FJORDS CYCLING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 0 NOK |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | 12 096 774 NOK |
| 2015 | 16 211 787 NOK |
| 2016 | 17 031 915 NOK |
| 2017 | 17 643 261 NOK |
| 2018 | 24 093 273 NOK |
| 2019 | Ikke tilgjengelig |
| 2020 | 4 186 208 NOK |
| 2021 | 12 370 030 NOK |
| 2022 | 17 341 779 NOK |
| 2023 | 16 337 592 NOK |
| 2024 | 15 926 273 NOK |
| 2025 | 19 601 456 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Negativ egenkapital — gjelden overstiger eiendelene.
Roller7
Formål
Sikre at Tour des Fjords blir et økonomisk bærekraftig sykkelløp som skal utvikles til å bli Norges største sykkelløp.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2012 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 19 601 | 15 926 | 16 338 | 17 342 | 12 370 | 4 186 | 24 093 | 17 643 | 17 032 | 16 212 | 12 097 | 0 |
| Sum kostnader | 19 516 | 15 931 | 16 606 | 17 904 | 11 735 | 4 122 | 23 978 | 17 592 | 17 011 | 16 104 | 12 127 | – |
| Driftsresultat | 85 | −5 | −269 | −563 | 635 | 64 | 116 | 51 | 21 | 108 | −30 | – |
| Sum finansinntekter | 120 | 33 | 82 | 143 | 3 | 0 | 33 | 8 | 2 | 6 | 7 | 0 |
| Sum finanskostnader | 47 | 3 | 72 | 12 | 40 | 291 | 20 | 6 | 2 | 35 | 38 | – |
| Netto finans | 72 | 30 | 10 | 132 | −36 | −291 | 14 | 2 | −1 | −29 | −31 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | 157 | 25 | −259 | −431 | 599 | −227 | 129 | 53 | 21 | 79 | −61 | 0 |
| Årsresultat | 123 | 20 | −202 | −336 | 580 | −299 | 97 | 40 | 16 | 58 | −44 | 0 |
| Sum overføringer og disponeringer | 123 | 20 | −202 | −336 | 580 | −299 | 97 | 40 | 16 | 58 | −44 | −0 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 136 | 171 | 176 | 119 | 25 | 165 | 3 463 | 165 | 1 008 | 2 193 | 2 327 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 20 | 64 | 109 | 51 | 65 | – | 21 | 105 | 190 | 190 | 254 | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | 175 | 175 | 175 | 175 | 175 | 175 | 25 | – | – | 333 | 667 | – |
| Sum anleggsmidler | 331 | 410 | 460 | 345 | 264 | 340 | 3 509 | 271 | 1 198 | 2 716 | 3 247 | 0 |
| Sum fordringer | 1 274 | 401 | 492 | 277 | 254 | 900 | 2 670 | 1 666 | 4 552 | 1 048 | 910 | – |
| Sum omløpsmidler | 1 831 | 1 007 | 1 048 | 445 | 1 632 | 1 550 | 3 241 | 3 403 | 5 357 | 1 517 | 1 339 | 42 |
| Sum eiendeler | 2 163 | 1 417 | 1 508 | 790 | 1 897 | 1 890 | 6 750 | 3 673 | 6 555 | 4 233 | 4 586 | 42 |
| Sum innskutt egenkapital | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 | 30 |
| Sum opptjent egenkapital | −178 | −300 | −320 | −118 | 218 | −362 | 165 | 67 | 27 | 12 | −46 | 0 |
| Sum egenkapital | −18 | −140 | −160 | 42 | 378 | −202 | 325 | 227 | 187 | 172 | 114 | 30 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 | 3 | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 180 | 1 558 | 1 668 | 748 | 1 519 | 2 092 | 6 425 | 3 446 | 6 366 | 4 058 | 4 472 | 12 |
| Sum gjeld | 2 180 | 1 558 | 1 668 | 748 | 1 519 | 2 092 | 6 425 | 3 446 | 6 367 | 4 061 | 4 472 | 12 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 163 | 1 417 | 1 508 | 790 | 1 897 | 1 890 | 6 750 | 3 673 | 6 555 | 4 233 | 4 586 | 42 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,4 % | −0 % | −1,6 % | −3,2 % | 5,1 % | 1,5 % | 0,5 % | 0,3 % | 0,1 % | 0,7 % | −0,3 % | – |
| Resultatmargin | 0,6 % | 0,1 % | −1,2 % | −1,9 % | 4,7 % | −7,1 % | 0,4 % | 0,2 % | 0,1 % | 0,4 % | −0,4 % | – |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,84 | 0,65 | 0,63 | 0,6 | 1,07 | 0,74 | 0,5 | 0,99 | 0,84 | 0,37 | 0,3 | 3,5 |
| Gjeldsgrad | – | – | – | 17,86 | 4,02 | – | 19,79 | 15,15 | 33,98 | 23,64 | 39,3 | 0,4 |
| Egenkapitalrentabilitet | −690,3 % | −14 % | 126,2 % | −802,1 % | 153,5 % | 147,9 % | 29,9 % | 17,6 % | 8,3 % | 33,8 % | −38,9 % | 0 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 23,1 % | −2,5 % | −5,8 % | 40,2 % | 195,5 % | – | 36,6 % | 3,6 % | 5,1 % | 34 % | – | – |
| Arbeidskapital | −349 071 kr | −550 762 kr | −620 292 kr | −303 066 kr | 113 719 kr | −542 443 kr | −3,2 mill kr | −43 101 kr | −1 mill kr | −2,5 mill kr | −3,1 mill kr | 30 006 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted · SOLA | 6 ans. |
Selger du til selskaper som FJORDS CYCLING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.