FARMA INVESTMENT AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Selskapets virksomhet består i investering i andre selskaper og eiendeler.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
KonserntallKonsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 64 830 | 58 748 | 49 777 | 42 910 |
| Sum kostnader | 65 095 | 57 706 | 49 273 | 55 191 |
| Driftsresultat | −265 | 1 042 | 504 | −12 281 |
| Sum finansinntekter | 1 760 | 1 129 | 1 141 | 1 501 |
| Sum finanskostnader | – | 2 165 | 1 985 | 15 974 |
| Netto finans | −1 699 | −1 036 | −845 | −14 473 |
| Resultat før skattekostnad | −1 964 | 6 | −341 | −26 754 |
| Årsresultat | 4 351 | −1 394 | −1 337 | −43 377 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 4 351 | – | −1 337 | – |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | – | 0 | – |
| Totalresultat | 4 351 | – | −1 337 | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 351 | −1 394 | −1 337 | −43 377 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 42 297 | 36 365 | 40 146 | 43 740 |
| Sum varige driftsmidler | 785 | 674 | 979 | 1 853 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 | 1 | 1 | 56 |
| Sum anleggsmidler | 43 083 | 37 040 | 41 126 | 45 649 |
| Sum fordringer | 13 527 | 9 227 | 9 048 | 9 516 |
| Sum investeringer | 0 | – | 0 | – |
| Sum omløpsmidler | 34 190 | 30 035 | 28 438 | 24 061 |
| Sum eiendeler | 77 273 | 67 076 | 69 564 | 69 710 |
| Sum innskutt egenkapital | 211 612 | 211 612 | 211 612 | 211 612 |
| Sum opptjent egenkapital | −169 404 | −173 755 | −172 361 | −170 714 |
| Sum egenkapital | 42 208 | 37 857 | 39 251 | 40 898 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 623 | 2 305 | 2 803 | 2 849 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 13 712 | 13 060 | 12 439 | 11 850 |
| Sum langsiktig gjeld | 14 335 | 15 364 | 15 242 | 14 698 |
| Sum kortsiktig gjeld | 20 730 | 13 854 | 15 072 | 14 114 |
| Sum gjeld | 35 066 | 29 219 | 30 313 | 28 813 |
| Sum egenkapital og gjeld | 77 273 | 67 076 | 69 564 | 69 710 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 634 | 1 504 | 2 059 | −5 198 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −2 926 | −348 | −456 | −10 950 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 2 535 | −297 | 2 591 | 10 756 |
| Netto endring i likvider | 243 | 860 | 4 193 | −5 393 |
| Likvider ved periodens slutt | 9 409 | 9 167 | 8 307 | 4 114 |
Morselskapsregnskap (2024, 2022, 2020)
Selskapsregnskap for morselskapet alene, uten datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2022 | 2020 |
|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 0 | – | – |
| Sum kostnader | 1 127 | 723 | 1 334 |
| Driftsresultat | −1 127 | −723 | −1 334 |
| Sum finansinntekter | 15 800 | 765 | 721 |
| Sum finanskostnader | 686 | 622 | 14 184 |
| Netto finans | 15 114 | 144 | −13 463 |
| Resultat før skattekostnad | 13 986 | −580 | −14 796 |
| Årsresultat | 14 209 | −452 | −28 978 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 14 209 | – | – |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | – | – |
| Totalresultat | 14 209 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 14 209 | −452 | −28 978 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2022 | 2020 |
|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 6 722 | 6 395 | 6 175 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | – | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | 112 796 | 112 167 | 112 210 |
| Sum anleggsmidler | 119 518 | 118 562 | 118 385 |
| Sum fordringer | 15 014 | 17 | 233 |
| Sum investeringer | 0 | – | – |
| Sum omløpsmidler | 15 050 | 283 | 334 |
| Sum eiendeler | 134 568 | 118 845 | 118 719 |
| Sum innskutt egenkapital | 208 809 | 208 809 | 208 809 |
| Sum opptjent egenkapital | −89 434 | −103 273 | −102 494 |
| Sum egenkapital | 119 375 | 105 536 | 106 315 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 14 282 | 12 954 | 11 651 |
| Sum langsiktig gjeld | 14 282 | 12 954 | 11 651 |
| Sum kortsiktig gjeld | 911 | 355 | 754 |
| Sum gjeld | 15 193 | 13 309 | 12 404 |
| Sum egenkapital og gjeld | 134 568 | 118 845 | 118 719 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2022 | 2020 |
|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 0 | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 0 | – | – |
| Netto endring i likvider | 0 | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 0 | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0,4 % | 1,8 % | 1 % | −28,6 % |
| Resultatmargin | 6,7 % | −2,4 % | −2,7 % | −101,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,65 | 2,17 | 1,89 | 1,7 |
| Gjeldsgrad | 0,83 | 0,77 | 0,77 | 0,7 |
| Egenkapitalrentabilitet | 10,3 % | −3,7 % | −3,4 % | −106,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 10,4 % | 18 % | 16 % | – |
| Arbeidskapital | 13,5 mill kr | 16,2 mill kr | 13,4 mill kr | 9,9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Selger du til selskaper som FARMA INVESTMENT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.