FUGLESANGS AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 95 872 598 NOK |
| 2012 | 92 114 750 NOK |
| 2013 | 81 829 191 NOK |
| 2014 | 86 067 136 NOK |
| 2015 | 75 056 545 NOK |
| 2016 | 83 970 854 NOK |
| 2017 | 91 783 861 NOK |
| 2018 | 118 533 571 NOK |
| 2019 | 121 651 480 NOK |
| 2020 | 115 859 261 NOK |
| 2021 | 108 748 338 NOK |
| 2022 | 146 741 557 NOK |
| 2023 | 190 994 671 NOK |
| 2024 | 178 922 558 NOK |
| 2025 | 177 278 953 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Produksjon og salg av varer og tjenester, eie og drive fast eiendom, samt utøvelse eller deltagelse i forretningsvirksomhet av enhver art, enten direkte eller som aksjonær, eller på annen måte.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 177 279 | 178 923 | 190 995 | 146 742 | 108 748 | 115 859 | 121 651 | 118 534 | 91 784 | 83 971 | 75 057 | 86 067 | 81 829 | 92 115 | 95 873 |
| Sum kostnader | 174 402 | 172 382 | 189 049 | 142 345 | 105 291 | 113 608 | 117 460 | 114 434 | 89 812 | 81 135 | 75 725 | 87 768 | 80 780 | 90 195 | 92 206 |
| Driftsresultat | 2 876 | 6 540 | 1 945 | 4 396 | 3 457 | 2 252 | 4 191 | 4 100 | 1 972 | 2 836 | −669 | −1 701 | 1 049 | 1 919 | 3 666 |
| Sum finansinntekter | 1 203 | 3 005 | 6 949 | 2 201 | 571 | 1 722 | 709 | 742 | 783 | 476 | 1 095 | 763 | 679 | 726 | – |
| Sum finanskostnader | 3 081 | 3 144 | 4 963 | 1 898 | – | 2 323 | 990 | 920 | 1 373 | 1 237 | 1 686 | 1 447 | 1 564 | 1 156 | – |
| Netto finans | −1 878 | −139 | 1 986 | 303 | −1 010 | −601 | −281 | −178 | −589 | −761 | −592 | −684 | −884 | −430 | −600 |
| Resultat før skattekostnad | 998 | 6 402 | 3 931 | 4 699 | 2 447 | 1 650 | 3 910 | 3 922 | 1 382 | 2 075 | −1 260 | −2 386 | 165 | 1 489 | 3 066 |
| Årsresultat | 750 | 4 956 | 3 037 | 3 647 | 1 893 | 1 271 | 3 035 | 3 010 | 1 058 | 1 665 | −926 | −1 753 | 85 | 1 209 | 2 171 |
| Totalresultat | 750 | 4 956 | 3 037 | 3 647 | 1 893 | 1 271 | 3 035 | 3 010 | 1 058 | 1 665 | −926 | −1 753 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 750 | 4 956 | 3 037 | 3 647 | 1 893 | 1 271 | 3 035 | 3 010 | 1 058 | 1 665 | −926 | −1 753 | 85 | 1 209 | 2 171 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 486 | 756 | 1 026 | 486 | 0 | 0 | 2 246 | 2 807 | 3 878 | 3 742 | 2 610 | 724 | 88 | 2 834 | 36 |
| Sum varige driftsmidler | 13 401 | 12 091 | 12 737 | 9 660 | 7 113 | 5 931 | 6 904 | 7 412 | 7 051 | 6 193 | 7 011 | 4 788 | 5 709 | 6 001 | 6 628 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | 4 695 | 8 999 | 15 089 |
| Sum anleggsmidler | 13 887 | 12 847 | 13 763 | 10 146 | 7 113 | 5 931 | 9 150 | 10 219 | 10 929 | 9 936 | 9 621 | 5 512 | 10 492 | 17 834 | 21 753 |
| Sum fordringer | 36 740 | 36 712 | 38 730 | 33 351 | 15 324 | 20 661 | 32 864 | 16 576 | 18 722 | 18 233 | 13 505 | 15 078 | 16 048 | 11 794 | 18 338 |
| Sum omløpsmidler | 50 835 | 53 760 | 54 114 | 50 840 | 31 248 | 36 101 | 47 359 | 29 000 | 32 081 | 30 244 | 25 069 | 26 524 | 29 760 | 25 174 | 30 173 |
| Sum eiendeler | 64 722 | 66 607 | 67 877 | 60 986 | 38 360 | 42 032 | 56 509 | 39 219 | 43 010 | 40 179 | 34 690 | 32 036 | 40 253 | 43 008 | 51 927 |
| Sum innskutt egenkapital | 7 294 | 7 294 | 7 294 | 7 294 | 7 294 | 7 294 | 7 294 | 7 294 | 7 294 | 7 294 | 7 294 | 7 294 | 7 294 | 8 900 | 8 900 |
| Sum opptjent egenkapital | 20 381 | 19 966 | 15 790 | 14 099 | 11 952 | 10 060 | 9 597 | 6 561 | 5 106 | 4 049 | 2 384 | 3 309 | 5 062 | 4 552 | 3 343 |
| Sum egenkapital | 27 675 | 27 260 | 23 084 | 21 393 | 19 246 | 17 354 | 16 891 | 13 855 | 12 400 | 11 343 | 9 678 | 10 603 | 12 356 | 13 452 | 12 243 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 511 | 1 570 | 1 740 | 1 226 | 582 | 353 | 1 299 | 819 | 711 | 619 | 311 | – | – | 1 462 | 615 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 838 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 271 | 4 911 | 5 211 | 5 343 | 7 483 | 5 135 | 6 930 | 8 989 | 15 971 |
| Sum langsiktig gjeld | 8 349 | 6 906 | 8 953 | 5 211 | 2 258 | 2 501 | 5 570 | 5 730 | 5 922 | 5 962 | 7 794 | 5 135 | 6 930 | 10 451 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 28 697 | 32 441 | 35 839 | 34 382 | 16 855 | 21 824 | 34 047 | 19 634 | 24 688 | 22 875 | 17 218 | 16 298 | 20 967 | 19 105 | 23 097 |
| Sum gjeld | 37 046 | 39 347 | 44 793 | 39 593 | 19 114 | 24 678 | 39 618 | 25 364 | 30 610 | 28 837 | 25 012 | 21 433 | 27 897 | 29 556 | 39 684 |
| Sum egenkapital og gjeld | 64 722 | 66 607 | 67 877 | 60 986 | 38 360 | 42 032 | 56 509 | 39 219 | 43 010 | 40 179 | 34 690 | 32 036 | 40 253 | 43 008 | 51 927 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 1 080 | 6 289 | −3 719 | 4 126 | 12 625 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −2 450 | 6 660 | −5 309 | −2 596 | −483 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 2 088 | 289 | 6 430 | −825 | −9 375 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 719 | 660 | −2 598 | 705 | 2 766 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 2 662 | 1 943 | 2 604 | 5 201 | 4 497 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,6 % | 3,7 % | 1 % | 3 % | 3,2 % | 1,9 % | 3,5 % | 3,5 % | 2,2 % | 3,4 % | −0,9 % | −2 % | 1,3 % | 2,1 % | 3,8 % |
| Resultatmargin | 0,4 % | 2,8 % | 1,6 % | 2,5 % | 1,7 % | 1,1 % | 2,5 % | 2,5 % | 1,2 % | 2 % | −1,2 % | −2 % | 0,1 % | 1,3 % | 2,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,77 | 1,66 | 1,51 | 1,48 | 1,85 | 1,65 | 1,39 | 1,48 | 1,3 | 1,32 | 1,46 | 1,63 | 1,42 | 1,32 | 1,31 |
| Gjeldsgrad | 1,34 | 1,44 | 1,94 | 1,85 | 0,99 | 1,42 | 2,35 | 1,83 | 2,47 | 2,54 | 2,58 | 2,02 | 2,26 | 2,2 | 3,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,7 % | 18,2 % | 13,2 % | 17,1 % | 9,8 % | 7,3 % | 18 % | 21,7 % | 8,5 % | 14,7 % | −9,6 % | −16,5 % | 0,7 % | 9 % | 17,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −0,9 % | −6,3 % | 30,2 % | 34,9 % | −6,1 % | −4,8 % | 2,6 % | 29,1 % | 9,3 % | 11,9 % | −12,8 % | 5,2 % | −11,2 % | −3,9 % | – |
| Arbeidskapital | 22,1 mill kr | 21,3 mill kr | 18,3 mill kr | 16,5 mill kr | 14,4 mill kr | 14,3 mill kr | 13,3 mill kr | 9,4 mill kr | 7,4 mill kr | 7,4 mill kr | 7,9 mill kr | 10,2 mill kr | 8,8 mill kr | 6,1 mill kr | 7,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (3)
Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · FANA | |
Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · OSLO | 41 ans. |
Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · SKIEN |
Selger du til selskaper som FUGLESANGS AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.