FARRIS BAD HOTELLDRIFT AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | Ikke tilgjengelig |
| 2012 | 103 686 926 NOK |
| 2013 | 111 480 664 NOK |
| 2014 | 112 956 063 NOK |
| 2015 | 127 430 506 NOK |
| 2016 | 124 340 393 NOK |
| 2017 | 133 516 024 NOK |
| 2018 | 124 621 726 NOK |
| 2019 | 141 037 147 NOK |
| 2020 | 129 992 259 NOK |
| 2021 | 149 966 752 NOK |
| 2022 | 201 273 564 NOK |
| 2023 | 197 707 235 NOK |
| 2024 | 198 526 950 NOK |
| 2025 | 207 823 650 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Drive hotell- og restaurantvirksomhet, samt å delta i andre selskap eller foretak med lignende formål, og alt hva som står i forbindelse med dette.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 207 824 | 198 527 | 197 707 | 201 274 | 149 967 | 129 992 | 141 037 | 124 622 | 133 516 | 124 340 | 127 431 | 112 956 | 111 481 | 103 687 | – |
| Sum kostnader | 208 954 | 206 579 | 200 755 | 201 903 | 151 244 | 131 449 | 140 549 | 126 323 | 125 921 | 120 776 | 120 200 | 107 860 | 106 197 | 99 152 | 96 415 |
| Driftsresultat | −1 130 | −8 052 | −3 048 | −629 | −1 277 | −1 457 | 488 | −1 702 | 7 595 | 3 565 | 7 230 | 5 096 | 5 283 | 4 535 | −324 |
| Sum finansinntekter | 396 | 283 | 368 | 109 | 87 | 55 | 49 | 72 | 77 | 87 | 155 | 84 | 124 | 54 | – |
| Sum finanskostnader | 497 | 582 | 443 | 444 | 451 | 568 | 320 | 256 | 325 | 302 | 317 | 500 | 667 | 687 | – |
| Netto finans | −101 | – | – | – | – | – | −271 | −183 | −249 | −215 | −163 | −416 | −543 | −633 | −859 |
| Resultat før skattekostnad | −1 231 | −8 350 | −3 123 | −964 | −1 641 | −1 970 | 217 | −1 885 | 7 346 | 3 350 | 7 068 | 4 680 | 4 740 | 3 901 | −1 183 |
| Årsresultat | −991 | −6 560 | −2 453 | −852 | −1 350 | −1 560 | 113 | −1 525 | 5 520 | 2 739 | 5 070 | 3 357 | 3 347 | 2 762 | −917 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 2 762 | −917 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 629 | 455 | 172 | 84 | 55 | 157 | 384 | 325 | 334 | 305 | 331 | 514 | 555 | 481 | 410 |
| Sum varige driftsmidler | 13 367 | 15 693 | 18 709 | 16 890 | 19 068 | 22 137 | 18 237 | 5 484 | 3 916 | 2 064 | 2 800 | 2 801 | 3 322 | 4 700 | 6 060 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 30 | 30 |
| Sum anleggsmidler | 13 997 | 16 148 | 18 881 | 16 973 | 19 123 | 22 294 | 18 621 | 5 809 | 4 250 | 2 369 | 3 130 | 3 315 | 3 877 | 5 212 | 6 500 |
| Sum fordringer | 34 993 | – | – | – | – | – | 13 292 | 12 378 | 21 251 | 15 835 | 21 471 | 17 135 | 14 560 | 10 582 | 6 699 |
| Sum omløpsmidler | 53 534 | 48 259 | 38 769 | 42 819 | 37 696 | 23 813 | 22 389 | 19 232 | 28 175 | 20 018 | 24 844 | 20 387 | 18 541 | 14 716 | 9 418 |
| Sum eiendeler | 67 530 | 64 408 | 57 650 | 59 793 | 56 819 | 46 107 | 41 009 | 25 042 | 32 425 | 22 387 | 27 975 | 23 702 | 22 418 | 19 927 | 15 917 |
| Sum innskutt egenkapital | 21 628 | – | – | – | – | – | 8 175 | 1 525 | 289 | 289 | 289 | 289 | 289 | 289 | 289 |
| Sum opptjent egenkapital | −14 689 | – | – | – | – | – | −922 | −458 | 1 066 | 2 320 | 1 335 | 1 170 | 1 279 | 1 706 | 283 |
| Sum egenkapital | 6 940 | 7 696 | 8 915 | 9 307 | 9 862 | 9 817 | 7 253 | 1 067 | 1 355 | 2 609 | 1 623 | 1 459 | 1 568 | 1 995 | 571 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 10 | 147 | 333 | 502 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 | 147 | 333 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 60 591 | 56 712 | 48 735 | 50 486 | 46 957 | 36 290 | 33 757 | 23 975 | 31 070 | 19 778 | 26 351 | 22 233 | 20 703 | 17 599 | 14 844 |
| Sum gjeld | 60 591 | 56 712 | 48 735 | 50 486 | 46 957 | 36 290 | 33 757 | 23 975 | 31 070 | 19 778 | 26 351 | 22 244 | 20 850 | 17 933 | 15 346 |
| Sum egenkapital og gjeld | 67 530 | 64 408 | 57 650 | 59 793 | 56 819 | 46 107 | 41 009 | 25 042 | 32 425 | 22 387 | 27 975 | 23 702 | 22 418 | 19 927 | 15 917 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | −690 | 5 939 | 187 | −3 194 | 1 643 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −2 020 | −6 223 | −1 971 | −1 281 | −7 547 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 2 643 | 381 | 1 787 | 4 462 | 5 910 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −67 | 97 | 3 | −13 | 6 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 97 | 163 | 67 | 64 | 76 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0,5 % | −4,1 % | −1,5 % | −0,3 % | −0,9 % | −1,1 % | 0,4 % | −1,4 % | 5,7 % | 2,9 % | 5,7 % | 4,5 % | 4,7 % | 4,4 % | – |
| Resultatmargin | −0,5 % | −3,3 % | −1,2 % | −0,4 % | −0,9 % | −1,2 % | 0,1 % | −1,2 % | 4,1 % | 2,2 % | 4 % | 3 % | 3 % | 2,7 % | – |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,88 | 0,85 | 0,8 | 0,85 | 0,8 | 0,66 | 0,66 | 0,8 | 0,91 | 1,01 | 0,94 | 0,92 | 0,9 | 0,84 | 0,63 |
| Gjeldsgrad | 8,73 | 7,37 | 5,47 | 5,42 | 4,76 | 3,7 | 4,65 | 22,48 | 22,93 | 7,58 | 16,23 | 15,25 | 13,3 | 8,99 | 26,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | −14,3 % | −85,3 % | −27,5 % | −9,2 % | −13,7 % | −15,9 % | 1,6 % | −142,9 % | 407,4 % | 105 % | 312,3 % | 230,2 % | 213,4 % | 138,5 % | −160,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 4,7 % | 0,4 % | −1,8 % | 34,2 % | 15,4 % | −7,8 % | 13,2 % | −6,7 % | 7,4 % | −2,4 % | 12,8 % | 1,3 % | 7,5 % | – | – |
| Arbeidskapital | −7,1 mill kr | −8,5 mill kr | −10 mill kr | −7,7 mill kr | −9,3 mill kr | −12,5 mill kr | −11,4 mill kr | −4,7 mill kr | −2,9 mill kr | 240 092 kr | −1,5 mill kr | −1,8 mill kr | −2,2 mill kr | −2,9 mill kr | −5,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Drift av hoteller · LARVIK | 250 ans. |
Selger du til selskaper som FARRIS BAD HOTELLDRIFT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.