FREMO AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Industriell produksjon, handel og deltagelser i andre selskaper.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 43 240 | 39 056 | 31 440 | 28 573 | 36 747 |
| Sum kostnader | 40 470 | 36 928 | 29 421 | 26 485 | 34 620 |
| Driftsresultat | 2 771 | 2 128 | 2 019 | 2 089 | 2 127 |
| Sum finansinntekter | 965 | 750 | 583 | 417 | 353 |
| Sum finanskostnader | 41 | 26 | 50 | 49 | 149 |
| Netto finans | 924 | 724 | 533 | 369 | 204 |
| Resultat før skattekostnad | 3 695 | 2 852 | 2 552 | 2 457 | 2 332 |
| Årsresultat | 3 124 | 2 067 | 1 933 | 1 963 | 2 061 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 3 124 | 2 067 | 1 933 | 1 963 | 2 061 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Totalresultat | 3 124 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 124 | 2 067 | 1 933 | 1 963 | 2 061 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 1 082 | 1 204 | 1 360 | 1 558 | 1 810 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 1 082 | 1 204 | 1 360 | 1 558 | 1 810 |
| Sum fordringer | 4 329 | 4 275 | 7 722 | 6 119 | 7 778 |
| Sum investeringer | 4 488 | 4 488 | 4 488 | 4 488 | 2 976 |
| Sum omløpsmidler | 22 506 | 26 125 | 23 939 | 21 366 | 23 026 |
| Sum eiendeler | 23 588 | 27 329 | 25 299 | 22 924 | 24 836 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 500 | 1 500 | 1 500 | 1 500 | 1 500 |
| Sum opptjent egenkapital | 15 144 | 18 520 | 16 953 | 15 519 | 14 056 |
| Sum egenkapital | 16 644 | 20 020 | 18 453 | 17 019 | 15 556 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 944 | 7 310 | 6 847 | 5 905 | 9 280 |
| Sum gjeld | 6 944 | 7 310 | 6 847 | 5 905 | 9 280 |
| Sum egenkapital og gjeld | 23 588 | 27 329 | 25 299 | 22 924 | 24 836 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto endring i likvider | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Likvider ved periodens slutt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,4 % | 5,5 % | 6,4 % | 7,3 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | 7,2 % | 5,3 % | 6,2 % | 6,9 % | 5,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,24 | 3,57 | 3,5 | 3,62 | 2,48 |
| Gjeldsgrad | 0,42 | 0,37 | 0,37 | 0,35 | 0,6 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,8 % | 10,3 % | 10,5 % | 11,5 % | 13,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 10,7 % | 24,2 % | 10 % | −22,2 % | – |
| Arbeidskapital | 15,6 mill kr | 18,8 mill kr | 17,1 mill kr | 15,5 mill kr | 13,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Produksjon av ovner og permanente varmeapparater til bruk i husholdninger · STAVERN | 16 ans. |
Selger du til selskaper som FREMO AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.