FAROS FORVALTNING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 9 050 394 NOK |
| 2012 | 19 956 234 NOK |
| 2013 | 20 303 203 NOK |
| 2014 | 10 270 849 NOK |
| 2015 | 10 667 560 NOK |
| 2016 | 15 339 443 NOK |
| 2017 | 17 589 562 NOK |
| 2018 | 14 944 661 NOK |
| 2019 | 16 566 460 NOK |
| 2020 | 16 972 216 NOK |
| 2021 | 811 349 826 NOK |
| 2022 | 0 NOK |
| 2023 | Ikke tilgjengelig |
| 2024 | 22 735 665 NOK |
| 2025 | 66 552 805 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Drive investeringsvirksomhet i aksjer, herunder å investere i selskaper som driver slik virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2021 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 66 553 | 22 736 | – | 0 | 811 350 | 16 972 | 16 566 | 14 945 | 17 590 | 15 339 | 10 668 | 10 271 | 20 303 | 19 956 | 9 050 |
| Sum kostnader | 2 848 | 3 224 | 94 674 | 34 337 | 2 893 | 984 | 379 | 395 | 478 | 211 | 210 | 158 | 158 | 115 | 249 |
| Driftsresultat | 63 705 | 19 511 | −94 674 | −34 337 | 808 457 | 15 988 | 16 187 | 14 550 | 17 111 | 15 128 | 10 458 | 10 113 | 20 145 | 19 842 | 8 802 |
| Sum finansinntekter | 32 | 1 089 | 196 286 | 1 059 | 22 | 5 | 27 | 10 | 5 | 24 | 30 | 122 | 255 | 120 | – |
| Sum finanskostnader | 2 326 | 0 | 14 | 135 357 | 9 | 20 | 39 | 0 | 8 | 24 | – | 47 | 114 | 107 | – |
| Netto finans | −2 295 | – | – | −134 298 | – | – | −12 | 10 | −3 | −0 | 30 | 74 | 141 | 13 | 29 |
| Resultat før skattekostnad | 61 411 | 20 601 | 101 599 | −168 635 | 808 470 | 15 973 | 16 176 | 14 560 | 17 108 | 15 128 | 10 487 | 10 188 | 20 286 | 19 854 | 8 831 |
| Årsresultat | 61 411 | 20 601 | 101 599 | −168 560 | 808 380 | 15 973 | 16 132 | 14 560 | 17 040 | 15 050 | 10 442 | 10 073 | 19 998 | 19 724 | 8 831 |
| Totalresultat | 61 411 | – | – | −168 560 | – | – | 16 132 | 14 560 | 17 040 | 15 050 | 10 442 | 10 073 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 61 411 | – | – | −168 560 | – | – | 16 132 | 14 560 | 17 040 | 15 050 | 10 442 | 10 073 | 19 998 | 19 724 | 8 831 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | – | 0 | 152 982 | 152 982 | 152 982 | 152 982 | 152 982 | 152 982 | 152 982 | 153 606 | 155 848 | 157 982 |
| Sum anleggsmidler | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 152 982 | 152 982 | 152 982 | 152 982 | 152 982 | 152 982 | 152 982 | 153 606 | 155 848 | 157 982 |
| Sum fordringer | – | – | – | 11 324 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 4 821 |
| Sum investeringer | 683 068 | – | – | 689 903 | – | – | 12 736 | 15 702 | 24 631 | 34 745 | 31 635 | 29 679 | 34 765 | 23 369 | – |
| Sum omløpsmidler | 683 353 | 707 797 | 773 848 | 701 696 | 961 904 | 10 711 | 14 122 | 16 794 | 26 322 | 35 442 | 31 779 | 31 458 | 34 919 | 25 035 | 8 159 |
| Sum eiendeler | 683 353 | 707 797 | 773 848 | 701 696 | 961 904 | 163 693 | 167 104 | 169 776 | 179 304 | 188 424 | 184 761 | 184 440 | 188 525 | 180 883 | 166 141 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 522 | – | – | 152 492 | – | – | 152 495 | 152 495 | 152 495 | 152 495 | 151 995 | 151 995 | 151 995 | 151 995 | 151 995 |
| Sum opptjent egenkapital | 630 142 | – | – | 548 610 | – | – | 780 | 2 648 | 10 588 | 21 047 | 17 997 | 19 555 | 25 482 | 14 484 | 759 |
| Sum egenkapital | 632 664 | 707 001 | 772 400 | 701 102 | 869 662 | 157 248 | 153 275 | 155 142 | 163 082 | 173 542 | 169 992 | 171 549 | 177 476 | 166 478 | 152 754 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 75 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 50 689 | 796 | 1 448 | 594 | 92 167 | 6 445 | 13 829 | 14 634 | 16 222 | 14 882 | 14 770 | 12 890 | 11 048 | 14 405 | 13 387 |
| Sum gjeld | 50 689 | 796 | 1 448 | 594 | 92 243 | 6 445 | 13 829 | 14 634 | 16 222 | 14 882 | 14 770 | 12 890 | 11 048 | 14 405 | 13 387 |
| Sum egenkapital og gjeld | 683 353 | 707 797 | 773 848 | 701 696 | 961 904 | 163 693 | 167 104 | 169 776 | 179 304 | 188 424 | 184 761 | 184 440 | 188 525 | 180 883 | 166 141 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 95,7 % | 85,8 % | – | – | 99,6 % | 94,2 % | 97,7 % | 97,4 % | 97,3 % | 98,6 % | 98 % | 98,5 % | 99,2 % | 99,4 % | 97,3 % |
| Resultatmargin | 92,3 % | 90,6 % | – | – | 99,6 % | 94,1 % | 97,4 % | 97,4 % | 96,9 % | 98,1 % | 97,9 % | 98,1 % | 98,5 % | 98,8 % | 97,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 13,48 | 888,88 | 534,4 | – | 10,44 | 1,66 | 1,02 | 1,15 | 1,62 | 2,38 | 2,15 | 2,44 | 3,16 | 1,74 | 0,61 |
| Gjeldsgrad | 0,08 | 0 | 0 | 0 | 0,11 | 0,04 | 0,09 | 0,09 | 0,1 | 0,09 | 0,09 | 0,08 | 0,06 | 0,09 | 0,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | 9,7 % | 2,9 % | 13,2 % | −24 % | 93 % | 10,2 % | 10,5 % | 9,4 % | 10,5 % | 8,7 % | 6,1 % | 5,9 % | 11,3 % | 11,9 % | 5,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 192,7 % | – | – | −100 % | 4 680,5 % | 2,4 % | 10,9 % | −15 % | 14,7 % | 43,8 % | 3,9 % | −49,4 % | 1,7 % | 120,5 % | – |
| Arbeidskapital | 632,7 mill kr | 707 mill kr | 772,4 mill kr | 701,1 mill kr | 869,7 mill kr | 4,3 mill kr | 292 632 kr | 2,2 mill kr | 10,1 mill kr | 20,6 mill kr | 17 mill kr | 18,6 mill kr | 23,9 mill kr | 10,6 mill kr | −5,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Andre egeninvesteringsselskaper · OSLO |
Selger du til selskaper som FAROS FORVALTNING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.