GARDAR AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 115 385 127 NOK |
| 2012 | 86 435 799 NOK |
| 2013 | 133 506 845 NOK |
| 2014 | 58 304 179 NOK |
| 2015 | 65 346 964 NOK |
| 2016 | 70 404 499 NOK |
| 2017 | 67 154 791 NOK |
| 2018 | 74 153 627 NOK |
| 2019 | 69 119 676 NOK |
| 2020 | 85 565 224 NOK |
| 2021 | 82 020 718 NOK |
| 2022 | 118 910 826 NOK |
| 2023 | 113 689 904 NOK |
| 2024 | 135 220 495 NOK |
| 2025 | 134 531 782 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller10
Formål
Eie og drive fiskefartøy for fiske og produksjon av fisk.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 134 532 | 135 220 | 113 690 | 118 911 | 82 021 | 85 565 | 69 120 | 74 154 | 67 155 | 70 404 | 65 347 | 58 304 | 133 507 | 86 436 | 115 385 |
| Sum kostnader | 113 870 | 98 695 | 76 066 | 76 296 | 69 572 | 71 969 | 62 055 | 61 847 | 52 329 | 57 547 | 59 309 | 53 852 | 76 872 | 80 009 | 96 209 |
| Driftsresultat | 20 662 | 36 525 | 37 624 | 42 615 | 12 449 | 13 596 | 7 065 | 12 306 | 14 826 | 12 857 | 6 038 | 4 452 | 56 635 | 6 427 | 19 176 |
| Sum finansinntekter | 21 082 | 16 388 | 10 014 | 5 006 | 3 478 | 3 716 | 3 193 | 3 821 | 4 370 | 4 989 | 5 388 | 7 112 | 126 | 28 | – |
| Sum finanskostnader | 38 057 | 32 811 | 14 333 | 7 910 | 6 167 | 11 337 | 4 787 | 4 093 | 4 244 | 4 623 | 5 123 | 5 419 | 7 076 | 6 573 | – |
| Netto finans | −16 975 | – | – | – | – | – | −1 594 | −273 | 125 | 366 | 265 | 1 693 | −6 950 | −6 545 | −5 537 |
| Resultat før skattekostnad | 3 687 | 20 102 | 33 306 | 39 711 | 9 761 | 5 975 | 5 470 | 12 034 | 14 951 | 13 224 | 6 303 | 6 145 | 49 685 | −118 | 13 639 |
| Årsresultat | 2 808 | 15 624 | 25 955 | 30 949 | 7 574 | 4 619 | 4 232 | 9 924 | 12 099 | 10 754 | 6 530 | 4 454 | 36 967 | −146 | 9 763 |
| Totalresultat | 2 808 | – | – | – | – | – | 4 232 | 9 924 | 12 099 | 10 754 | 6 530 | 4 454 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 808 | – | – | – | – | – | 4 232 | 9 924 | 12 099 | 10 754 | 6 530 | 4 454 | 36 967 | −146 | 9 763 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 55 150 | 57 742 | 60 334 | 62 926 | 65 518 | 68 110 | 70 702 | 73 294 | 75 886 | 78 478 | 72 070 | 74 662 | 77 255 | 79 847 | 82 439 |
| Sum varige driftsmidler | 327 588 | 348 051 | 0 | 0 | 61 608 | 69 018 | 69 402 | 69 333 | 73 505 | 79 415 | 87 324 | 92 603 | 79 843 | 128 890 | 139 724 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 75 551 | 71 584 | 117 427 | 134 793 | 146 946 | 156 532 | 44 237 | 109 752 | 130 551 | 148 850 | 161 423 | 175 676 | 199 028 | 121 173 | 81 846 |
| Sum anleggsmidler | 458 290 | 477 377 | 177 761 | 197 719 | 274 071 | 293 660 | 184 341 | 252 379 | 279 942 | 306 743 | 320 817 | 342 941 | 356 126 | 329 910 | 304 009 |
| Sum fordringer | 322 | – | – | – | – | – | 426 | 2 850 | 1 092 | 33 | 1 771 | 2 245 | 2 161 | 4 044 | 2 830 |
| Sum omløpsmidler | 206 212 | 228 256 | 219 360 | 127 133 | 79 389 | 77 910 | 51 874 | 43 084 | 37 308 | 30 595 | 19 985 | 3 584 | 32 607 | 6 298 | 5 441 |
| Sum eiendeler | 664 502 | 705 633 | 397 121 | 324 852 | 353 460 | 371 570 | 236 215 | 295 463 | 317 250 | 337 337 | 340 802 | 346 526 | 388 733 | 336 208 | 309 449 |
| Sum innskutt egenkapital | 56 332 | – | – | – | – | – | 71 480 | 81 721 | 81 721 | 81 721 | 81 721 | 81 721 | 81 721 | 81 721 | 81 721 |
| Sum opptjent egenkapital | 18 229 | – | – | – | – | – | – | 46 583 | 52 635 | 59 175 | 65 410 | 71 682 | 81 398 | 55 407 | 58 264 |
| Sum egenkapital | 74 561 | 71 753 | 56 332 | 72 196 | 60 154 | 65 931 | 71 480 | 128 304 | 134 356 | 140 895 | 147 130 | 153 402 | 163 119 | 137 128 | 139 985 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 16 392 | – | – | – | – | – | 13 449 | 15 329 | 17 991 | 21 025 | 24 599 | 29 561 | 33 110 | 25 314 | 26 340 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 488 636 | – | – | – | – | – | 130 939 | 121 750 | 132 650 | 143 550 | 145 000 | 138 450 | 147 978 | 154 770 | 129 350 |
| Sum langsiktig gjeld | 505 029 | 520 114 | 216 967 | 184 497 | 253 558 | 267 264 | 144 388 | 137 079 | 150 641 | 164 575 | 169 599 | 168 011 | 181 088 | 180 084 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 84 913 | 98 253 | 112 787 | 54 373 | 29 390 | 19 457 | 20 346 | 30 080 | 32 254 | 31 867 | 24 073 | 25 113 | 44 526 | 18 996 | 13 774 |
| Sum gjeld | 589 941 | 633 881 | 340 788 | 252 657 | 293 306 | 305 639 | 164 735 | 167 159 | 182 895 | 196 442 | 193 672 | 193 123 | 225 614 | 199 080 | 169 464 |
| Sum egenkapital og gjeld | 664 502 | 705 633 | 397 121 | 324 852 | 353 460 | 371 570 | 236 215 | 295 463 | 317 250 | 337 337 | 340 802 | 346 526 | 388 733 | 336 208 | 309 449 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 59 120 | 79 | −11 899 | 31 947 | 14 578 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −363 453 | 0 | 92 279 | 4 652 | −8 401 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 313 090 | 68 257 | −53 521 | 17 156 | 9 855 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 8 757 | 68 337 | 26 859 | 10 139 | 16 032 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 181 572 | 172 815 | 104 479 | 77 619 | 67 480 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 15,4 % | 27 % | 33,1 % | 35,8 % | 15,2 % | 15,9 % | 10,2 % | 16,6 % | 22,1 % | 18,3 % | 9,2 % | 7,6 % | 42,4 % | 7,4 % | 16,6 % |
| Resultatmargin | 2,1 % | 11,6 % | 22,8 % | 26 % | 9,2 % | 5,4 % | 6,1 % | 13,4 % | 18 % | 15,3 % | 10 % | 7,6 % | 27,7 % | −0,2 % | 8,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,43 | 2,32 | 1,94 | 2,34 | 2,7 | 4 | 2,55 | 1,43 | 1,16 | 0,96 | 0,83 | 0,14 | 0,73 | 0,33 | 0,4 |
| Gjeldsgrad | 7,91 | 8,83 | 6,05 | 3,5 | 4,88 | 4,64 | 2,3 | 1,3 | 1,36 | 1,39 | 1,32 | 1,26 | 1,38 | 1,45 | 1,21 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,8 % | 21,8 % | 46,1 % | 42,9 % | 12,6 % | 7 % | 5,9 % | 7,7 % | 9 % | 7,6 % | 4,4 % | 2,9 % | 22,7 % | −0,1 % | 7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −0,5 % | 18,9 % | −4,4 % | 45 % | −4,1 % | 23,8 % | −6,8 % | 10,4 % | −4,6 % | 7,7 % | 12,1 % | −56,3 % | 54,5 % | −25,1 % | – |
| Arbeidskapital | 121,3 mill kr | 130 mill kr | 106,6 mill kr | 72,8 mill kr | 50 mill kr | 58,5 mill kr | 31,5 mill kr | 13 mill kr | 5,1 mill kr | −1,3 mill kr | −4,1 mill kr | −21,5 mill kr | −11,9 mill kr | −12,7 mill kr | −8,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller10
Underenheter (1)
Fiske og fangst i sjø · BEKKJARVIK |
Selger du til selskaper som GARDAR AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.