FUGLERUD BEGRAVELSESBYRÅ AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Begravelsesbyrå samt hva hermed står i forbindelse. Videre består selskapets virksomhet i deltakelse i annen virksomhet, samt hva hermed står i forbindelse.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 22 743 | 18 912 | 15 474 | 16 227 | 15 273 | 13 780 | 12 021 | 10 874 | 10 921 | 11 215 | 9 787 | 9 116 |
| Sum kostnader | 16 788 | 13 938 | 12 298 | 12 472 | 11 396 | 10 650 | 9 687 | 9 259 | 8 616 | 8 871 | 7 899 | 7 079 |
| Driftsresultat | 5 955 | 4 974 | 3 176 | 3 755 | 3 877 | 3 130 | 2 335 | 1 614 | 2 305 | 2 344 | 1 888 | 2 037 |
| Sum finansinntekter | 165 | 119 | 67 | 30 | 9 | 8 | 15 | 13 | 17 | 8 | 19 | 19 |
| Sum finanskostnader | 10 | 1 | 1 | – | 0 | 1 | – | – | 0 | – | 0 | – |
| Netto finans | 155 | 117 | 66 | 30 | 9 | 8 | 15 | 13 | 16 | 8 | 19 | 19 |
| Resultat før skattekostnad | 6 110 | 5 091 | 3 242 | 3 786 | 3 885 | 3 138 | 2 350 | 1 627 | 2 321 | 2 353 | 1 907 | 2 055 |
| Årsresultat | 4 764 | 3 971 | 2 528 | 2 956 | 3 032 | 2 447 | 1 833 | 1 255 | 1 768 | 1 768 | 1 400 | 1 499 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 4 764 | 3 971 | 2 528 | 2 956 | 3 032 | 2 447 | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 4 764 | 3 971 | 2 528 | 2 956 | 3 032 | 2 447 | 1 833 | 1 255 | 1 768 | 1 768 | 1 400 | 1 499 |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 764 | 3 971 | 2 528 | 2 956 | 3 032 | 2 447 | 1 833 | 1 255 | 1 768 | 1 768 | 1 400 | 1 499 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | – | 33 | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 3 038 | 2 930 | 3 055 | 3 331 | 3 788 | 1 226 | 1 413 | 1 793 | 2 363 | 2 430 | 2 436 | 2 411 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 70 | 70 | 150 | 70 | 104 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 3 108 | 3 000 | 3 206 | 3 401 | 3 892 | 1 259 | 1 413 | 1 793 | 2 363 | 2 430 | 2 436 | 2 411 |
| Sum fordringer | 1 815 | 2 572 | 1 756 | 2 075 | 1 724 | 1 379 | 1 275 | 734 | 891 | 1 387 | 1 031 | 752 |
| Sum investeringer | – | – | – | – | – | 70 | 70 | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 9 892 | 9 528 | 6 839 | 7 594 | 5 904 | 5 830 | 4 709 | 6 375 | 4 673 | 4 703 | 3 911 | 3 134 |
| Sum eiendeler | 13 001 | 12 527 | 10 045 | 10 995 | 9 796 | 7 089 | 6 122 | 8 169 | 7 035 | 7 133 | 6 347 | 5 545 |
| Sum innskutt egenkapital | 800 | 800 | 800 | 800 | 800 | 800 | 800 | 800 | 800 | 800 | 800 | 800 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 054 | 3 290 | 4 319 | 4 291 | 4 542 | 3 510 | 1 863 | 1 673 | 4 618 | 2 849 | 2 581 | 2 581 |
| Sum egenkapital | 2 854 | 4 090 | 5 119 | 5 091 | 5 342 | 4 310 | 2 663 | 2 473 | 5 418 | 3 649 | 3 381 | 3 381 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 243 | 253 | 231 | 202 | 182 | – | 6 | 45 | 119 | 91 | 103 | 104 |
| Sum langsiktig gjeld | 243 | 253 | 231 | 202 | 182 | 0 | 6 | 45 | 119 | 91 | 103 | 104 |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 903 | 8 184 | 4 694 | 5 702 | 4 272 | 2 779 | 3 454 | 5 651 | 1 499 | 3 393 | 2 862 | 2 060 |
| Sum gjeld | 10 146 | 8 437 | 4 926 | 5 904 | 4 455 | 2 779 | 3 460 | 5 696 | 1 618 | 3 484 | 2 966 | 2 164 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 001 | 12 527 | 10 045 | 10 995 | 9 796 | 7 089 | 6 122 | 8 169 | 7 035 | 7 133 | 6 347 | 5 545 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 26,2 % | 26,3 % | 20,5 % | 23,1 % | 25,4 % | 22,7 % | 19,4 % | 14,9 % | 21,1 % | 20,9 % | 19,3 % | 22,3 % |
| Resultatmargin | 21 % | 21 % | 16,3 % | 18,2 % | 19,9 % | 17,8 % | 15,2 % | 11,5 % | 16,2 % | 15,8 % | 14,3 % | 16,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1 | 1,16 | 1,46 | 1,33 | 1,38 | 2,1 | 1,36 | 1,13 | 3,12 | 1,39 | 1,37 | 1,52 |
| Gjeldsgrad | 3,55 | 2,06 | 0,96 | 1,16 | 0,83 | 0,64 | 1,3 | 2,3 | 0,3 | 0,95 | 0,88 | 0,64 |
| Egenkapitalrentabilitet | 166,9 % | 97,1 % | 49,4 % | 58,1 % | 56,8 % | 56,8 % | 68,8 % | 50,7 % | 32,6 % | 48,4 % | 41,4 % | 44,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 20,3 % | 22,2 % | −4,6 % | 6,2 % | 10,8 % | 14,6 % | 10,6 % | −0,4 % | −2,6 % | 14,6 % | 7,4 % | – |
| Arbeidskapital | −10 615 kr | 1,3 mill kr | 2,1 mill kr | 1,9 mill kr | 1,6 mill kr | 3,1 mill kr | 1,3 mill kr | 724 113 kr | 3,2 mill kr | 1,3 mill kr | 1 mill kr | 1,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (3)
Begravelsesbyråvirksomhet og lignende tjenester · RÅHOLT | 17 ans. |
Begravelsesbyråvirksomhet og lignende tjenester · NANNESTAD | |
Begravelsesbyråvirksomhet og lignende tjenester · JESSHEIM |
Selger du til selskaper som FUGLERUD BEGRAVELSESBYRÅ AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.