GALTERÅSEN 758 AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Kjøp og drift av eiendom og andre aktiviteter som naturlig faller sammen med dette.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 038 | 330 | 1 366 | 1 540 | 1 540 | 1 540 | 1 540 | 1 543 | 1 812 | 1 804 | 1 820 | 528 | – |
| Sum kostnader | 606 | 603 | 466 | 508 | 472 | 418 | 437 | 402 | 578 | 478 | 473 | 359 | 411 |
| Driftsresultat | 432 | −273 | 900 | 1 032 | 1 069 | 1 122 | 1 103 | 1 141 | 1 234 | 1 326 | 1 347 | 169 | −411 |
| Sum finansinntekter | – | 2 | 2 | 0 | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 0 |
| Sum finanskostnader | – | 1 007 | 942 | 915 | 305 | 425 | 500 | 582 | 535 | 488 | 470 | 618 | 111 |
| Netto finans | −953 | −1 005 | −940 | −915 | −305 | −425 | −500 | −582 | −534 | −487 | −470 | −618 | −111 |
| Resultat før skattekostnad | −521 | −1 279 | −41 | 117 | 764 | 697 | 603 | 559 | 700 | 838 | 877 | −448 | −522 |
| Årsresultat | −521 | −1 279 | −47 | 83 | 596 | 543 | 470 | 427 | 534 | 631 | 903 | −592 | −378 |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | – | – | 534 | 631 | 903 | −592 | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −521 | −1 279 | −47 | 83 | 596 | 543 | 470 | 427 | 534 | 631 | 903 | −592 | −378 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 26 | – | 144 |
| Sum varige driftsmidler | 15 904 | 16 170 | 16 436 | 16 703 | 16 969 | 17 206 | 17 468 | 17 733 | 18 010 | 18 132 | 18 409 | 18 590 | 4 686 |
| Sum anleggsmidler | 15 904 | 16 170 | 16 436 | 16 703 | 16 969 | 17 206 | 17 468 | 17 733 | 18 010 | 18 132 | 18 435 | 18 590 | 4 830 |
| Sum fordringer | 212 | 124 | 174 | 337 | 548 | 547 | 661 | 519 | 317 | 128 | 53 | 19 | 43 |
| Sum omløpsmidler | 213 | 171 | 1 702 | 2 029 | 1 243 | 1 183 | 1 031 | 1 019 | 750 | 780 | 411 | −200 | 421 |
| Sum eiendeler | 16 117 | 16 341 | 18 139 | 18 732 | 18 212 | 18 389 | 18 498 | 18 752 | 18 760 | 18 912 | 18 846 | 18 390 | 5 251 |
| Sum innskutt egenkapital | 115 | 115 | 115 | 115 | 115 | 115 | 115 | 115 | 115 | 115 | 115 | 115 | 115 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 370 | 1 891 | 3 169 | 3 217 | 3 134 | 2 538 | 1 995 | 1 524 | 1 097 | 563 | −67 | −970 | −378 |
| Sum egenkapital | 1 485 | 2 006 | 3 284 | 3 332 | 3 249 | 2 653 | 2 110 | 1 639 | 1 212 | 678 | 48 | −855 | −263 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | 6 | 18 | 28 | 36 | 45 | 52 | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 13 947 | 14 316 | 14 808 | 15 300 | 14 704 | 15 431 | 16 157 | 16 883 | 17 187 | 17 913 | 18 441 | 18 437 | 5 280 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 14 316 | 14 808 | 15 300 | 14 711 | 15 449 | 16 185 | 16 919 | 17 232 | 17 965 | 18 441 | 18 437 | 5 280 |
| Sum kortsiktig gjeld | 685 | 19 | 46 | 100 | 252 | 287 | 204 | 194 | 316 | 269 | 357 | 807 | 234 |
| Sum gjeld | 14 632 | 14 335 | 14 854 | 15 400 | 14 963 | 15 736 | 16 388 | 17 113 | 17 548 | 18 234 | 18 798 | 19 245 | 5 514 |
| Sum egenkapital og gjeld | 16 117 | 16 341 | 18 139 | 18 732 | 18 212 | 18 389 | 18 498 | 18 752 | 18 760 | 18 912 | 18 846 | 18 390 | 5 251 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 41,6 % | −82,9 % | 65,9 % | 67 % | 69,4 % | 72,9 % | 71,6 % | 73,9 % | 68,1 % | 73,5 % | 74 % | 32 % | – |
| Resultatmargin | −50,2 % | −387,7 % | −3,5 % | 5,4 % | 38,7 % | 35,3 % | 30,6 % | 27,7 % | 29,5 % | 35 % | 49,6 % | −112,2 % | – |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,31 | 8,82 | 36,76 | 20,19 | 4,93 | 4,12 | 5,06 | 5,26 | 2,37 | 2,9 | 1,15 | – | 1,8 |
| Gjeldsgrad | 9,86 | 7,15 | 4,52 | 4,62 | 4,61 | 5,93 | 7,77 | 10,44 | 14,48 | 26,89 | 395,45 | – | – |
| Egenkapitalrentabilitet | −35,1 % | −63,7 % | −1,4 % | 2,5 % | 18,3 % | 20,5 % | 22,3 % | 26,1 % | 44,1 % | 93 % | – | 69,2 % | 143,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 214,6 % | −75,9 % | −11,3 % | 0 % | 0 % | 0 % | −0,2 % | −14,8 % | 0,4 % | −0,9 % | 244,9 % | – | – |
| Arbeidskapital | −472 364 kr | 151 486 kr | 1,7 mill kr | 1,9 mill kr | 991 011 kr | 895 847 kr | 826 837 kr | 824 970 kr | 433 702 kr | 510 815 kr | 53 875 kr | −1 mill kr | 187 416 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Kjøp og salg av egen fast eiendom · ISDALSTØ |
Selger du til selskaper som GALTERÅSEN 758 AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.