FLUOR-LUX AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 30 493 913 NOK |
| 2012 | 35 829 542 NOK |
| 2013 | 37 250 808 NOK |
| 2014 | 40 123 222 NOK |
| 2015 | 34 572 108 NOK |
| 2016 | 34 392 734 NOK |
| 2017 | 29 833 231 NOK |
| 2018 | 42 821 057 NOK |
| 2019 | 35 268 714 NOK |
| 2020 | 32 286 610 NOK |
| 2021 | 32 043 077 NOK |
| 2022 | 34 995 104 NOK |
| 2023 | 36 052 812 NOK |
| 2024 | 42 258 614 NOK |
| 2025 | 39 923 190 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Handel, agent, konsulent, utleige og produksjons- virksomhet og det som står i samband med dette, medrekna å ta del i andre selskap med liknande verksemd.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 39 923 | 42 259 | 36 053 | 34 995 | 32 043 | 32 287 | 35 269 | 42 821 | 29 833 | 34 393 | 34 572 | 40 123 | 37 251 | 35 830 | 30 494 |
| Sum kostnader | 39 451 | 38 448 | 35 191 | 30 975 | 30 143 | 31 484 | 32 356 | 37 967 | 27 470 | 30 261 | 31 838 | 33 792 | 33 143 | 30 883 | 26 328 |
| Driftsresultat | 472 | 3 811 | 862 | 4 021 | 1 900 | 803 | 2 912 | 4 854 | 2 364 | 4 131 | 2 735 | 6 331 | 4 108 | 4 947 | 4 166 |
| Sum finansinntekter | 130 | 127 | 128 | 79 | 49 | 66 | 102 | 86 | 85 | 92 | 73 | 11 | 16 | 341 | – |
| Sum finanskostnader | 566 | 423 | 56 | 135 | 73 | 221 | 186 | 118 | 70 | 32 | 17 | 26 | 87 | 145 | – |
| Netto finans | −436 | −296 | 72 | −55 | −24 | −155 | −84 | −32 | 15 | 59 | 56 | −15 | −71 | 195 | −218 |
| Resultat før skattekostnad | 35 | 3 515 | 934 | 3 966 | 1 876 | 647 | 2 829 | 4 822 | 2 379 | 4 191 | 2 790 | 6 316 | 4 037 | 5 142 | 3 949 |
| Årsresultat | 5 | 2 727 | 719 | 3 074 | 1 462 | 498 | 2 199 | 3 673 | 1 759 | 3 119 | 2 005 | 4 596 | 2 868 | 3 680 | 2 625 |
| Totalresultat | 5 | 2 727 | 719 | 3 074 | 1 462 | 498 | 2 199 | 3 673 | 1 759 | 3 119 | 2 005 | 4 596 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 | 2 727 | 719 | 3 074 | 1 462 | 498 | 2 199 | 3 673 | 1 759 | 3 119 | 2 005 | 4 596 | 2 868 | 3 680 | 2 625 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 248 | 366 | 403 | 434 | 401 | 386 | 258 | 355 | 281 | 56 | 155 | 214 | 305 | 497 | 693 |
| Sum varige driftsmidler | 7 441 | 7 105 | 7 007 | 5 788 | 6 227 | 7 001 | 6 470 | 4 770 | 2 951 | 3 658 | 1 836 | 2 417 | 2 926 | 3 625 | 3 162 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 88 | 102 | 117 | 54 | 142 | 168 | 185 | 201 | 150 | 156 | 330 | 465 | 448 | 322 | 278 |
| Sum anleggsmidler | 7 777 | 7 573 | 7 527 | 6 276 | 6 770 | 7 556 | 6 913 | 5 325 | 3 382 | 3 870 | 2 321 | 3 096 | 3 679 | 4 444 | 4 134 |
| Sum fordringer | 2 783 | 3 790 | 4 080 | 4 067 | 3 124 | 1 751 | 3 866 | 9 534 | 7 970 | 6 262 | 4 911 | 7 141 | 7 394 | 6 268 | 4 814 |
| Sum omløpsmidler | 10 469 | 12 379 | 12 648 | 12 849 | 10 906 | 9 985 | 12 555 | 18 788 | 13 005 | 13 836 | 11 658 | 14 589 | 11 061 | 11 888 | 11 962 |
| Sum eiendeler | 18 246 | 19 952 | 20 174 | 19 125 | 17 676 | 17 542 | 19 468 | 24 114 | 16 387 | 17 706 | 13 980 | 17 685 | 14 740 | 16 332 | 16 096 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 101 | 1 101 | 1 101 | 1 101 | 1 101 | 1 101 | 1 101 | 1 101 | 1 101 | 1 101 | 1 101 | 1 101 | 1 101 | 1 101 | 1 101 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 469 | 4 615 | 4 962 | 5 243 | 4 669 | 4 706 | 6 208 | 6 508 | 6 835 | 7 576 | 6 957 | 6 951 | 5 855 | 5 486 | 4 406 |
| Sum egenkapital | 4 570 | 5 715 | 6 062 | 6 343 | 5 769 | 5 807 | 7 308 | 7 609 | 7 936 | 8 676 | 8 057 | 8 052 | 6 955 | 6 587 | 5 507 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | 1 | 131 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 9 053 | 7 190 | 7 488 | 5 848 | 6 408 | 0 | 5 172 | 4 562 | 1 342 | 2 108 | 25 | 316 | 595 | 1 674 | 3 627 |
| Sum langsiktig gjeld | 9 053 | 7 190 | 7 488 | 5 848 | 6 408 | 6 262 | 5 172 | 4 562 | 1 342 | 2 108 | 25 | 316 | 596 | 1 805 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 623 | 7 047 | 6 624 | 6 934 | 5 498 | 5 473 | 6 988 | 11 942 | 7 109 | 6 921 | 5 898 | 9 318 | 7 188 | 7 940 | 6 733 |
| Sum gjeld | 13 676 | 14 237 | 14 112 | 12 782 | 11 907 | 11 735 | 12 160 | 16 505 | 8 451 | 9 029 | 5 923 | 9 634 | 7 784 | 9 745 | 10 589 |
| Sum egenkapital og gjeld | 18 246 | 19 952 | 20 174 | 19 125 | 17 676 | 17 542 | 19 468 | 24 114 | 16 387 | 17 706 | 13 980 | 17 685 | 14 740 | 16 332 | 16 096 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,2 % | 9 % | 2,4 % | 11,5 % | 5,9 % | 2,5 % | 8,3 % | 11,3 % | 7,9 % | 12 % | 7,9 % | 15,8 % | 11 % | 13,8 % | 13,7 % |
| Resultatmargin | 0 % | 6,5 % | 2 % | 8,8 % | 4,6 % | 1,5 % | 6,2 % | 8,6 % | 5,9 % | 9,1 % | 5,8 % | 11,5 % | 7,7 % | 10,3 % | 8,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,26 | 1,76 | 1,91 | 1,85 | 1,98 | 1,82 | 1,8 | 1,57 | 1,83 | 2 | 1,98 | 1,57 | 1,54 | 1,5 | 1,78 |
| Gjeldsgrad | 2,99 | 2,49 | 2,33 | 2,02 | 2,06 | 2,02 | 1,66 | 2,17 | 1,06 | 1,04 | 0,74 | 1,2 | 1,12 | 1,48 | 1,92 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,1 % | 47,7 % | 11,9 % | 48,5 % | 25,4 % | 8,6 % | 30,1 % | 48,3 % | 22,2 % | 35,9 % | 24,9 % | 57,1 % | 41,2 % | 55,9 % | 47,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −5,5 % | 17,2 % | 3 % | 9,2 % | −0,8 % | −8,5 % | −17,6 % | 43,5 % | −13,3 % | −0,5 % | −13,8 % | 7,7 % | 4 % | 17,5 % | – |
| Arbeidskapital | 5,8 mill kr | 5,3 mill kr | 6 mill kr | 5,9 mill kr | 5,4 mill kr | 4,5 mill kr | 5,6 mill kr | 6,8 mill kr | 5,9 mill kr | 6,9 mill kr | 5,8 mill kr | 5,3 mill kr | 3,9 mill kr | 3,9 mill kr | 5,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Bearbeiding og etterbehandling av plastprodukter · STRYN | 24 ans. |
Selger du til selskaper som FLUOR-LUX AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.