ERØYVIK TREVARE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 12 081 147 NOK |
| 2013 | 9 808 019 NOK |
| 2014 | 8 249 989 NOK |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | 8 743 305 NOK |
| 2017 | 8 813 680 NOK |
| 2018 | 8 790 723 NOK |
| 2019 | 10 109 530 NOK |
| 2020 | 11 585 559 NOK |
| 2021 | 13 334 515 NOK |
| 2022 | Ikke tilgjengelig |
| 2023 | 16 766 564 NOK |
| 2024 | 14 080 141 NOK |
| 2025 | 16 016 976 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Produksjon og salg av trapper, dører, vinduer og andre treprodukter, samt hva som hermed står i forbindelse, herunder deltakelse i ande seskaper med lignede formål.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 16 017 | 14 080 | 16 767 | 13 335 | 11 586 | 10 110 | 8 791 | 8 814 | 8 743 | 8 250 | 9 808 | 12 081 |
| Sum kostnader | 13 997 | 12 612 | 13 809 | 11 619 | 9 693 | 8 934 | 7 791 | 7 835 | 7 474 | 7 740 | 8 416 | 9 908 |
| Driftsresultat | 2 020 | 1 468 | 2 957 | 1 715 | 1 893 | 1 175 | 999 | 979 | 1 269 | 510 | 1 392 | 2 174 |
| Sum finansinntekter | 43 | 14 | 29 | 3 | 1 | 7 | 14 | 5 | 1 | 15 | 23 | 24 |
| Sum finanskostnader | 0 | 16 | 0 | 0 | 27 | 54 | 60 | 17 | 0 | – | – | 1 |
| Netto finans | 43 | −2 | 29 | 3 | −26 | −47 | −46 | −12 | 1 | 15 | 23 | 23 |
| Resultat før skattekostnad | 2 063 | 1 466 | 2 986 | 1 719 | 1 867 | 1 128 | 953 | 967 | 1 270 | 526 | 1 415 | 2 196 |
| Årsresultat | 1 610 | 1 140 | 2 329 | 1 338 | 1 456 | 879 | 734 | 726 | 942 | 381 | 1 011 | 1 579 |
| Totalresultat | 1 610 | 1 140 | 2 329 | – | – | – | – | – | – | 381 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 610 | 1 140 | 2 329 | 1 338 | 1 456 | 879 | 734 | 726 | 942 | 381 | 1 011 | 1 579 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | – | – | – | 146 | 182 | 207 | 478 | 797 |
| Sum varige driftsmidler | 1 098 | 1 481 | 1 869 | 2 621 | 2 899 | 2 869 | 3 203 | 1 157 | 636 | 1 082 | 1 447 | 1 391 |
| Sum anleggsmidler | 1 098 | 1 481 | 1 869 | 2 621 | 2 899 | 2 869 | 3 203 | 1 303 | 818 | 1 290 | 1 925 | 2 188 |
| Sum fordringer | 904 | 1 238 | 922 | 521 | 1 263 | 810 | 1 296 | 772 | 822 | 838 | 1 186 | 1 119 |
| Sum omløpsmidler | 6 416 | 4 764 | 5 784 | 3 560 | 3 584 | 3 675 | 3 122 | 2 549 | 3 070 | 2 565 | 3 619 | 4 547 |
| Sum eiendeler | 7 514 | 6 246 | 7 653 | 6 181 | 6 483 | 6 543 | 6 325 | 3 852 | 3 888 | 3 855 | 5 543 | 6 735 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 033 | 2 723 | 2 193 | 493 | 396 | 2 568 | 2 431 | 1 697 | 971 | 1 007 | 1 246 | 1 365 |
| Sum egenkapital | 4 133 | 2 823 | 2 293 | 593 | 496 | 2 668 | 2 531 | 1 797 | 1 071 | 1 107 | 1 346 | 1 465 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 22 | 74 | 93 | 113 | 83 | 45 | 6 | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | 1 530 | 1 700 | – | – | 536 | 870 | 850 |
| Sum langsiktig gjeld | 22 | 74 | 93 | 113 | 83 | 1 575 | 1 706 | 0 | 0 | 536 | 870 | 850 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 358 | 3 349 | 5 267 | 5 475 | 5 903 | 2 301 | 2 089 | 2 055 | 2 817 | 2 211 | 3 327 | 4 419 |
| Sum gjeld | 3 380 | 3 423 | 5 359 | 5 588 | 5 986 | 3 876 | 3 795 | 2 055 | 2 817 | 2 748 | 4 197 | 5 269 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 514 | 6 246 | 7 653 | 6 181 | 6 483 | 6 543 | 6 325 | 3 852 | 3 888 | 3 855 | 5 543 | 6 735 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 12,6 % | 10,4 % | 17,6 % | 12,9 % | 16,3 % | 11,6 % | 11,4 % | 11,1 % | 14,5 % | 6,2 % | 14,2 % | 18 % |
| Resultatmargin | 10,1 % | 8,1 % | 13,9 % | 10 % | 12,6 % | 8,7 % | 8,3 % | 8,2 % | 10,8 % | 4,6 % | 10,3 % | 13,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,91 | 1,42 | 1,1 | 0,65 | 0,61 | 1,6 | 1,49 | 1,24 | 1,09 | 1,16 | 1,09 | 1,03 |
| Gjeldsgrad | 0,82 | 1,21 | 2,34 | 9,42 | 12,06 | 1,45 | 1,5 | 1,14 | 2,63 | 2,48 | 3,12 | 3,6 |
| Egenkapitalrentabilitet | 39 % | 40,4 % | 101,6 % | 225,5 % | 293,3 % | 33 % | 29 % | 40,4 % | 87,9 % | 34,4 % | 75,1 % | 107,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 13,8 % | −16 % | – | 15,1 % | 14,6 % | 15 % | −0,3 % | 0,8 % | – | −15,9 % | −18,8 % | – |
| Arbeidskapital | 3,1 mill kr | 1,4 mill kr | 517 398 kr | −1,9 mill kr | −2,3 mill kr | 1,4 mill kr | 1 mill kr | 494 263 kr | 253 254 kr | 353 350 kr | 291 515 kr | 127 685 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Produksjon av andre bygningsartikler · ERFJORD | 12 ans. |
Selger du til selskaper som ERØYVIK TREVARE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.