ERV TEKNIKK TJØRVES AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 7 768 698 NOK |
| 2013 | 7 431 554 NOK |
| 2014 | 7 157 259 NOK |
| 2015 | 7 910 408 NOK |
| 2016 | 8 121 451 NOK |
| 2017 | 11 286 992 NOK |
| 2018 | 14 927 332 NOK |
| 2019 | 16 446 860 NOK |
| 2020 | Ikke tilgjengelig |
| 2021 | Ikke tilgjengelig |
| 2022 | Ikke tilgjengelig |
| 2023 | Ikke tilgjengelig |
| 2024 | Ikke tilgjengelig |
| 2025 | Ikke tilgjengelig |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Tekniske installasjoner og handel tilknyttet dette, samt alt som hermed står i forbindelse.
Kunngjøringer3
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | – | – | – | – | – | – | 16 447 | 14 927 | 11 287 | 8 121 | 7 910 | 7 157 | 7 432 | 7 769 |
| Sum kostnader | – | – | – | – | – | – | 15 689 | 14 518 | 10 819 | 7 737 | 7 618 | 6 665 | 6 916 | 7 320 |
| Driftsresultat | – | – | – | – | – | – | 758 | 409 | 468 | 384 | 292 | 493 | 515 | 449 |
| Sum finansinntekter | – | – | – | – | – | – | 0 | 0 | 1 | 6 | 1 | 3 | 2 | 1 |
| Sum finanskostnader | – | – | – | – | – | – | 148 | 176 | 134 | 89 | 29 | 30 | 27 | 39 |
| Netto finans | – | – | – | – | – | – | −148 | −176 | −133 | −83 | −28 | −27 | −25 | −38 |
| Resultat før skattekostnad | – | – | – | – | – | – | 610 | 233 | 335 | 301 | 264 | 466 | 490 | 411 |
| Årsresultat | – | – | – | – | – | – | 521 | 117 | 252 | 222 | 182 | 340 | 348 | 296 |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | 521 | 117 | 252 | 222 | 182 | 340 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | – | 521 | 117 | 252 | 222 | 182 | 340 | 348 | 296 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 58 | 67 | – | 99 | 269 | 134 | 141 | 84 | 66 | 107 | 138 | 220 | 127 | 163 |
| Sum varige driftsmidler | 879 | 1 128 | 1 142 | 568 | 189 | 285 | 549 | 731 | 749 | 307 | – | 32 | 88 | 154 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 41 | 41 | 41 | 42 | 61 | 57 | 42 | 41 | 1 | 1 | 1 | 1 | – |
| Sum anleggsmidler | 937 | 1 235 | 1 183 | 708 | 500 | 480 | 747 | 857 | 855 | 415 | 139 | 254 | 216 | 317 |
| Sum fordringer | 3 853 | 4 014 | 8 412 | 3 924 | 5 102 | 3 679 | 3 435 | 4 677 | 3 906 | 2 411 | 2 815 | 2 793 | 2 159 | 2 432 |
| Sum omløpsmidler | 6 119 | 6 523 | 10 920 | 6 526 | 7 631 | 7 046 | 6 571 | 7 727 | 6 741 | 4 440 | 4 511 | 3 945 | 3 176 | 3 632 |
| Sum eiendeler | 7 056 | 7 758 | 12 103 | 7 234 | 8 131 | 7 526 | 7 317 | 8 583 | 7 596 | 4 855 | 4 650 | 4 198 | 3 392 | 3 949 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 812 | 1 593 | 2 264 | 1 107 | 505 | 984 | 1 580 | 1 059 | 942 | 690 | 468 | 468 | 721 | 646 |
| Sum egenkapital | 1 912 | 1 693 | 2 364 | 1 207 | 605 | 1 084 | 1 680 | 1 159 | 1 042 | 790 | 568 | 568 | 821 | 746 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | 228 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | 500 | 1 000 | 1 375 | 1 875 | 2 375 | – | – | – | 60 | 60 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 228 | 0 | 500 | 1 000 | 1 375 | 1 875 | 2 375 | 0 | 0 | 0 | 60 | 60 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 145 | 6 065 | 9 511 | 6 027 | 7 027 | 5 442 | 4 262 | 5 549 | 4 179 | 4 065 | 4 082 | 3 630 | 2 511 | 3 143 |
| Sum gjeld | 5 145 | 6 065 | 9 738 | 6 027 | 7 527 | 6 442 | 5 637 | 7 424 | 6 554 | 4 065 | 4 082 | 3 630 | 2 571 | 3 203 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 056 | 7 758 | 12 103 | 7 234 | 8 131 | 7 526 | 7 317 | 8 583 | 7 596 | 4 855 | 4 650 | 4 198 | 3 392 | 3 949 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | – | – | – | – | – | – | 4,6 % | 2,7 % | 4,2 % | 4,7 % | 3,7 % | 6,9 % | 6,9 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | – | – | – | – | – | – | 3,2 % | 0,8 % | 2,2 % | 2,7 % | 2,3 % | 4,8 % | 4,7 % | 3,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,19 | 1,08 | 1,15 | 1,08 | 1,09 | 1,29 | 1,54 | 1,39 | 1,61 | 1,09 | 1,11 | 1,09 | 1,26 | 1,16 |
| Gjeldsgrad | 2,69 | 3,58 | 4,12 | 4,99 | 12,45 | 5,94 | 3,36 | 6,41 | 6,29 | 5,14 | 7,18 | 6,39 | 3,13 | 4,3 |
| Egenkapitalrentabilitet | – | – | – | – | – | – | 31 % | 10,1 % | 24,2 % | 28,1 % | 32 % | 59,9 % | 42,4 % | 39,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | – | – | – | – | – | 10,2 % | 32,3 % | 39 % | 2,7 % | 10,5 % | −3,7 % | −4,3 % | – |
| Arbeidskapital | 974 129 kr | 457 702 kr | 1,4 mill kr | 499 271 kr | 604 618 kr | 1,6 mill kr | 2,3 mill kr | 2,2 mill kr | 2,6 mill kr | 375 283 kr | 429 244 kr | 314 469 kr | 664 539 kr | 488 316 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Elektrisk installasjonsarbeid · VANSE | 14 ans. |
Selger du til selskaper som ERV TEKNIKK TJØRVES AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.