FOSSEKALLEN INVEST AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2020 | 54 321 982 NOK |
| 2021 | 0 NOK |
| 2022 | −46 685 471 NOK |
| 2023 | 132 542 775 NOK |
| 2024 | 173 584 131 NOK |
| 2025 | 148 489 788 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Eie aksjer, selskapsandeler, verdipapirer, eiendom og annen virksomhet som har tilknytning til dette og hva herved står i forbindelse. Selskapet kan også gi støtte til veldedige og/eller allmennyttige formål.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2021 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 148 490 | 132 543 | −46 685 | 0 | 54 322 |
| Sum kostnader | 11 472 | 3 842 | 3 752 | 3 600 | 3 202 |
| Driftsresultat | 137 018 | 128 700 | −50 437 | 110 239 | 51 120 |
| Sum finansinntekter | – | 0 | 0 | 113 839 | 0 |
| Sum finanskostnader | – | 0 | 0 | 1 | 0 |
| Netto finans | – | – | −0 | −1 | – |
| Resultat før skattekostnad | 137 018 | 128 700 | −50 437 | 110 238 | 51 120 |
| Årsresultat | 132 769 | 122 368 | −51 488 | 104 725 | 51 494 |
| Sum overføringer og disponeringer | 132 769 | – | −51 488 | 104 725 | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 0 | 0 | 852 | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 182 501 | 140 967 | 145 654 | 138 785 | 152 219 |
| Sum anleggsmidler | 182 501 | 140 967 | 145 654 | 138 785 | 152 219 |
| Sum fordringer | 35 | – | 35 | 35 | – |
| Sum investeringer | 1 160 379 | – | 874 166 | 947 890 | – |
| Sum omløpsmidler | 1 165 288 | 980 396 | 887 049 | 965 213 | 851 586 |
| Sum eiendeler | 1 347 789 | 1 121 363 | 1 032 703 | 1 103 997 | 1 003 805 |
| Sum innskutt egenkapital | 370 698 | – | 375 367 | 395 367 | – |
| Sum opptjent egenkapital | 951 112 | – | 637 353 | 688 841 | – |
| Sum egenkapital | 1 321 810 | 1 095 088 | 1 012 720 | 1 084 208 | 989 483 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 12 544 | – | 19 075 | 18 025 | – |
| Sum langsiktig gjeld | 12 544 | 23 486 | 19 075 | 18 025 | 13 410 |
| Sum kortsiktig gjeld | 13 436 | 2 788 | 908 | 1 764 | 912 |
| Sum gjeld | 25 979 | 26 274 | 19 983 | 19 789 | 14 321 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 347 789 | 1 121 363 | 1 032 703 | 1 103 997 | 1 003 805 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 5 042 | 6 660 | 6 347 | 1 091 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 29 403 | 8 902 | 6 944 | 29 807 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −40 000 | −20 001 | −10 000 | −18 658 |
| Netto endring i likvider | – | −5 555 | −4 439 | 3 291 | 12 240 |
| Likvider ved periodens slutt | – | 7 294 | 12 848 | 17 288 | 13 996 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 92,3 % | 97,1 % | 108 % | – | 94,1 % |
| Resultatmargin | 89,4 % | 92,3 % | 110,3 % | – | 94,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 86,73 | 351,59 | 976,82 | 547,12 | 934,23 |
| Gjeldsgrad | 0,02 | 0,02 | 0,02 | 0,02 | 0,01 |
| Egenkapitalrentabilitet | 10 % | 11,2 % | −5,1 % | 9,7 % | 5,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | – | – | −100 % | – |
| Arbeidskapital | 1,2 mrd kr | 977,6 mill kr | 886,1 mill kr | 963,4 mill kr | 850,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Andre egeninvesteringsselskaper · STAVANGER |
Selger du til selskaper som FOSSEKALLEN INVEST AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.