FOTOBAREN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 35 589 NOK |
| 2015 | 542 685 NOK |
| 2016 | 2 990 084 NOK |
| 2017 | 4 708 607 NOK |
| 2018 | 5 347 100 NOK |
| 2019 | 5 230 570 NOK |
| 2020 | 998 436 NOK |
| 2021 | 1 766 880 NOK |
| 2022 | 4 520 925 NOK |
| 2023 | 4 609 919 NOK |
| 2024 | 4 729 980 NOK |
| 2025 | 5 385 104 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Levere positive og morsomme opplevelser innen fotografi med tilleggsprodukter innenfor media.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2014 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 5 385 | 4 730 | 4 610 | 4 521 | 1 767 | 998 | 5 231 | 5 347 | 4 709 | 2 990 | 543 | 36 |
| Sum kostnader | 4 963 | 5 169 | 4 561 | 4 425 | 1 484 | 1 440 | 5 384 | 5 159 | 4 476 | 2 515 | 388 | 34 |
| Driftsresultat | 422 | −439 | 49 | 95 | 282 | −442 | −153 | 188 | 233 | 475 | 155 | 2 |
| Sum finansinntekter | 9 | 6 | 8 | 3 | 2 | 2 | 5 | 5 | 3 | 1 | −1 | 0 |
| Sum finanskostnader | 34 | 21 | 15 | 10 | 5 | 4 | 24 | 31 | 14 | 3 | 0 | – |
| Netto finans | −25 | −15 | −7 | −7 | −3 | −2 | −19 | −26 | −11 | −2 | −1 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | 397 | −454 | 42 | 88 | 280 | −444 | −172 | 162 | 222 | 473 | 154 | 2 |
| Årsresultat | 397 | −454 | 32 | 81 | 280 | −393 | −172 | 116 | 168 | 354 | 112 | 1 |
| Sum overføringer og disponeringer | 397 | −454 | 32 | 81 | 280 | −393 | −172 | 116 | 168 | 354 | 112 | 1 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | 12 | 22 | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 47 | 67 | 88 | 100 | – | 19 | 89 | 253 | 358 | 208 | – | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | – |
| Sum anleggsmidler | 48 | 68 | 89 | 101 | 13 | 42 | 90 | 254 | 359 | 209 | 1 | 0 |
| Sum fordringer | 203 | 240 | 309 | 341 | 89 | 68 | 631 | 713 | 410 | 425 | 140 | 6 |
| Sum omløpsmidler | 1 217 | 837 | 1 273 | 1 429 | 1 242 | 265 | 1 649 | 1 953 | 1 351 | 1 299 | 284 | 37 |
| Sum eiendeler | 1 264 | 905 | 1 362 | 1 530 | 1 254 | 307 | 1 739 | 2 207 | 1 710 | 1 508 | 285 | 37 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 |
| Sum opptjent egenkapital | 522 | 125 | 580 | 548 | 467 | 187 | 581 | 752 | 636 | 468 | 114 | 1 |
| Sum egenkapital | 552 | 155 | 610 | 578 | 497 | 217 | 611 | 782 | 666 | 498 | 144 | 31 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | 8 | 7 | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | – | 247 | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 247 | 8 | 7 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 712 | 750 | 752 | 951 | 758 | 90 | 1 129 | 1 179 | 1 037 | 1 003 | 142 | 6 |
| Sum gjeld | 712 | 750 | 752 | 951 | 758 | 90 | 1 129 | 1 425 | 1 044 | 1 010 | 142 | 6 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 264 | 905 | 1 362 | 1 530 | 1 254 | 307 | 1 739 | 2 207 | 1 710 | 1 508 | 285 | 37 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,8 % | −9,3 % | 1,1 % | 2,1 % | 16 % | −44,3 % | −2,9 % | 3,5 % | 4,9 % | 15,9 % | 28,5 % | 5,5 % |
| Resultatmargin | 7,4 % | −9,6 % | 0,7 % | 1,8 % | 15,8 % | −39,4 % | −3,3 % | 2,2 % | 3,6 % | 11,9 % | 20,7 % | 4,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,71 | 1,12 | 1,69 | 1,5 | 1,64 | 2,95 | 1,46 | 1,66 | 1,3 | 1,3 | 2,01 | 6,32 |
| Gjeldsgrad | 1,29 | 4,83 | 1,23 | 1,65 | 1,52 | 0,41 | 1,85 | 1,82 | 1,57 | 2,03 | 0,98 | 0,19 |
| Egenkapitalrentabilitet | 71,9 % | −292,5 % | 5,2 % | 14,1 % | 56,3 % | −181 % | −28,1 % | 14,9 % | 25,2 % | 71,1 % | 78,1 % | 4,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 13,9 % | 2,6 % | 2 % | 155,9 % | 77 % | −80,9 % | −2,2 % | 13,6 % | 57,5 % | 451 % | 1 424,9 % | – |
| Arbeidskapital | 504 607 kr | 87 166 kr | 520 953 kr | 477 641 kr | 484 202 kr | 175 409 kr | 520 550 kr | 774 720 kr | 314 357 kr | 296 522 kr | 142 783 kr | 31 445 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (2)
Fotografvirksomhet · OSLO | 5 ans. |
Fotografvirksomhet · STAVANGER |
Selger du til selskaper som FOTOBAREN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.