ESS SUPPORT SERVICES AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2013 | 1 090 131 000 NOK |
| 2014 | 1 153 116 000 NOK |
| 2015 | 870 891 424 NOK |
| 2016 | 567 168 986 NOK |
| 2017 | 510 522 133 NOK |
| 2018 | 599 364 376 NOK |
| 2019 | 807 205 005 NOK |
| 2020 | 650 826 658 NOK |
| 2021 | 667 935 793 NOK |
| 2022 | 653 069 875 NOK |
| 2023 | 642 558 396 NOK |
| 2024 | 674 911 878 NOK |
| 2025 | 824 731 190 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller9
Formål
Tilfredsstille operatører, entreprenører, byggherrer og bedrifter, onshore og offshore, i deres behov for bespisning, underbringelse, renhold, vedlikehold og andre beslektede serviceytelser. I tillegg kan selskapet forestå og eie aksjer i selskaper med tilsvarende virksomhet eller på annen måte delta i eller gjøre seg interessert i slike Selskaper.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 824 731 | 642 558 | 653 070 | 667 936 | 650 827 | 807 205 | 599 364 | 510 522 | 567 169 | 870 891 | 1 153 116 | 1 090 131 |
| Sum kostnader | 797 017 | 626 744 | 644 963 | 641 610 | 635 110 | 775 616 | 583 710 | 504 872 | 588 427 | 861 281 | 1 063 622 | 998 647 |
| Driftsresultat | 27 714 | 15 814 | 8 107 | 26 326 | 15 717 | 31 589 | 15 654 | 5 650 | −21 258 | 9 610 | 89 494 | 91 484 |
| Sum finansinntekter | 22 617 | 23 486 | 8 827 | 1 293 | 7 674 | 9 689 | 7 234 | 6 253 | 10 255 | 3 706 | 7 154 | 5 842 |
| Sum finanskostnader | 705 | 366 | 422 | 483 | 513 | 303 | 340 | 351 | 469 | 519 | 513 | 637 |
| Netto finans | 21 912 | – | – | – | – | 9 385 | 6 894 | 5 902 | 9 786 | 3 187 | 6 641 | 5 205 |
| Resultat før skattekostnad | 49 626 | 38 934 | 16 512 | 27 136 | 22 878 | 40 974 | 22 548 | 11 552 | −11 472 | 12 797 | 96 135 | 96 689 |
| Årsresultat | 41 249 | 32 826 | 14 172 | 21 531 | 19 657 | 33 292 | 18 602 | 9 957 | −6 726 | 9 224 | 70 489 | 69 847 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 92 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 41 341 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 41 341 | – | – | – | – | 33 292 | 18 602 | 9 957 | −6 726 | 9 224 | 70 490 | 69 847 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 405 | 5 | 177 | 0 | 24 | – | 121 | 135 | 1 813 | 1 474 | 574 | 8 825 |
| Sum varige driftsmidler | 6 222 | 8 479 | 5 216 | 6 909 | 8 400 | 1 045 | 1 378 | 1 484 | 2 029 | 1 370 | 909 | 785 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 22 391 | 15 171 | 13 292 | 10 445 | 10 875 | 10 623 | 9 597 | 8 861 | 4 285 | 935 | 935 | 935 |
| Sum anleggsmidler | 29 017 | 23 655 | 18 685 | 17 354 | 19 300 | 11 668 | 11 096 | 10 480 | 8 127 | 3 779 | 2 418 | 10 545 |
| Sum fordringer | 401 128 | – | – | – | – | 475 739 | 439 016 | 72 222 | 103 311 | 420 802 | 501 865 | 453 255 |
| Sum omløpsmidler | 412 577 | 492 847 | 464 394 | 472 006 | 447 705 | 482 301 | 446 911 | 373 995 | 389 375 | 426 854 | 510 266 | 461 335 |
| Sum eiendeler | 441 595 | 516 502 | 483 079 | 489 360 | 467 004 | 493 969 | 458 006 | 384 475 | 397 502 | 430 633 | 512 684 | 471 880 |
| Sum innskutt egenkapital | 22 057 | – | – | – | – | 20 864 | 20 864 | 20 864 | 20 602 | 7 380 | 7 380 | 7 380 |
| Sum opptjent egenkapital | 232 476 | – | – | – | – | 305 301 | 272 010 | 253 407 | 239 178 | 245 904 | 238 088 | 170 562 |
| Sum egenkapital | 254 533 | 361 492 | 332 119 | 320 518 | 303 953 | 326 166 | 292 874 | 274 272 | 259 781 | 253 284 | 245 468 | 177 942 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | – | – | – | – | 7 561 | – | – | – | – | 0 | 28 853 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 050 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 2 050 | 4 123 | 2 758 | 3 694 | 4 635 | 7 561 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 28 853 |
| Sum kortsiktig gjeld | 185 012 | 150 887 | 148 202 | 165 138 | 158 417 | 160 242 | 165 132 | 110 203 | 137 721 | 177 349 | 267 215 | 265 085 |
| Sum gjeld | 187 062 | 155 010 | 150 961 | 168 842 | 163 051 | 167 803 | 165 132 | 110 203 | 137 721 | 177 349 | 267 215 | 293 938 |
| Sum egenkapital og gjeld | 441 595 | 516 502 | 483 079 | 489 360 | 467 004 | 493 969 | 458 006 | 384 475 | 397 502 | 430 633 | 512 683 | 471 880 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 28 257 | 21 814 | 1 383 | 31 307 | 27 482 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −25 376 | −17 223 | 6 155 | −11 160 | 8 259 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −2 879 | −4 605 | −7 591 | −20 164 | −35 862 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 1 | −15 | −53 | −18 | −121 | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 11 | 0 | 15 | 68 | 86 | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,4 % | 2,5 % | 1,2 % | 3,9 % | 2,4 % | 3,9 % | 2,6 % | 1,1 % | −3,8 % | 1,1 % | 7,8 % | 8,4 % |
| Resultatmargin | 5 % | 5,1 % | 2,2 % | 3,2 % | 3 % | 4,1 % | 3,1 % | 2 % | −1,2 % | 1,1 % | 6,1 % | 6,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,23 | 3,27 | 3,13 | 2,86 | 2,83 | 3,01 | 2,71 | 3,39 | 2,83 | 2,41 | 1,91 | 1,74 |
| Gjeldsgrad | 0,73 | 0,43 | 0,45 | 0,53 | 0,54 | 0,51 | 0,56 | 0,4 | 0,53 | 0,7 | 1,09 | 1,65 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,2 % | 9,1 % | 4,3 % | 6,7 % | 6,5 % | 10,2 % | 6,4 % | 3,6 % | −2,6 % | 3,6 % | 28,7 % | 39,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | −1,6 % | −2,2 % | 2,6 % | −19,4 % | 34,7 % | 17,4 % | −10 % | −34,9 % | −24,5 % | 5,8 % | – |
| Arbeidskapital | 227,6 mill kr | 342 mill kr | 316,2 mill kr | 306,9 mill kr | 289,3 mill kr | 322,1 mill kr | 281,8 mill kr | 263,8 mill kr | 251,7 mill kr | 249,5 mill kr | 243,1 mill kr | 196,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller9
Underenheter (3)
Kantinedrift og annen cateringvirksomhet · STAVANGER | 15 ans. |
Kantinedrift og annen cateringvirksomhet · HØVIK | |
Kantinedrift og annen cateringvirksomhet · STAVANGER | 551 ans. |
Selger du til selskaper som ESS SUPPORT SERVICES AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.