GEILOLIA FERIELEILIGHETER AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Eie, forvalte og utvikle fast eiendom, bedrive handel og hva hermed står i forbindelse med aksjer og andre verdipapirer, og drive transportvirksomhet, industri, handel, skisenter og annen virksomhet i forbindelse med dette, samt deltakelse i andre selsakper og virksomheter av enhver art.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 015 | 787 | 413 | 703 | 420 | 2 135 | 1 259 | 2 798 | 1 439 | 3 231 | 2 495 |
| Sum kostnader | 2 980 | 818 | 1 787 | 896 | 674 | 713 | 1 051 | 1 514 | 816 | 1 066 | – |
| Driftsresultat | −1 966 | −32 | −1 374 | −193 | −254 | 1 423 | 208 | 1 285 | 623 | 2 165 | 1 000 |
| Sum finansinntekter | 34 | 640 | 290 | 11 | 0 | 0 | 1 | 5 | 19 | 18 | – |
| Sum finanskostnader | 6 | 1 | 0 | – | 0 | 88 | 267 | 386 | 762 | 128 | – |
| Netto finans | 29 | 639 | 290 | 11 | 0 | −88 | −266 | −380 | −743 | −110 | – |
| Resultat før skattekostnad | −1 937 | 608 | −1 084 | −182 | −254 | 1 335 | −58 | 904 | −121 | 2 055 | 96 |
| Årsresultat | −1 511 | 474 | −846 | −142 | −198 | 1 041 | −45 | 716 | −80 | 1 554 | 69 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 511 | 474 | −846 | −142 | −198 | 1 041 | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | −1 511 | 474 | −846 | −142 | −198 | 1 041 | −45 | 716 | −80 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 511 | 474 | −846 | −142 | −198 | 1 041 | −45 | 716 | −80 | 1 554 | 69 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 714 |
| Sum varige driftsmidler | 2 567 | 2 828 | 2 904 | 12 626 | 12 887 | 12 961 | 20 385 | 23 655 | 27 599 | 19 372 | 21 964 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | – | – | – | 10 | 10 | 10 | 10 | – |
| Sum anleggsmidler | 2 567 | 2 828 | 2 904 | 12 626 | 12 887 | 12 961 | 20 395 | 23 665 | 27 609 | 19 382 | 22 678 |
| Sum fordringer | 346 | 10 565 | 7 | 44 | 21 | – | 164 | 242 | 5 | 2 923 | 508 |
| Sum omløpsmidler | 995 | 11 396 | 10 552 | 2 119 | 2 043 | 2 190 | 988 | 1 941 | 1 212 | 3 952 | 521 |
| Sum eiendeler | 3 562 | 14 224 | 13 456 | 14 744 | 14 931 | 15 151 | 21 383 | 25 606 | 28 821 | 23 334 | 23 199 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 938 | 2 938 | 11 600 | 11 600 | 11 600 | 11 600 | 11 600 | 11 600 | 11 600 | 11 600 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 511 | – | 1 422 | 2 267 | 2 409 | 2 607 | 1 566 | 1 611 | 895 | 975 | −1 833 |
| Sum egenkapital | 1 428 | 2 938 | 13 022 | 13 867 | 14 009 | 14 207 | 13 166 | 13 211 | 12 495 | 12 575 | −1 733 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 108 | 534 | 401 | 639 | 679 | 735 | 441 | 454 | 266 | 307 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 605 | – | – | 150 | 150 | 150 | 2 550 | 5 150 | 12 950 | 7 938 | 24 797 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 714 | 534 | 401 | 789 | 829 | 885 | 2 991 | 5 604 | 13 216 | 8 245 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 421 | 10 751 | 34 | 88 | 92 | 59 | 5 226 | 6 791 | 3 110 | 2 514 | 135 |
| Sum gjeld | 2 135 | 11 286 | 434 | 877 | 922 | 944 | 8 218 | 12 395 | 16 326 | 10 758 | 24 933 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 562 | 14 224 | 13 456 | 14 744 | 14 931 | 15 151 | 21 383 | 25 606 | 28 821 | 23 334 | 23 199 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −193,8 % | −4 % | −332,9 % | −27,4 % | −60,4 % | 66,6 % | 16,5 % | 45,9 % | 43,3 % | 67 % | 40,1 % |
| Resultatmargin | −148,9 % | 60,3 % | −204,9 % | −20,2 % | −47,1 % | 48,8 % | −3,6 % | 25,6 % | −5,6 % | 48,1 % | 2,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,36 | 1,06 | 313,1 | 24,12 | 22,13 | 37,13 | 0,19 | 0,29 | 0,39 | 1,57 | 3,85 |
| Gjeldsgrad | 1,5 | 3,84 | 0,03 | 0,06 | 0,07 | 0,07 | 0,62 | 0,94 | 1,31 | 0,86 | – |
| Egenkapitalrentabilitet | −105,8 % | 16,1 % | −6,5 % | −1 % | −1,4 % | 7,3 % | −0,3 % | 5,4 % | −0,6 % | 12,4 % | −4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 29 % | 90,6 % | −41,3 % | 67,3 % | −80,3 % | 69,6 % | −55 % | 94,5 % | −55,5 % | – | – |
| Arbeidskapital | 574 103 kr | 644 752 kr | 10,5 mill kr | 2 mill kr | 2 mill kr | 2,1 mill kr | −4,2 mill kr | −4,8 mill kr | −1,9 mill kr | 1,4 mill kr | 385 890 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Utleie av egen eller leid fast eiendom · GEILO |
Selger du til selskaper som GEILOLIA FERIELEILIGHETER AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.