EUROPEAN HELICOPTER CENTER AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 46 412 537 NOK |
| 2012 | 44 388 879 NOK |
| 2013 | 48 813 299 NOK |
| 2014 | 43 839 475 NOK |
| 2015 | 43 743 508 NOK |
| 2016 | 42 472 772 NOK |
| 2017 | 42 372 842 NOK |
| 2018 | 32 886 114 NOK |
| 2019 | 40 316 860 NOK |
| 2020 | 38 283 682 NOK |
| 2021 | 40 269 785 NOK |
| 2022 | 41 440 251 NOK |
| 2023 | 41 010 702 NOK |
| 2024 | 39 104 127 NOK |
| 2025 | 45 461 689 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Negativ egenkapital — gjelden overstiger eiendelene.
Roller14
Formål
Utdannelse av helikopterpiloter til det kommersielle og private markedet, levere transporttjenester, forvalte agenturer og import av helikoptre og annen virksomhet som står i naturlig forbindelse med disse formål, herunder drift og forvaltning av selskapets øvrige interesser.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 45 462 | 39 104 | 41 011 | 41 440 | 40 270 | 38 284 | 40 317 | 32 886 | 42 373 | 42 473 | 43 744 | 43 839 | 48 813 | 44 389 | 46 413 |
| Sum kostnader | 43 679 | 41 966 | 49 323 | 42 510 | 41 914 | 38 024 | 38 658 | 31 395 | 41 711 | 50 596 | 45 254 | 42 414 | 49 988 | 53 110 | 48 301 |
| Driftsresultat | 1 783 | −2 862 | −8 312 | −1 070 | −1 644 | 260 | 1 659 | 1 491 | 662 | −8 124 | −1 510 | 1 425 | −1 175 | −8 721 | −1 888 |
| Sum finansinntekter | 39 | 5 | 4 | 10 | 14 | 6 | 14 | 6 | −39 | 34 | 59 | 73 | 115 | 125 | – |
| Sum finanskostnader | 28 | 209 | 1 534 | 997 | 878 | 256 | 341 | 181 | 435 | 1 100 | 1 130 | 1 358 | 183 | −306 | – |
| Netto finans | 11 | −204 | −1 530 | −987 | −864 | −250 | −327 | −176 | −474 | −1 066 | −1 071 | −1 285 | −69 | 431 | – |
| Resultat før skattekostnad | 1 794 | −3 066 | −9 843 | −2 056 | −2 509 | 9 | 1 332 | 1 315 | 188 | −9 190 | −2 581 | 141 | −1 243 | −8 289 | −2 196 |
| Årsresultat | 1 794 | −3 066 | −9 843 | −2 056 | −2 509 | 9 | 1 332 | 1 315 | −1 094 | −9 190 | −2 684 | 1 712 | −1 243 | −8 289 | −1 511 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 794 | −3 066 | −9 843 | −2 056 | −2 509 | 9 | 1 332 | 1 315 | −1 094 | −9 190 | −2 684 | 1 712 | −1 243 | −8 289 | −1 511 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 0 | 0 | 0 | – | 0 | – | – | – | 1 282 | 3 082 | 3 985 | 4 785 | 1 687 | 1 714 |
| Sum varige driftsmidler | 123 | 117 | 19 227 | 25 508 | 23 537 | 10 740 | 15 689 | 12 730 | 11 630 | 34 476 | 43 748 | 46 039 | 8 056 | 5 868 | 6 255 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 0 | 0 | 0 | – | 0 | – | – | – | – | – | 15 | 15 | – | – |
| Sum anleggsmidler | 123 | 117 | 19 227 | 25 508 | 23 537 | 10 740 | 15 689 | 12 730 | 11 630 | 35 758 | 46 830 | 50 039 | 12 855 | 7 555 | 7 970 |
| Sum fordringer | 19 905 | 18 533 | 4 630 | 3 299 | 2 786 | 3 387 | 2 769 | 2 689 | 6 575 | 4 160 | 3 638 | 2 194 | 7 665 | 5 756 | 9 438 |
| Sum omløpsmidler | 26 964 | 26 303 | 7 304 | 7 890 | 7 947 | 12 490 | 8 026 | 5 422 | 9 106 | 9 616 | 6 054 | 8 544 | 10 823 | 9 146 | 14 325 |
| Sum eiendeler | 27 087 | 26 420 | 26 531 | 33 398 | 31 484 | 23 230 | 23 715 | 18 152 | 20 736 | 45 374 | 52 884 | 58 583 | 23 678 | 16 701 | 22 295 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 700 | 2 700 | 2 700 | 2 700 | 2 700 | 2 700 | 2 700 | 2 700 | 2 700 | 2 700 | 8 341 | 8 341 | 8 341 | 2 500 | 4 136 |
| Sum opptjent egenkapital | −7 688 | −9 481 | −13 920 | −4 077 | −2 021 | 488 | 478 | −853 | −2 168 | −1 074 | 2 474 | 5 158 | – | −23 | – |
| Sum egenkapital | −4 988 | −6 781 | −11 220 | −1 377 | 679 | 3 188 | 3 178 | 1 847 | 532 | 1 626 | 10 815 | 13 499 | 8 341 | 2 477 | 4 136 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 138 | 1 138 | 20 797 | 23 802 | 19 501 | 7 240 | 6 291 | 3 442 | 4 842 | 22 393 | 28 559 | 29 555 | 3 413 | 3 326 | 4 603 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 138 | 1 138 | 20 797 | 23 802 | 19 501 | 7 240 | 6 291 | 3 442 | 4 842 | 22 393 | 28 559 | 29 555 | 3 413 | 3 326 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 30 937 | 32 063 | 16 954 | 10 974 | 11 303 | 12 802 | 14 246 | 12 863 | 15 362 | 21 356 | 13 510 | 15 528 | 11 924 | 10 898 | 13 556 |
| Sum gjeld | 32 074 | 33 201 | 37 751 | 34 775 | 30 805 | 20 042 | 20 537 | 16 306 | 20 205 | 43 749 | 42 069 | 45 083 | 15 337 | 14 224 | 18 159 |
| Sum egenkapital og gjeld | 27 087 | 26 420 | 26 531 | 33 398 | 31 484 | 23 230 | 23 715 | 18 152 | 20 736 | 45 374 | 52 884 | 58 583 | 23 678 | 16 701 | 22 295 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | −2 279 | 5 473 | 3 623 | – | 2 405 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 20 401 | −4 159 | −6 118 | – | 176 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −13 026 | −3 231 | 1 925 | – | 1 266 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 5 096 | −1 917 | −570 | – | 3 846 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 7 770 | 2 674 | 4 591 | – | 9 104 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,9 % | −7,3 % | −20,3 % | −2,6 % | −4,1 % | 0,7 % | 4,1 % | 4,5 % | 1,6 % | −19,1 % | −3,5 % | 3,3 % | −2,4 % | −19,7 % | −4,1 % |
| Resultatmargin | 4 % | −7,8 % | −24 % | −5 % | −6,2 % | 0 % | 3,3 % | 4 % | −2,6 % | −21,6 % | −6,1 % | 3,9 % | −2,6 % | −18,7 % | −3,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,87 | 0,82 | 0,43 | 0,72 | 0,7 | 0,98 | 0,56 | 0,42 | 0,59 | 0,45 | 0,45 | 0,55 | 0,91 | 0,84 | 1,06 |
| Gjeldsgrad | – | – | – | – | 45,36 | 6,29 | 6,46 | 8,83 | 37,99 | 26,91 | 3,89 | 3,34 | 1,84 | 5,74 | 4,39 |
| Egenkapitalrentabilitet | −36 % | 45,2 % | 87,7 % | 149,3 % | −369,4 % | 0,3 % | 41,9 % | 71,2 % | −205,6 % | −565,3 % | −24,8 % | 12,7 % | −14,9 % | −334,7 % | −36,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 16,3 % | −4,6 % | −1 % | 2,9 % | 5,2 % | −5 % | 22,6 % | −22,4 % | −0,2 % | −2,9 % | −0,2 % | −10,2 % | 10 % | −4,4 % | – |
| Arbeidskapital | −4 mill kr | −5,8 mill kr | −9,7 mill kr | −3,1 mill kr | −3,4 mill kr | −311 581 kr | −6,2 mill kr | −7,4 mill kr | −6,3 mill kr | −11,7 mill kr | −7,5 mill kr | −7 mill kr | −1,1 mill kr | −1,8 mill kr | 769 115 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller14
Vis 2 til
Underenheter (1)
Videregående opplæring innenfor yrkesfaglige utdanningsprogram · SANDEFJORD | 21 ans. |
Selger du til selskaper som EUROPEAN HELICOPTER CENTER AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.