78 634 | 41 379 | 27 568 | 10 494 | 13 990 | 5 601 |
| Sum kortsiktig gjeld | 23 705 | 26 587 | 18 243 | 18 464 | 15 050 | 16 517 | 10 060 | 6 766 | 6 339 | 2 261 |
| Sum gjeld | 51 506 | 50 451 | 103 960 | 116 124 | 93 684 | 57 896 | 37 628 | 17 261 | 20 328 | 7 862 |
| Sum egenkapital og gjeld | 214 232 | 179 418 | 111 011 | 124 503 | 113 541 | 88 185 | 57 608 | 50 670 | 26 383 | 14 463 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 29 968 | 21 179 | 20 608 | −5 682 | −20 310 | 0 | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −10 759 | −12 165 | −6 349 | −14 161 | −10 675 | 0 | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −550 | −2 931 | −13 957 | 19 026 | 35 264 | 0 | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 18 659 | 6 084 | 302 | −817 | 4 279 | 0 | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 32 303 | 13 643 | 7 559 | 7 257 | 8 074 | 0 | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 31,3 % | 27,9 % | 1,6 % | −9,5 % | −10,5 % | −22,9 % | −35,6 % | −33,3 % | −19,2 % | −3,7 % |
| Resultatmargin | 21,9 % | 43,7 % | −1,5 % | −13,6 % | −13,4 % | −23,9 % | −35,9 % | −32,9 % | −17,4 % | −3,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 5,28 | 3,81 | 3,44 | 3,72 | 4,1 | 2,38 | 2,75 | 3,66 | 2,39 | 2,92 |
| Gjeldsgrad | 0,32 | 0,39 | 14,74 | 13,86 | 4,72 | 1,91 | 1,88 | 0,52 | 3,36 | 1,19 |
| Egenkapitalrentabilitet | 19,9 % | 46,8 % | −25,1 % | −156,2 % | −57,4 % | −48,5 % | −67,2 % | −26,8 % | −78,7 % | −7,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 7,4 % | 16,8 % | 22,6 % | 13,1 % | 38,5 % | – | 37,4 % | −0,9 % | – | – |
| Arbeidskapital | 101,4 mill kr | 74,8 mill kr | 44,4 mill kr | 50,2 mill kr | 46,6 mill kr | 22,8 mill kr | 17,6 mill kr | 18 mill kr | 8,8 mill kr | 4,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller3
Underenheter (1)
Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk · MOSS | 52 ans. |
Selger du til selskaper som GENTIAN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.