FLATANGER RORBUER AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Naturbasert reiseliv, eie og drive utleie av rorbuer og båter som basisprodukter, tilby opplevelsespakker primært i forhold til sjøfiske, men også utvikle tilleggspakker for andre målgrupper. Utvikle markedsføringsportal for reiselivet i Flatanger og derav være førende med å utvikle Flatanger som en attraktiv destinasjon nasjonalt og internasjonalt og bidra til en positiv utvikling for Flatanger. Delta i andre aktiviteter som naturlig hører inn under dette.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2011 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 666 | 815 | 531 | 1 352 | 965 | 732 | 1 930 | 2 120 | 2 027 | 1 918 | 1 403 | 1 236 | 1 118 | 708 | 20 |
| Sum kostnader | 938 | 681 | 1 073 | 894 | 1 121 | 959 | 1 544 | 1 472 | 1 580 | 1 777 | 1 375 | 1 360 | 1 654 | 1 843 | 25 |
| Driftsresultat | −273 | 134 | −542 | 458 | −156 | −227 | 386 | 648 | 447 | 141 | 27 | −124 | −535 | −1 136 | −5 |
| Sum finansinntekter | – | – | 9 | – | – | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 15 | −7 | 115 | 80 | 150 | 183 | 195 | 188 | 184 | 283 | 230 | 134 | 130 | 348 | 1 |
| Netto finans | −15 | 7 | −106 | −80 | −150 | −183 | −195 | −188 | −183 | −283 | −230 | −134 | −130 | −348 | −1 |
| Resultat før skattekostnad | −287 | 141 | −648 | 378 | −306 | −410 | 191 | 460 | 263 | −142 | −203 | −258 | −665 | −1 483 | −6 |
| Årsresultat | −287 | 141 | −648 | 378 | −306 | −410 | 191 | 460 | 263 | −142 | −203 | −258 | −663 | −1 486 | −6 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −287 | 141 | −648 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | −287 | 141 | −648 | – | – | – | – | – | – | – | −203 | −258 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −287 | 141 | −648 | 378 | −306 | −410 | 191 | 460 | 263 | −142 | −203 | −258 | −663 | −1 486 | −6 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 3 350 | 3 444 | 4 203 | 4 041 | 7 524 | 8 286 | 8 131 | 8 408 | 8 746 | 8 510 | 8 736 | 9 038 | 9 328 | 9 761 | 3 302 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 15 | 15 | – | 81 | 294 | 13 | 12 | 10 | 8 | – | 107 | 161 | 214 | 268 | – |
| Sum anleggsmidler | 3 365 | 3 459 | 4 203 | 4 122 | 7 819 | 8 299 | 8 142 | 8 418 | 8 754 | 8 510 | 8 844 | 9 198 | 9 542 | 10 029 | 3 302 |
| Sum fordringer | – | 41 | 9 | 4 067 | 238 | 199 | 134 | 63 | 251 | 55 | 160 | 22 | 606 | 236 | 572 |
| Sum omløpsmidler | 5 | 46 | 151 | 4 057 | 377 | 202 | 359 | 159 | 994 | 928 | 524 | 352 | 739 | 514 | 578 |
| Sum eiendeler | 3 370 | 3 506 | 4 354 | 8 178 | 8 195 | 8 501 | 8 501 | 8 577 | 9 748 | 9 438 | 9 367 | 9 550 | 10 281 | 10 543 | 3 880 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 100 | 2 100 | 2 100 | 2 100 | 2 100 | 2 100 | 2 100 | 2 100 | 2 100 | 2 100 | 2 100 | 2 100 | 2 100 | 2 101 | 2 201 |
| Sum opptjent egenkapital | 609 | 896 | 756 | 1 403 | 1 025 | 1 330 | 1 740 | 1 550 | 1 090 | 826 | 968 | 1 171 | 1 430 | 2 092 | −113 |
| Sum egenkapital | 2 709 | 2 996 | 2 856 | 3 503 | 3 125 | 3 430 | 3 840 | 3 650 | 3 190 | 2 926 | 3 068 | 3 271 | 3 530 | 4 193 | 2 087 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 2 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | 1 385 | 4 033 | 4 168 | 4 268 | 3 971 | 4 430 | 4 895 | 4 968 | 5 235 | 5 415 | 5 595 | 5 827 | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 1 385 | 4 033 | 4 168 | 4 268 | 3 971 | 4 430 | 4 895 | 4 968 | 5 235 | 5 415 | 5 595 | 5 829 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 661 | 509 | 114 | 643 | 903 | 803 | 690 | 497 | 1 664 | 1 543 | 1 064 | 864 | 1 157 | 521 | 1 792 |
| Sum gjeld | 661 | 509 | 1 499 | 4 675 | 5 071 | 5 071 | 4 661 | 4 928 | 6 559 | 6 512 | 6 299 | 6 279 | 6 752 | 6 350 | 1 792 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 370 | 3 506 | 4 354 | 8 178 | 8 195 | 8 501 | 8 501 | 8 577 | 9 748 | 9 438 | 9 367 | 9 550 | 10 281 | 10 543 | 3 880 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −41 % | 16,5 % | −102,1 % | 33,9 % | −16,2 % | −31 % | 20 % | 30,6 % | 22,1 % | 7,3 % | 2 % | −10,1 % | −47,9 % | −160,5 % | −26,4 % |
| Resultatmargin | −43,2 % | 17,3 % | −122 % | 28 % | −31,7 % | −56 % | 9,9 % | 21,7 % | 13 % | −7,4 % | −14,5 % | −20,9 % | −59,3 % | −210 % | −29 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,01 | 0,09 | 1,33 | 6,31 | 0,42 | 0,25 | 0,52 | 0,32 | 0,6 | 0,6 | 0,49 | 0,41 | 0,64 | 0,99 | 0,32 |
| Gjeldsgrad | 0,24 | 0,17 | 0,52 | 1,33 | 1,62 | 1,48 | 1,21 | 1,35 | 2,06 | 2,23 | 2,05 | 1,92 | 1,91 | 1,51 | 0,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | −10,6 % | 4,7 % | −22,7 % | 10,8 % | −9,8 % | −12 % | 5 % | 12,6 % | 8,3 % | −4,9 % | −6,6 % | −7,9 % | −18,8 % | −35,4 % | −0,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −18,3 % | 53,5 % | −60,7 % | 40,1 % | 31,8 % | −62,1 % | −9 % | 4,6 % | 5,7 % | 36,7 % | 13,5 % | 10,5 % | 58,1 % | 3 437,9 % | – |
| Arbeidskapital | −656 586 kr | −462 993 kr | 37 155 kr | 3,4 mill kr | −526 123 kr | −600 263 kr | −330 978 kr | −338 205 kr | −669 511 kr | −615 264 kr | −540 285 kr | −512 208 kr | −417 596 kr | −7 330 kr | −1,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter · FLATANGER |
Selger du til selskaper som FLATANGER RORBUER AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.