FARMAR MANAGEMENT AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2018 | 79 933 477 NOK |
| 2019 | 76 284 865 NOK |
| 2020 | 151 542 500 NOK |
| 2021 | 155 850 251 NOK |
| 2022 | 185 852 054 NOK |
| 2023 | 208 530 257 NOK |
| 2024 | 180 508 334 NOK |
| 2025 | 119 364 322 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller3
Formål
Drive fortøyningsfartøy, utleie av personell og eiendom, utføre maritime tjenester og konsulenttjenester av enhver art, samt gjennom aksjetegning eller på annen måte gjøre seg interessert i andre selskaper eller foretak.
Kunngjøringer3
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 119 364 | 180 508 | 208 530 | 185 852 | 155 850 | 151 543 | 76 285 | 79 933 |
| Sum kostnader | 97 934 | 181 990 | 199 931 | 180 526 | 146 407 | 118 874 | 79 919 | 72 784 |
| Driftsresultat | 21 431 | −1 481 | 8 600 | 5 326 | 9 444 | 32 669 | −3 634 | 7 150 |
| Sum finansinntekter | 1 091 | 1 426 | 3 253 | 1 944 | 208 | 330 | 473 | 44 |
| Sum finanskostnader | 1 268 | 694 | 2 910 | 1 031 | 669 | 609 | 1 749 | 1 890 |
| Netto finans | −176 | – | – | – | – | – | −1 275 | −1 846 |
| Resultat før skattekostnad | 21 254 | −749 | 8 943 | 6 239 | 8 983 | 32 390 | −4 909 | 5 304 |
| Årsresultat | 16 572 | −604 | 6 954 | 4 860 | 7 012 | 25 219 | −3 758 | 4 179 |
| Sum overføringer og disponeringer | 16 572 | – | – | – | – | – | −3 758 | 4 179 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | – | – | 1 104 | – |
| Sum varige driftsmidler | 467 | 499 | 681 | 595 | 434 | 505 | 328 | 56 366 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | – | – | – | 282 | 3 569 |
| Sum anleggsmidler | 467 | 499 | 681 | 595 | 434 | 505 | 1 714 | 59 935 |
| Sum fordringer | 73 572 | – | – | – | – | – | 59 659 | 29 778 |
| Sum omløpsmidler | 82 592 | 72 719 | 86 424 | 76 807 | 66 666 | 88 356 | 62 250 | 32 174 |
| Sum eiendeler | 83 059 | 73 218 | 87 105 | 77 402 | 67 100 | 88 861 | 63 964 | 92 110 |
| Sum innskutt egenkapital | 8 064 | – | – | – | – | – | 11 064 | 24 955 |
| Sum opptjent egenkapital | 27 288 | – | – | – | – | – | −2 901 | 4 179 |
| Sum egenkapital | 35 352 | 36 810 | 37 506 | 34 264 | 29 404 | 26 292 | 8 163 | 29 134 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 71 | – | – | – | – | – | – | 1 362 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | 38 314 | 41 593 |
| Sum langsiktig gjeld | 71 | 0 | 6 000 | 6 000 | 0 | 36 608 | 38 314 | 42 955 |
| Sum kortsiktig gjeld | 47 636 | 35 934 | 42 955 | 36 291 | 36 570 | 25 961 | 17 487 | 20 021 |
| Sum gjeld | 47 707 | 36 408 | 49 599 | 43 138 | 37 696 | 62 569 | 55 801 | 62 976 |
| Sum egenkapital og gjeld | 83 059 | 73 218 | 87 105 | 77 402 | 67 100 | 88 861 | 63 964 | 92 110 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 729 | 20 708 | 4 346 | −1 536 | 14 201 | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −1 992 | −6 887 | −11 289 | 37 203 | 8 502 | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −9 190 | −7 371 | 10 707 | −37 969 | −2 782 | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −10 453 | 6 450 | 3 765 | −2 301 | 19 921 | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 13 058 | 23 511 | 17 062 | 13 297 | 15 598 | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 18 % | −0,8 % | 4,1 % | 2,9 % | 6,1 % | 21,6 % | −4,8 % | 8,9 % |
| Resultatmargin | 13,9 % | −0,3 % | 3,3 % | 2,6 % | 4,5 % | 16,6 % | −4,9 % | 5,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,73 | 2,02 | 2,01 | 2,12 | 1,82 | 3,4 | 3,56 | 1,61 |
| Gjeldsgrad | 1,35 | 0,99 | 1,32 | 1,26 | 1,28 | 2,38 | 6,84 | 2,16 |
| Egenkapitalrentabilitet | 46,9 % | −1,6 % | 18,5 % | 14,2 % | 23,8 % | 95,9 % | −46 % | 14,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −33,9 % | −13,4 % | 12,2 % | 19,3 % | 2,8 % | 98,7 % | −4,6 % | – |
| Arbeidskapital | 35 mill kr | 36,8 mill kr | 43,5 mill kr | 40,5 mill kr | 30,1 mill kr | 62,4 mill kr | 44,8 mill kr | 12,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller3
Underenheter (1)
Forsyning for offshore · FARSUND | 13 ans. |
Selger du til selskaper som FARMAR MANAGEMENT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.