FARVAN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 57 902 974 NOK |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | 78 152 091 NOK |
| 2017 | 86 307 465 NOK |
| 2018 | Ikke tilgjengelig |
| 2019 | Ikke tilgjengelig |
| 2020 | 98 029 116 NOK |
| 2021 | 97 803 236 NOK |
| 2022 | 101 735 467 NOK |
| 2023 | 81 964 475 NOK |
| 2024 | 77 629 445 NOK |
| 2025 | 75 302 831 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Handel med fiskeredskaper og annet maritimt utstyr, samt salg, reparasjon, lagring og vedlikehold av fritidsbåter og motorer.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2017 | 2016 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 75 303 | 77 629 | 81 964 | 101 735 | 97 803 | 98 029 | 86 307 | 78 152 | 57 903 |
| Sum kostnader | 74 563 | 76 084 | 77 256 | 95 857 | 89 070 | 91 929 | 84 847 | 75 965 | 54 707 |
| Driftsresultat | 740 | 1 545 | 4 708 | 5 879 | 8 734 | 6 100 | 1 460 | 2 187 | 3 196 |
| Sum finansinntekter | 51 | 37 | 86 | 23 | 25 | 17 | 24 | 22 | 18 |
| Sum finanskostnader | 268 | 424 | 690 | 360 | 164 | 310 | 193 | 198 | 428 |
| Netto finans | −217 | – | – | – | – | – | −168 | −176 | −410 |
| Resultat før skattekostnad | 522 | 1 158 | 4 104 | 5 541 | 8 595 | 5 807 | 1 292 | 2 011 | 2 787 |
| Årsresultat | 392 | 891 | 3 185 | 4 309 | 6 701 | 4 468 | 972 | 1 503 | 2 031 |
| Sum overføringer og disponeringer | 392 | – | – | – | – | – | 972 | 1 503 | 2 031 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2017 | 2016 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 335 | 325 | 356 | 342 | 210 | 148 | 110 | 116 | 157 |
| Sum varige driftsmidler | 1 543 | 1 391 | 1 292 | 1 289 | 1 391 | 1 339 | 1 184 | 947 | 355 |
| Sum anleggsmidler | 1 877 | 1 717 | 1 648 | 1 632 | 1 601 | 1 487 | 1 294 | 1 062 | 512 |
| Sum fordringer | 2 266 | – | – | – | – | – | 4 219 | 3 805 | 2 009 |
| Sum omløpsmidler | 32 847 | 32 346 | 37 618 | 45 612 | 37 362 | 31 404 | 28 916 | 25 472 | 16 076 |
| Sum eiendeler | 34 724 | 34 063 | 39 266 | 47 243 | 38 962 | 32 891 | 30 210 | 26 534 | 16 587 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 242 | – | – | – | – | – | 1 242 | 1 242 | 1 242 |
| Sum opptjent egenkapital | 17 223 | – | – | – | – | – | 4 918 | 3 946 | 3 549 |
| Sum egenkapital | 18 465 | 18 073 | 17 792 | 15 807 | 12 097 | 8 396 | 6 160 | 5 188 | 4 791 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | – | – | – | – | – | 75 | 75 | 75 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | – | – | – | – | – | 1 380 | 2 020 | 2 500 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 2 300 | 0 | 0 | 100 | 1 455 | 2 095 | 2 575 |
| Sum kortsiktig gjeld | 16 259 | 15 990 | 19 174 | 31 362 | 26 790 | 24 320 | 22 595 | 19 251 | 9 221 |
| Sum gjeld | 16 259 | 15 990 | 21 474 | 31 437 | 26 865 | 24 495 | 24 050 | 21 346 | 11 796 |
| Sum egenkapital og gjeld | 34 724 | 34 063 | 39 266 | 47 243 | 38 962 | 32 891 | 30 210 | 26 534 | 16 587 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2017 | 2016 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 0 | −4 546 | 2 087 | 0 | 0 | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 0 | −285 | −356 | 0 | 0 | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 0 | 5 080 | −1 319 | 0 | 0 | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | 249 | 412 | 0 | 0 | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 1 234 | 985 | 0 | 0 | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2017 | 2016 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1 % | 2 % | 5,7 % | 5,8 % | 8,9 % | 6,2 % | 1,7 % | 2,8 % | 5,5 % |
| Resultatmargin | 0,5 % | 1,2 % | 3,9 % | 4,2 % | 6,9 % | 4,6 % | 1,1 % | 1,9 % | 3,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,02 | 2,02 | 1,96 | 1,45 | 1,39 | 1,29 | 1,28 | 1,32 | 1,74 |
| Gjeldsgrad | 0,88 | 0,88 | 1,21 | 1,99 | 2,22 | 2,92 | 3,9 | 4,11 | 2,46 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,1 % | 4,9 % | 17,9 % | 27,3 % | 55,4 % | 53,2 % | 15,8 % | 29 % | 42,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −3 % | −5,3 % | −19,4 % | 4 % | −0,2 % | – | 10,4 % | – | – |
| Arbeidskapital | 16,6 mill kr | 16,4 mill kr | 18,4 mill kr | 14,2 mill kr | 10,6 mill kr | 7,1 mill kr | 6,3 mill kr | 6,2 mill kr | 6,9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (3)
Detaljhandel med fritidsbåter og tilhørende utstyr · FOSNAVÅG | 10 ans. |
Detaljhandel med fritidsbåter og tilhørende utstyr · MOLDE | 7 ans. |
Detaljhandel med fritidsbåter og tilhørende utstyr · ÅLESUND | 15 ans. |
Selger du til selskaper som FARVAN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.