G3 FÅVANG SAG AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 122 228 992 NOK |
| 2013 | 122 408 291 NOK |
| 2014 | 142 575 922 NOK |
| 2015 | 174 518 166 NOK |
| 2016 | 199 422 516 NOK |
| 2017 | 220 471 024 NOK |
| 2018 | 228 910 155 NOK |
| 2019 | 231 252 042 NOK |
| 2020 | 266 415 138 NOK |
| 2021 | 364 487 423 NOK |
| 2022 | 363 279 384 NOK |
| 2023 | 262 475 000 NOK |
| 2024 | 318 578 000 NOK |
| 2025 | 319 107 000 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller3
Formål
Drive sag og høvlerivirksomhet og annen økonomisk virksomhet herunder eiendomsdrift samt ved aksje- tegning, eller på annen måte gjøre seg interessert i annen virksomhet i inn- og utland.
Kunngjøringer3
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2021 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 319 107 | 318 578 | 262 475 | 363 279 | 364 487 | 266 415 | 231 252 | 228 910 | 220 471 | 199 423 | 174 518 | 142 576 | 122 408 | 122 229 |
| Sum kostnader | 299 573 | 295 901 | 241 576 | 295 387 | 282 051 | 242 864 | 213 370 | 208 885 | 204 756 | 185 438 | 163 568 | 134 429 | 113 307 | 111 582 |
| Driftsresultat | 19 534 | 22 677 | 20 899 | 67 893 | 82 437 | 23 551 | 17 882 | 20 026 | 15 715 | 13 984 | 10 950 | 8 147 | 9 101 | 10 647 |
| Sum finansinntekter | 1 222 | 1 770 | 1 670 | 1 353 | 521 | 516 | 582 | 528 | 605 | 470 | 619 | 941 | 1 216 | 1 280 |
| Sum finanskostnader | 2 941 | 2 608 | 1 947 | 749 | 387 | 406 | 546 | 733 | 864 | 637 | 558 | 726 | 830 | 465 |
| Netto finans | −1 719 | – | – | – | – | – | 36 | −205 | −259 | −168 | 61 | 215 | 386 | 815 |
| Resultat før skattekostnad | 17 815 | 21 839 | 20 622 | 68 496 | 82 570 | 23 661 | 17 918 | 19 821 | 15 456 | 13 817 | 11 011 | 8 361 | 9 487 | 11 462 |
| Årsresultat | 13 894 | 17 030 | 16 080 | 53 427 | 64 404 | 18 455 | 13 974 | 15 464 | 11 937 | 10 533 | 8 391 | 6 103 | 6 986 | 8 247 |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | 13 974 | 15 464 | 11 937 | 10 533 | 8 391 | 6 103 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 13 894 | – | – | – | – | – | 13 974 | 15 464 | 11 937 | 10 533 | 8 391 | 6 103 | 6 986 | 8 247 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 77 207 | 57 586 | 62 550 | 55 252 | 59 369 | 46 704 | 51 223 | 52 491 | 53 781 | 40 418 | 44 890 | 44 252 | 46 008 | 50 774 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 58 | 69 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 77 265 | 57 655 | 62 550 | 55 252 | 59 369 | 46 704 | 51 223 | 52 491 | 53 781 | 40 418 | 44 890 | 44 252 | 46 008 | 50 774 |
| Sum fordringer | 35 064 | – | – | – | – | – | 37 386 | 33 219 | 30 014 | 24 932 | 19 456 | 12 397 | 6 497 | 7 965 |
| Sum omløpsmidler | 110 854 | 124 496 | 108 897 | 160 281 | 188 997 | 120 212 | 91 730 | 89 943 | 90 088 | 81 156 | 67 027 | 66 168 | 64 294 | 60 237 |
| Sum eiendeler | 188 119 | 182 151 | 171 447 | 215 533 | 248 366 | 166 916 | 142 953 | 142 434 | 143 869 | 121 574 | 111 917 | 110 421 | 110 302 | 111 011 |
| Sum innskutt egenkapital | 15 091 | – | – | – | – | – | 17 000 | 17 000 | 17 000 | 17 000 | 17 000 | 17 000 | 17 000 | 1 800 |
| Sum opptjent egenkapital | 78 999 | – | – | – | – | – | 71 571 | 62 157 | 51 907 | 43 185 | 35 447 | 30 878 | 28 587 | 41 605 |
| Sum egenkapital | 94 090 | 93 456 | 88 126 | 82 045 | 81 618 | 107 026 | 88 571 | 79 157 | 68 907 | 60 185 | 52 447 | 47 878 | 45 587 | 43 405 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 6 634 | – | – | – | – | – | 5 066 | 4 753 | 4 717 | 4 458 | 4 773 | 5 079 | 4 581 | 3 982 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 43 489 | – | – | – | – | – | 15 880 | 21 984 | 31 304 | 26 805 | 28 786 | 36 285 | 39 238 | 45 901 |
| Sum langsiktig gjeld | 50 123 | 33 989 | 37 789 | 29 489 | 13 489 | 13 964 | 20 946 | 26 738 | 36 021 | 31 263 | 33 559 | 41 364 | 43 819 | 49 883 |
| Sum kortsiktig gjeld | 43 906 | 48 217 | 38 528 | 97 003 | 146 695 | 41 423 | 33 436 | 36 540 | 38 941 | 30 126 | 25 911 | 21 179 | 20 896 | 17 724 |
| Sum gjeld | 94 029 | 88 695 | 83 321 | 133 488 | 166 748 | 59 891 | 54 382 | 63 277 | 74 962 | 61 389 | 59 470 | 62 543 | 64 715 | 67 607 |
| Sum egenkapital og gjeld | 188 119 | 182 151 | 171 447 | 215 533 | 248 366 | 166 916 | 142 953 | 142 434 | 143 869 | 121 574 | 111 917 | 110 421 | 110 302 | 111 011 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 20 077 | 8 112 | 63 464 | 74 383 | 26 399 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −104 | −11 880 | −629 | −25 718 | −293 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −13 800 | −44 700 | −64 000 | −476 | −6 915 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 6 174 | −48 468 | −1 164 | 48 190 | 19 190 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 55 599 | 49 426 | 97 894 | 99 058 | 50 868 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,1 % | 7,1 % | 8 % | 18,7 % | 22,6 % | 8,8 % | 7,7 % | 8,8 % | 7,1 % | 7 % | 6,3 % | 5,7 % | 7,4 % | 8,7 % |
| Resultatmargin | 4,4 % | 5,4 % | 6,1 % | 14,7 % | 17,7 % | 6,9 % | 6 % | 6,8 % | 5,4 % | 5,3 % | 4,8 % | 4,3 % | 5,7 % | 6,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,52 | 2,58 | 2,83 | 1,65 | 1,29 | 2,9 | 2,74 | 2,46 | 2,31 | 2,69 | 2,59 | 3,12 | 3,08 | 3,4 |
| Gjeldsgrad | 1 | 0,95 | 0,95 | 1,63 | 2,04 | 0,56 | 0,61 | 0,8 | 1,09 | 1,02 | 1,13 | 1,31 | 1,42 | 1,56 |
| Egenkapitalrentabilitet | 14,8 % | 18,2 % | 18,3 % | 65,1 % | 78,9 % | 17,2 % | 15,8 % | 19,5 % | 17,3 % | 17,5 % | 16 % | 12,8 % | 15,3 % | 19 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 0,2 % | 21,4 % | −27,7 % | −0,3 % | 36,8 % | 15,2 % | 1 % | 3,8 % | 10,6 % | 14,3 % | 22,4 % | 16,5 % | 0,1 % | – |
| Arbeidskapital | 66,9 mill kr | 76,3 mill kr | 70,4 mill kr | 63,3 mill kr | 42,3 mill kr | 78,8 mill kr | 58,3 mill kr | 53,4 mill kr | 51,1 mill kr | 51 mill kr | 41,1 mill kr | 45 mill kr | 43,4 mill kr | 42,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller3
Underenheter (1)
Saging og høvling av tre · FÅVANG | 41 ans. |
Selger du til selskaper som G3 FÅVANG SAG AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.