EVA TENDEN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 8 710 667 NOK |
| 2012 | 11 303 796 NOK |
| 2013 | 12 619 399 NOK |
| 2014 | 12 255 867 NOK |
| 2015 | 12 948 594 NOK |
| 2016 | 12 968 612 NOK |
| 2017 | 13 837 145 NOK |
| 2018 | 14 797 292 NOK |
| 2019 | 12 299 805 NOK |
| 2020 | 13 481 279 NOK |
| 2021 | 15 849 793 NOK |
| 2022 | 17 126 265 NOK |
| 2023 | 16 084 340 NOK |
| 2024 | 17 025 853 NOK |
| 2025 | 16 852 866 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Drive restaurant, catering og selskapslokale, eie, leie og drifte fast eiendom og det som hører dertil. Selskapet kan delta i andre selskaper med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 16 853 | 17 026 | 16 084 | 17 126 | 15 850 | 13 481 | 12 300 | 14 797 | 13 837 | 12 969 | 12 949 | 12 256 | 12 619 | 11 304 | 8 711 |
| Sum kostnader | 16 349 | 16 124 | 15 149 | 15 557 | 13 408 | 12 788 | – | – | 13 816 | 13 178 | 12 101 | 11 848 | 11 762 | – | – |
| Driftsresultat | 504 | 902 | 935 | 1 569 | 2 442 | 693 | −381 | 850 | 22 | −209 | 848 | 408 | 858 | 756 | 805 |
| Sum finansinntekter | 100 | 100 | 63 | 28 | 24 | 38 | – | – | 32 | 34 | 108 | 52 | 36 | – | – |
| Sum finanskostnader | 158 | 121 | 184 | 152 | 137 | 160 | – | – | 183 | 203 | 221 | 237 | 251 | – | – |
| Netto finans | −58 | −20 | −121 | −124 | −113 | −123 | −146 | −142 | −152 | −170 | −113 | −185 | −215 | 0 | – |
| Resultat før skattekostnad | 446 | 882 | 814 | 1 445 | 2 330 | 571 | −528 | 709 | −130 | −379 | 735 | 224 | 643 | 534 | 854 |
| Årsresultat | 333 | 687 | 692 | 970 | 1 820 | 564 | −548 | 533 | −117 | −112 | 419 | 89 | 363 | 364 | 675 |
| Sum overføringer og disponeringer | 333 | 687 | 692 | 970 | 1 820 | 564 | −548 | 533 | −117 | −112 | 419 | 89 | 363 | 364 | 675 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 105 | 170 | 140 | 130 | 162 | 183 | 190 | 210 | 280 | 267 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum varige driftsmidler | 6 850 | 6 971 | 6 887 | 6 858 | 6 936 | 3 992 | 4 125 | 4 153 | 4 488 | 4 922 | 5 414 | 6 040 | 6 459 | 7 060 | 6 891 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 15 | 75 | 55 | 61 | 80 | 58 | 76 | 94 | 112 | 130 | 105 | 119 | 133 | 147 | 15 |
| Sum anleggsmidler | 6 971 | 7 216 | 7 082 | 7 049 | 7 178 | 4 233 | 4 391 | 4 457 | 4 879 | 5 319 | 5 520 | 6 160 | 6 592 | 7 206 | 6 906 |
| Sum fordringer | 1 044 | 1 168 | 1 139 | 1 370 | 810 | 546 | 1 336 | 1 099 | 805 | 746 | 1 196 | 1 414 | 1 200 | 1 120 | 1 008 |
| Sum investeringer | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum omløpsmidler | 5 963 | 6 492 | 5 941 | 6 441 | 5 026 | 5 432 | 4 779 | 5 475 | 4 990 | 4 334 | 4 948 | 4 584 | 4 293 | 3 753 | 3 418 |
| Sum eiendeler | 12 934 | 13 708 | 13 024 | 13 490 | 12 204 | 9 665 | 9 170 | 9 932 | 9 869 | 9 653 | 10 468 | 10 744 | 10 885 | 10 960 | 10 324 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 7 905 | 7 572 | 7 085 | 6 394 | 5 424 | 3 604 | 3 040 | 3 588 | 3 055 | 3 172 | 3 284 | 2 966 | 3 177 | 2 814 | 2 450 |
| Sum egenkapital | 8 005 | 7 672 | 7 185 | 6 494 | 5 524 | 3 704 | 3 140 | 3 688 | 3 155 | 3 272 | 3 384 | 3 066 | 3 277 | 2 914 | 2 550 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 164 | 1 358 | 2 021 | 2 271 | 2 521 | 2 771 | 3 021 | 3 271 | 3 521 | 3 771 | 4 021 | 4 271 | 4 521 | 4 771 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 765 | 4 677 | 3 817 | 4 726 | 4 159 | 3 190 | 3 009 | 2 973 | 3 193 | 2 610 | 3 063 | 3 407 | 3 087 | 3 275 | 7 770 |
| Sum gjeld | 4 929 | 6 036 | 5 838 | 6 997 | 6 680 | 5 961 | 6 030 | 6 244 | 6 714 | 6 381 | 7 083 | 7 678 | 7 608 | 8 046 | 7 774 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 934 | 13 708 | 13 024 | 13 490 | 12 204 | 9 665 | 9 170 | 9 932 | 9 869 | 9 653 | 10 468 | 10 744 | 10 885 | 10 960 | 10 324 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3 % | 5,3 % | 5,8 % | 9,2 % | 15,4 % | 5,1 % | −3,1 % | 5,8 % | 0,2 % | −1,6 % | 6,6 % | 3,3 % | 6,8 % | 6,7 % | 9,2 % |
| Resultatmargin | 2 % | 4 % | 4,3 % | 5,7 % | 11,5 % | 4,2 % | −4,5 % | 3,6 % | −0,9 % | −0,9 % | 3,2 % | 0,7 % | 2,9 % | 3,2 % | 7,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,58 | 1,39 | 1,56 | 1,36 | 1,21 | 1,7 | 1,59 | 1,84 | 1,56 | 1,66 | 1,62 | 1,35 | 1,39 | 1,15 | 0,44 |
| Gjeldsgrad | 0,62 | 0,79 | 0,81 | 1,08 | 1,21 | 1,61 | 1,92 | 1,69 | 2,13 | 1,95 | 2,09 | 2,5 | 2,32 | 2,76 | 3,05 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,2 % | 9 % | 9,6 % | 14,9 % | 33 % | 15,2 % | −17,5 % | 14,5 % | −3,7 % | −3,4 % | 12,4 % | 2,9 % | 11,1 % | 12,5 % | 26,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −1 % | 5,9 % | −6,1 % | 8,1 % | 17,6 % | 9,6 % | −16,9 % | 6,9 % | 6,7 % | 0,2 % | 5,7 % | −2,9 % | 11,6 % | 29,8 % | – |
| Arbeidskapital | 2,2 mill kr | 1,8 mill kr | 2,1 mill kr | 1,7 mill kr | 867 150 kr | 2,2 mill kr | 1,8 mill kr | 2,5 mill kr | 1,8 mill kr | 1,7 mill kr | 1,9 mill kr | 1,2 mill kr | 1,2 mill kr | 477 942 kr | −4,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Catering for arrangementer · DRØBAK | 34 ans. |
Selger du til selskaper som EVA TENDEN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.