GEIRANGER CRUISE HANDLING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 30 563 223 NOK |
| 2012 | 38 690 615 NOK |
| 2013 | 42 959 020 NOK |
| 2014 | 38 724 732 NOK |
| 2015 | 26 772 567 NOK |
| 2016 | 38 280 550 NOK |
| 2017 | 28 651 293 NOK |
| 2018 | 12 807 049 NOK |
| 2019 | 17 110 658 NOK |
| 2020 | 704 623 NOK |
| 2021 | 1 267 748 NOK |
| 2022 | 18 918 741 NOK |
| 2023 | 36 230 585 NOK |
| 2024 | 40 735 624 NOK |
| 2025 | 38 813 221 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller3
Formål
Kommersiell forretningsvirksomhet ved å tilrettelegge for cruisearrangement i Nordfjord, Sunnmøre, og Romsdal, samt annen virksomhet og andre geografiske områder som naturlig faller inn under dette.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2021, 2020 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 38 813 | 40 736 | 36 231 | 18 919 | 1 268 | 705 | 17 111 | 12 807 | 28 651 | 38 281 | 26 773 | 38 725 | 42 959 | 38 691 | 30 563 |
| Sum kostnader | 35 597 | 33 880 | 26 594 | 19 039 | 1 946 | 1 863 | 17 281 | 14 384 | 30 165 | 37 681 | 26 456 | 38 017 | 42 333 | 37 837 | 30 034 |
| Driftsresultat | 3 217 | 6 855 | 9 636 | −120 | −678 | −1 159 | −170 | −1 577 | −1 514 | 599 | 317 | 708 | 626 | 853 | 529 |
| Sum finansinntekter | 2 194 | 1 676 | 928 | 60 | 27 | 740 | 709 | 636 | 1 | 1 | 2 | 3 | 7 | 6 | – |
| Sum finanskostnader | 767 | 500 | 282 | 205 | 80 | 53 | 13 | −451 | 26 | 49 | 81 | 109 | 587 | 0 | – |
| Netto finans | 1 427 | 1 176 | 646 | −145 | −53 | 688 | 696 | 1 087 | −25 | −48 | −79 | −107 | −580 | 6 | 4 |
| Resultat før skattekostnad | 4 643 | 8 032 | 10 282 | −265 | −731 | −471 | 526 | −490 | −1 539 | 552 | 238 | 601 | 46 | 860 | 533 |
| Årsresultat | 4 074 | 6 480 | 8 171 | −207 | −575 | −217 | 561 | −128 | −1 185 | 402 | 159 | 422 | −98 | 609 | 376 |
| Totalresultat | 4 074 | 6 480 | 8 171 | −207 | −575 | −217 | 561 | −128 | −1 185 | 402 | 159 | 422 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 074 | 6 480 | 8 171 | −207 | −575 | −217 | 561 | −128 | −1 185 | 402 | 159 | 422 | −98 | 609 | 376 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 50 | 68 | 0 | 0 | 411 | 255 | 1 | – | 351 | – | – | – | 3 | 10 | – |
| Sum varige driftsmidler | 8 201 | 286 | 33 | 0 | 5 | 20 | 39 | 44 | 46 | 45 | – | – | 3 | 16 | 29 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 732 | 3 732 | 3 732 | 3 732 | 3 732 | 3 757 | 3 757 | 3 757 | 3 289 | 3 289 | 3 289 | 3 289 | 3 089 | 25 | 25 |
| Sum anleggsmidler | 11 983 | 4 085 | 3 765 | 3 732 | 4 148 | 4 032 | 3 797 | 3 801 | 3 686 | 3 334 | 3 289 | 3 289 | 3 095 | 51 | 54 |
| Sum fordringer | 6 380 | 19 836 | 13 201 | 4 892 | 2 943 | 3 062 | 2 930 | 3 233 | 45 | 1 521 | 1 645 | 512 | 2 902 | 1 502 | 1 508 |
| Sum omløpsmidler | 6 902 | 20 376 | 13 766 | 5 246 | 3 047 | 3 158 | 3 095 | 3 315 | 717 | 2 052 | 1 900 | 1 825 | 3 167 | 2 672 | 1 900 |
| Sum eiendeler | 18 885 | 24 461 | 17 531 | 8 978 | 7 195 | 7 190 | 6 892 | 7 116 | 4 403 | 5 386 | 5 189 | 5 114 | 6 262 | 2 723 | 1 954 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 1 880 | 1 880 | 216 | 216 | 216 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 023 | 1 023 | 243 | 172 | 379 | 954 | 1 171 | 611 | 1 350 | 2 535 | 2 574 | 2 414 | 1 992 | 2 091 | 1 482 |
| Sum egenkapital | 1 123 | 1 123 | 2 123 | 2 053 | 596 | 1 171 | 1 387 | 711 | 1 450 | 2 635 | 2 674 | 2 514 | 2 092 | 2 191 | 1 582 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 49 | 14 | 3 | 0 | 0 | 0 | – | 1 | – | 3 | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 825 | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | 250 | 750 | 1 250 | 1 750 | 2 250 | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 6 874 | 14 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 250 | 753 | 1 250 | 1 750 | 2 250 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 10 888 | 23 324 | 15 404 | 6 925 | 6 600 | 6 020 | 5 504 | 6 404 | 2 704 | 1 998 | 1 266 | 850 | 1 919 | 532 | 372 |
| Sum gjeld | 17 762 | 23 338 | 15 407 | 6 925 | 6 600 | 6 020 | 5 504 | 6 405 | 2 954 | 2 751 | 2 516 | 2 600 | 4 169 | 532 | 372 |
| Sum egenkapital og gjeld | 18 885 | 24 461 | 17 531 | 8 978 | 7 195 | 7 190 | 6 892 | 7 116 | 4 403 | 5 386 | 5 189 | 5 114 | 6 262 | 2 723 | 1 954 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,3 % | 16,8 % | 26,6 % | −0,6 % | −53,5 % | −164,4 % | −1 % | −12,3 % | −5,3 % | 1,6 % | 1,2 % | 1,8 % | 1,5 % | 2,2 % | 1,7 % |
| Resultatmargin | 10,5 % | 15,9 % | 22,6 % | −1,1 % | −45,4 % | −30,8 % | 3,3 % | −1 % | −4,1 % | 1,1 % | 0,6 % | 1,1 % | −0,2 % | 1,6 % | 1,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,63 | 0,87 | 0,89 | 0,76 | 0,46 | 0,52 | 0,56 | 0,52 | 0,27 | 1,03 | 1,5 | 2,15 | 1,65 | 5,02 | 5,11 |
| Gjeldsgrad | 15,82 | 20,78 | 7,26 | 3,37 | 11,08 | 5,14 | 3,97 | 9,01 | 2,04 | 1,04 | 0,94 | 1,03 | 1,99 | 0,24 | 0,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 362,8 % | 577 % | 384,8 % | −10,1 % | −96,6 % | −18,5 % | 40,4 % | −18 % | −81,8 % | 15,3 % | 6 % | 16,8 % | −4,7 % | 27,8 % | 23,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −4,7 % | 12,4 % | 91,5 % | 1 392,3 % | 79,9 % | −95,9 % | 33,6 % | −55,3 % | −25,2 % | 43 % | −30,9 % | −9,9 % | 11 % | 26,6 % | – |
| Arbeidskapital | −4 mill kr | −2,9 mill kr | −1,6 mill kr | −1,7 mill kr | −3,6 mill kr | −2,9 mill kr | −2,4 mill kr | −3,1 mill kr | −2 mill kr | 53 558 kr | 634 762 kr | 975 430 kr | 1,2 mill kr | 2,1 mill kr | 1,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller3
Underenheter (2)
Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører · ÅLESUND | 37 ans. |
Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører · GEIRANGER | 94 ans. |
Selger du til selskaper som GEIRANGER CRUISE HANDLING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.