FOLLO TAK OG VEDLIKEHOLD AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2020 | 96 681 938 NOK |
| 2021 | 81 658 976 NOK |
| 2022 | 79 448 509 NOK |
| 2023 | 83 379 543 NOK |
| 2024 | 78 446 988 NOK |
| 2025 | 70 068 640 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Produksjon av blikkenslager og ventilasjonsprodukter. Salg og montering av egenproduserte blikkenslager- og ventilasjonsprodukter, taktekking, kjøp og salg av biler og båter, samt herunder samarbeide med selskaper i samme bransje.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 70 069 | 78 447 | 83 380 | 79 449 | 81 659 | 96 682 |
| Sum kostnader | 70 804 | 80 668 | 80 423 | 78 094 | 76 747 | 88 742 |
| Driftsresultat | −736 | −2 221 | 2 957 | 1 354 | 4 912 | 7 940 |
| Sum finansinntekter | 45 | 16 | 66 | 79 | 56 | 49 |
| Sum finanskostnader | 492 | 196 | 176 | 35 | 3 | 41 |
| Netto finans | −447 | – | – | – | – | – |
| Resultat før skattekostnad | −1 182 | −2 401 | 2 847 | 1 398 | 4 965 | 7 949 |
| Årsresultat | −928 | −1 877 | 2 216 | 1 091 | 3 873 | 6 195 |
| Sum overføringer og disponeringer | −928 | – | – | – | – | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 585 | 1 331 | 840 | 804 | 685 | 533 |
| Sum varige driftsmidler | 937 | 651 | 351 | 532 | 789 | 1 157 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 104 | 4 151 | 2 492 | 2 026 | 813 | 2 764 |
| Sum anleggsmidler | 8 627 | 6 133 | 3 683 | 3 362 | 2 288 | 4 455 |
| Sum fordringer | 12 012 | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 14 706 | 16 229 | 22 159 | 18 703 | 24 337 | 21 790 |
| Sum eiendeler | 23 333 | 22 363 | 25 842 | 22 066 | 26 625 | 26 245 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 696 | – | – | – | – | – |
| Sum opptjent egenkapital | 0 | – | – | – | – | – |
| Sum egenkapital | 4 696 | 5 624 | 7 386 | 6 273 | 5 182 | 3 328 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 531 | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 531 | 227 | 0 | 952 | 3 484 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 18 107 | 16 512 | 18 456 | 14 842 | 17 959 | 22 916 |
| Sum gjeld | 18 637 | 16 739 | 18 456 | 15 793 | 21 442 | 22 916 |
| Sum egenkapital og gjeld | 23 333 | 22 363 | 25 842 | 22 066 | 26 625 | 26 245 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 29 | 3 981 | 1 765 | 6 400 | 3 936 | 6 776 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −572 | −714 | −1 970 | −737 | −6 105 | −10 353 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 360 | −3 161 | 361 | −5 825 | 2 106 | 3 391 |
| Netto endring i likvider | −183 | 105 | 156 | −162 | −63 | −186 |
| Likvider ved periodens slutt | 1 177 | 1 359 | 1 254 | 1 098 | 1 260 | 1 323 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,1 % | −2,8 % | 3,6 % | 1,7 % | 6 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | −1,3 % | −2,4 % | 2,7 % | 1,4 % | 4,7 % | 6,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,81 | 0,98 | 1,2 | 1,26 | 1,36 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 3,97 | 2,98 | 2,5 | 2,52 | 4,14 | 6,89 |
| Egenkapitalrentabilitet | −19,8 % | −33,4 % | 30 % | 17,4 % | 74,7 % | 186,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −10,7 % | −5,9 % | 4,9 % | −2,7 % | −15,5 % | – |
| Arbeidskapital | −3,4 mill kr | −282 605 kr | 3,7 mill kr | 3,9 mill kr | 6,4 mill kr | −1,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Takarbeid · SOLBERG | 68 ans. |
Selger du til selskaper som FOLLO TAK OG VEDLIKEHOLD AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.