EVI SKI AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 0 NOK |
| 2012 | 375 000 NOK |
| 2013 | 301 666 NOK |
| 2014 | 656 060 NOK |
| 2015 | 1 135 323 NOK |
| 2016 | 1 950 123 NOK |
| 2017 | 1 546 672 NOK |
| 2018 | 1 963 381 NOK |
| 2019 | 1 086 290 NOK |
| 2020 | 1 682 283 NOK |
| 2021 | 2 187 478 NOK |
| 2022 | 1 733 145 NOK |
| 2023 | 2 343 586 NOK |
| 2024 | 2 273 427 NOK |
| 2025 | 1 511 908 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Negativ egenkapital — gjelden overstiger eiendelene.
Roller4
Formål
Selskapets virksomhet er produksjon og salg av ski, skiutstyr og ande sportsrelaterte produkter.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2011 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 512 | 2 273 | 2 344 | 1 733 | 2 187 | 1 682 | 1 086 | 1 963 | 1 547 | 1 950 | 1 135 | 656 | 302 | 375 | 0 |
| Sum kostnader | 1 722 | 1 941 | 2 382 | 1 600 | 2 062 | 1 657 | 1 188 | 1 850 | 1 173 | 1 857 | 1 985 | 604 | 898 | 622 | 0 |
| Driftsresultat | −210 | 333 | −38 | 133 | 126 | 25 | −102 | 114 | 374 | 93 | −849 | 52 | −596 | −247 | −0 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 2 | 71 | 0 | 0 | 1 | 1 | 51 | 1 | 5 | 36 | 2 | 4 | 0 |
| Sum finanskostnader | 84 | 91 | 89 | 68 | 52 | 60 | 44 | 71 | 65 | 81 | 120 | 60 | 15 | 2 | – |
| Netto finans | −84 | −91 | −88 | 3 | −52 | −59 | −44 | −71 | −14 | −80 | −115 | −24 | −13 | 1 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | −294 | 242 | −126 | 136 | 74 | −35 | −146 | 43 | 360 | 13 | −965 | 28 | −609 | −246 | 0 |
| Årsresultat | −294 | 242 | −126 | 136 | 74 | −35 | −146 | 43 | 360 | 13 | −965 | 28 | −609 | −249 | 4 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 242 | −126 | 136 | 74 | −35 | −146 | 43 | 360 | 13 | −965 | 28 | −609 | −249 | 4 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | 61 | 183 | 170 | – | 4 |
| Sum varige driftsmidler | 78 | 133 | 188 | 65 | 85 | – | – | – | – | 13 | 30 | 48 | 82 | 44 | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 25 | – |
| Sum anleggsmidler | 78 | 133 | 188 | 65 | 85 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13 | 91 | 231 | 252 | 69 | 4 |
| Sum fordringer | 15 | 332 | 7 | 40 | – | 98 | 113 | 402 | 364 | 302 | 405 | 479 | 600 | – | – |
| Sum omløpsmidler | 1 706 | 1 997 | 1 524 | 1 442 | 1 124 | 1 177 | 1 028 | 1 315 | 1 395 | 704 | 542 | 1 495 | 852 | 689 | 110 |
| Sum eiendeler | 1 784 | 2 130 | 1 712 | 1 507 | 1 209 | 1 177 | 1 028 | 1 315 | 1 395 | 717 | 633 | 1 726 | 1 105 | 759 | 113 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 300 | 1 300 | 1 300 | 1 300 | 1 300 | 1 300 | 1 300 | 1 300 | 1 300 | 850 | 850 | 850 | 850 | 850 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 523 | −1 229 | −1 471 | −1 345 | −1 482 | −1 556 | −1 521 | −1 375 | −1 418 | −1 778 | −1 791 | −826 | −854 | −245 | 4 |
| Sum egenkapital | −223 | 71 | −171 | −45 | −182 | −256 | −221 | −75 | −118 | −928 | −941 | 24 | −4 | 605 | 104 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 711 | 761 | 805 | 44 | 121 | 187 | 248 | 341 | 467 | 588 | 707 | 803 | 577 | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 761 | 805 | 44 | 121 | 187 | 248 | 341 | 467 | 588 | 707 | 803 | 577 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 296 | 1 299 | 1 078 | 1 508 | 1 270 | 1 246 | 1 000 | 1 049 | 1 047 | 1 056 | 867 | 900 | 532 | 154 | 9 |
| Sum gjeld | 2 007 | 2 060 | 1 883 | 1 552 | 1 390 | 1 433 | 1 248 | 1 390 | 1 513 | 1 644 | 1 574 | 1 702 | 1 109 | 154 | 9 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 784 | 2 130 | 1 712 | 1 507 | 1 209 | 1 177 | 1 028 | 1 315 | 1 395 | 717 | 633 | 1 726 | 1 105 | 759 | 113 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −13,9 % | 14,6 % | −1,6 % | 7,7 % | 5,8 % | 1,5 % | −9,4 % | 5,8 % | 24,2 % | 4,8 % | −74,8 % | 8 % | −197,6 % | −65,9 % | – |
| Resultatmargin | −19,4 % | 10,6 % | −5,4 % | 7,9 % | 3,4 % | −2,1 % | −13,4 % | 2,2 % | 23,3 % | 0,7 % | −85 % | 4,3 % | −201,8 % | −66,5 % | – |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,32 | 1,54 | 1,41 | 0,96 | 0,88 | 0,94 | 1,03 | 1,25 | 1,33 | 0,67 | 0,63 | 1,66 | 1,6 | 4,48 | 11,84 |
| Gjeldsgrad | – | 29,19 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 71,36 | – | 0,25 | 0,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | 131,6 % | 342,8 % | 73,5 % | −300,8 % | −40,6 % | 13,5 % | 66 % | −57,2 % | −304,4 % | −1,4 % | 102,5 % | 117,8 % | – | −41,2 % | 3,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −33,5 % | −3 % | 35,2 % | −20,8 % | 30 % | 54,9 % | −44,7 % | 26,9 % | −20,7 % | 71,8 % | 73,1 % | 117,5 % | −19,6 % | – | – |
| Arbeidskapital | 410 305 kr | 698 565 kr | 445 798 kr | −66 468 kr | −146 071 kr | −68 711 kr | 27 415 kr | 266 117 kr | 348 435 kr | −352 437 kr | −324 854 kr | 595 490 kr | 320 493 kr | 535 390 kr | 100 298 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Produksjon av sportsartikler · LØNSET |
Selger du til selskaper som EVI SKI AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.