GEIRANGER SKYSSLAG AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 8 538 343 NOK |
| 2015 | 8 444 789 NOK |
| 2016 | 11 727 410 NOK |
| 2017 | 13 985 519 NOK |
| 2018 | 16 000 784 NOK |
| 2019 | 15 635 997 NOK |
| 2020 | 7 604 344 NOK |
| 2021 | 8 980 255 NOK |
| 2022 | 17 092 130 NOK |
| 2023 | 24 668 305 NOK |
| 2024 | 29 272 876 NOK |
| 2025 | 32 853 820 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller10
Formål
Forestå drift og utbygging av turistanlegget Nibbevegen, herunder forrtningsvirksomhet og hva dermed står i forbindelse. Drive turist- og servicevirksomhet. Samt å drive annen virksomhet i tilknytning til dette.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 32 854 | 29 273 | 24 668 | 17 092 | 8 980 | 7 604 | 15 636 | 16 001 | 13 986 | 11 727 | 8 445 | 8 538 |
| Sum kostnader | 17 784 | 16 199 | 14 117 | 13 043 | 7 021 | 6 239 | 7 950 | 7 524 | 7 958 | 7 435 | 5 871 | 6 166 |
| Driftsresultat | 15 070 | 13 074 | 10 551 | 4 049 | 1 959 | 1 365 | 7 686 | 8 476 | 6 028 | 4 292 | 2 574 | 2 372 |
| Sum finansinntekter | 787 | 717 | 894 | 170 | 7 | 126 | 651 | 253 | 87 | 61 | 91 | 132 |
| Sum finanskostnader | 503 | 1 028 | 1 383 | 974 | 421 | 158 | 127 | 129 | 192 | 217 | 88 | 214 |
| Netto finans | 284 | −311 | −489 | −804 | −414 | −32 | 524 | 124 | −105 | −155 | 3 | −82 |
| Resultat før skattekostnad | 15 354 | 12 763 | 10 062 | 3 245 | 1 545 | 1 333 | 8 210 | 8 600 | 5 923 | 4 137 | 2 577 | 2 290 |
| Årsresultat | 12 047 | 9 996 | 7 964 | 2 546 | 1 205 | 1 053 | 6 487 | 6 672 | 4 521 | 3 128 | 1 903 | 1 669 |
| Sum overføringer og disponeringer | 12 047 | 9 996 | 7 964 | 2 546 | 1 205 | 1 053 | 6 487 | 6 672 | 4 521 | 3 128 | 1 903 | 1 669 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 14 | 28 | 41 | – | 14 |
| Sum varige driftsmidler | 50 943 | 53 152 | 55 873 | 57 625 | 57 328 | 44 058 | 29 018 | 22 671 | 23 364 | 23 942 | 20 044 | 13 616 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 9 900 | 3 384 | 3 379 | 3 379 | 3 379 | 3 359 | 3 384 | 3 384 | 3 384 | 1 385 | 1 305 | 1 305 |
| Sum anleggsmidler | 60 844 | 56 536 | 59 251 | 61 004 | 60 707 | 47 417 | 32 403 | 26 069 | 26 775 | 25 368 | 21 350 | 14 935 |
| Sum fordringer | 204 | 390 | 262 | 508 | 2 008 | 1 436 | 706 | 46 | 80 | 68 | 521 | 52 |
| Sum omløpsmidler | 12 619 | 12 888 | 9 659 | 7 323 | 3 290 | 4 472 | 9 851 | 10 787 | 4 025 | 3 488 | 4 509 | 5 324 |
| Sum eiendeler | 73 463 | 69 424 | 68 911 | 68 327 | 63 996 | 51 888 | 42 254 | 36 856 | 30 800 | 28 856 | 25 859 | 20 258 |
| Sum innskutt egenkapital | 5 686 | 5 686 | 5 686 | 5 686 | 5 686 | 5 686 | 5 686 | 5 686 | 5 686 | 5 686 | 5 686 | 5 686 |
| Sum opptjent egenkapital | 56 630 | 47 600 | 40 018 | 33 865 | 32 527 | 31 321 | 30 269 | 23 782 | 17 472 | 13 313 | 10 427 | 8 766 |
| Sum egenkapital | 62 315 | 53 286 | 45 704 | 39 551 | 38 212 | 37 007 | 35 954 | 29 468 | 23 158 | 18 999 | 16 112 | 14 451 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 801 | 816 | 771 | 653 | 510 | 359 | 434 | 495 | 561 | 586 | 606 | 714 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 9 400 | 17 700 | 24 000 | 24 260 | 0 | 3 228 | 3 993 | 4 758 | 7 523 | 6 600 | 3 706 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 801 | 10 216 | 18 471 | 24 653 | 24 770 | 13 459 | 3 661 | 4 488 | 5 318 | 8 108 | 7 206 | 4 420 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 347 | 5 922 | 4 736 | 4 123 | 1 014 | 1 422 | 2 638 | 2 901 | 2 324 | 1 749 | 2 541 | 1 387 |
| Sum gjeld | 11 147 | 16 138 | 23 207 | 28 776 | 25 784 | 14 881 | 6 299 | 7 388 | 7 642 | 9 857 | 9 747 | 5 807 |
| Sum egenkapital og gjeld | 73 463 | 69 424 | 68 911 | 68 327 | 63 996 | 51 888 | 42 254 | 36 856 | 30 800 | 28 856 | 25 859 | 20 258 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 45,9 % | 44,7 % | 42,8 % | 23,7 % | 21,8 % | 18 % | 49,2 % | 53 % | 43,1 % | 36,6 % | 30,5 % | 27,8 % |
| Resultatmargin | 36,7 % | 34,2 % | 32,3 % | 14,9 % | 13,4 % | 13,8 % | 41,5 % | 41,7 % | 32,3 % | 26,7 % | 22,5 % | 19,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,72 | 2,18 | 2,04 | 1,78 | 3,24 | 3,15 | 3,73 | 3,72 | 1,73 | 1,99 | 1,78 | 3,84 |
| Gjeldsgrad | 0,18 | 0,3 | 0,51 | 0,73 | 0,67 | 0,4 | 0,18 | 0,25 | 0,33 | 0,52 | 0,6 | 0,4 |
| Egenkapitalrentabilitet | 19,3 % | 18,8 % | 17,4 % | 6,4 % | 3,2 % | 2,8 % | 18 % | 22,6 % | 19,5 % | 16,5 % | 11,8 % | 11,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 12,2 % | 18,7 % | 44,3 % | 90,3 % | 18,1 % | −51,4 % | −2,3 % | 14,4 % | 19,3 % | 38,9 % | −1,1 % | – |
| Arbeidskapital | 5,3 mill kr | 7 mill kr | 4,9 mill kr | 3,2 mill kr | 2,3 mill kr | 3 mill kr | 7,2 mill kr | 7,9 mill kr | 1,7 mill kr | 1,7 mill kr | 2 mill kr | 3,9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller10
Underenheter (1)
Tjenester tilknyttet landtransport ikke nevnt annet sted · GEIRANGER | 18 ans. |
Selger du til selskaper som GEIRANGER SKYSSLAG AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.