FÆRSNES AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 1 451 121 NOK |
| 2012 | 1 464 204 NOK |
| 2013 | 1 301 239 NOK |
| 2014 | 1 427 235 NOK |
| 2015 | 1 329 200 NOK |
| 2016 | 1 534 596 NOK |
| 2017 | 1 303 543 NOK |
| 2018 | 1 186 204 NOK |
| 2019 | 1 338 026 NOK |
| 2020 | 834 797 NOK |
| 2021 | 1 256 775 NOK |
| 2022 | 1 233 031 NOK |
| 2023 | 1 513 196 NOK |
| 2024 | 1 304 925 NOK |
| 2025 | 1 336 592 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Reiselivsbedrift med overnattings-, restaurant- og opplevelsesvirksomhet. Konsulenttjenester innenfor elektronisk utstyr og oversettingstjenester, og ellers andre tilknyttede tjenester.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 337 | 1 305 | 1 513 | 1 233 | 1 257 | 835 | 1 338 | 1 186 | 1 304 | 1 535 | 1 329 | 1 427 | 1 301 | 1 464 | 1 451 |
| Sum kostnader | 1 259 | 1 393 | 1 269 | 1 018 | 1 112 | 1 050 | 1 079 | 1 312 | 1 406 | 1 470 | 1 241 | 1 363 | 1 224 | 1 368 | 1 396 |
| Driftsresultat | 78 | −88 | 244 | 215 | 145 | −216 | 259 | −126 | −103 | 65 | 88 | 64 | 77 | 96 | 55 |
| Sum finansinntekter | 1 | 1 | 1 | −0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 3 | 7 | 7 | 7 | 13 | 15 |
| Sum finanskostnader | 19 | 23 | 28 | 1 | 0 | 0 | 7 | 18 | 28 | 37 | 42 | 45 | 67 | 79 | 62 |
| Netto finans | −18 | −22 | −27 | −1 | −0 | −0 | −7 | −18 | −27 | −34 | −35 | −37 | −60 | −66 | −47 |
| Resultat før skattekostnad | 59 | −110 | 218 | 213 | 145 | −216 | 252 | −144 | −129 | 31 | 53 | 27 | 17 | 30 | 7 |
| Årsresultat | 46 | −86 | 170 | 207 | 145 | −216 | 252 | −144 | −129 | 16 | 32 | 15 | 10 | 21 | 4 |
| Totalresultat | 46 | −86 | 170 | – | – | – | – | – | – | – | – | 15 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 46 | −86 | 170 | 207 | 145 | −216 | 252 | −144 | −129 | 16 | 32 | 15 | 10 | 21 | 4 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 1 791 | 2 051 | 2 302 | 1 571 | 1 383 | 1 475 | 1 541 | 811 | 894 | 967 | 1 063 | 1 159 | 1 255 | 1 329 | 1 537 |
| Sum anleggsmidler | 1 791 | 2 051 | 2 302 | 1 571 | 1 383 | 1 475 | 1 541 | 811 | 894 | 967 | 1 063 | 1 159 | 1 255 | 1 329 | 1 537 |
| Sum fordringer | 165 | 68 | 68 | 222 | 68 | 92 | 49 | 81 | 122 | 208 | 77 | 43 | 123 | 216 | 72 |
| Sum omløpsmidler | 758 | 487 | 438 | 656 | 622 | 490 | 448 | 473 | 636 | 836 | 718 | 616 | 642 | 710 | 504 |
| Sum eiendeler | 2 549 | 2 539 | 2 740 | 2 227 | 2 005 | 1 965 | 1 989 | 1 285 | 1 530 | 1 803 | 1 780 | 1 775 | 1 898 | 2 039 | 2 041 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 513 | 467 | 553 | 383 | 176 | 31 | 247 | −6 | 139 | 268 | 253 | 220 | 206 | 196 | 175 |
| Sum egenkapital | 613 | 567 | 653 | 483 | 276 | 131 | 347 | 94 | 239 | 368 | 353 | 320 | 306 | 296 | 275 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 38 | 30 | 55 | 7 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 166 | 225 | 279 | – | – | – | – | 667 | 800 | 967 | 1 133 | 1 300 | 1 400 | 1 633 | 1 625 |
| Sum langsiktig gjeld | 204 | 255 | 333 | 7 | 0 | 0 | 0 | 667 | 800 | 967 | 1 133 | 1 300 | 1 400 | 1 633 | 1 625 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 732 | 1 717 | 1 754 | 1 738 | 1 729 | 1 833 | 1 642 | 523 | 491 | 468 | 295 | 155 | 192 | 110 | 140 |
| Sum gjeld | 1 936 | 1 972 | 2 088 | 1 744 | 1 729 | 1 833 | 1 642 | 1 190 | 1 291 | 1 435 | 1 428 | 1 455 | 1 592 | 1 743 | 1 765 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 549 | 2 539 | 2 740 | 2 227 | 2 005 | 1 965 | 1 989 | 1 285 | 1 530 | 1 803 | 1 780 | 1 775 | 1 898 | 2 039 | 2 041 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,8 % | −6,8 % | 16,2 % | 17,4 % | 11,6 % | −25,8 % | 19,4 % | −10,6 % | −7,9 % | 4,2 % | 6,7 % | 4,5 % | 5,9 % | 6,6 % | 3,8 % |
| Resultatmargin | 3,5 % | −6,6 % | 11,2 % | 16,8 % | 11,5 % | −25,8 % | 18,9 % | −12,2 % | −9,9 % | 1 % | 2,4 % | 1 % | 0,7 % | 1,4 % | 0,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,44 | 0,28 | 0,25 | 0,38 | 0,36 | 0,27 | 0,27 | 0,9 | 1,29 | 1,79 | 2,44 | 3,98 | 3,35 | 6,47 | 3,59 |
| Gjeldsgrad | 3,16 | 3,48 | 3,2 | 3,61 | 6,26 | 13,98 | 4,74 | 12,61 | 5,41 | 3,9 | 4,05 | 4,54 | 5,2 | 5,88 | 6,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,5 % | −15,2 % | 26 % | 42,8 % | 52,5 % | −164,5 % | 72,8 % | −152,8 % | −54,2 % | 4,2 % | 9,1 % | 4,5 % | 3,2 % | 7,1 % | 1,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 2,4 % | −13,8 % | 22,7 % | −1,9 % | 50,5 % | −37,6 % | 12,8 % | −9 % | −15,1 % | 15,5 % | −6,9 % | 9,7 % | −11,1 % | 0,9 % | – |
| Arbeidskapital | −973 969 kr | −1,2 mill kr | −1,3 mill kr | −1,1 mill kr | −1,1 mill kr | −1,3 mill kr | −1,2 mill kr | −50 042 kr | 144 935 kr | 368 135 kr | 423 034 kr | 461 356 kr | 450 652 kr | 600 141 kr | 363 733 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Drift av hoteller · VEGÅRSHEI | 6 ans. |
Selger du til selskaper som FÆRSNES AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.