ENVIROPAC AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 105 707 841 NOK |
| 2012 | 126 287 552 NOK |
| 2013 | 122 832 798 NOK |
| 2014 | Ikke tilgjengelig |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | 150 837 138 NOK |
| 2017 | 150 988 165 NOK |
| 2018 | 146 910 898 NOK |
| 2019 | Ikke tilgjengelig |
| 2020 | 181 138 919 NOK |
| 2021 | 205 256 160 NOK |
| 2022 | 225 836 945 NOK |
| 2023 | 255 529 828 NOK |
| 2024 | 235 240 896 NOK |
| 2025 | 264 952 404 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Drive kjøp, salg, utleie og markedsføring og alt som hermed står i forbindelse innen kildesorterings -og avfallshåndteringsutstyr.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 264 952 | 235 241 | 255 530 | 225 837 | 205 256 | 181 139 | 146 911 | 150 988 | 150 837 | 122 833 | 126 288 | 105 708 |
| Sum kostnader | 258 026 | 224 156 | 250 368 | 216 839 | 197 937 | 173 024 | 142 940 | 148 168 | 147 137 | 115 944 | 119 959 | 101 291 |
| Driftsresultat | 6 926 | 11 084 | 5 162 | 8 998 | 7 319 | 8 115 | 3 971 | 2 821 | 3 701 | 6 889 | 6 328 | 4 417 |
| Sum finansinntekter | 7 002 | 1 150 | 16 778 | 8 606 | 172 | 151 | 6 447 | 7 652 | 6 601 | 5 863 | 2 469 | 1 717 |
| Sum finanskostnader | 8 222 | 7 872 | 10 034 | 5 918 | 6 381 | 6 711 | 2 528 | 2 750 | 2 326 | 10 469 | 2 527 | 1 945 |
| Netto finans | −1 220 | – | 6 744 | – | −6 210 | – | 3 918 | 4 902 | 4 275 | −4 607 | −58 | −227 |
| Resultat før skattekostnad | 5 707 | 4 363 | 11 905 | 11 686 | 1 109 | 1 555 | 7 889 | 7 722 | 7 976 | 2 282 | 6 270 | 4 189 |
| Årsresultat | 4 422 | 3 362 | 12 063 | 10 870 | 865 | 1 200 | 5 984 | 5 764 | 5 880 | 1 226 | 5 073 | 3 348 |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 422 | – | 12 063 | – | 865 | – | 5 984 | 5 764 | 5 880 | 1 226 | 5 073 | 3 348 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 540 | 1 552 | 1 512 | 1 368 | 1 565 | 1 467 | 1 698 | 2 191 | 2 301 | 1 631 | 2 057 | – |
| Sum varige driftsmidler | 4 600 | 4 466 | 3 101 | 4 052 | 2 073 | 1 889 | 1 957 | 2 238 | 1 109 | 569 | 593 | 330 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 68 889 | 67 625 | 70 704 | 62 625 | 62 884 | 62 884 | 14 238 | 18 655 | 18 216 | 23 314 | 20 919 | 21 002 |
| Sum anleggsmidler | 75 029 | 73 643 | 75 317 | 68 045 | 66 522 | 66 240 | 17 892 | 23 084 | 21 626 | 25 514 | 23 569 | 21 332 |
| Sum fordringer | 36 577 | – | 50 452 | – | 33 898 | – | 27 175 | 43 417 | 41 825 | 29 677 | 37 636 | 31 408 |
| Sum omløpsmidler | 114 102 | 103 486 | 101 531 | 95 488 | 93 291 | 100 147 | 51 951 | 70 591 | 65 731 | 48 584 | 54 552 | 47 048 |
| Sum eiendeler | 189 131 | 177 129 | 176 848 | 163 534 | 159 813 | 166 387 | 69 844 | 93 675 | 87 357 | 74 098 | 78 121 | 68 380 |
| Sum innskutt egenkapital | 555 | – | 555 | – | 555 | – | 555 | 555 | 555 | 555 | 555 | 555 |
| Sum opptjent egenkapital | 20 159 | – | 31 598 | – | 21 818 | – | 19 904 | 15 559 | 15 613 | 18 238 | 16 504 | 19 161 |
| Sum egenkapital | 20 715 | 19 654 | 32 154 | 30 940 | 22 374 | 22 794 | 20 460 | 16 114 | 16 169 | 18 793 | 17 059 | 19 717 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 10 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 94 984 | – | 86 455 | – | 91 686 | – | 9 484 | 15 829 | 20 042 | 309 | 881 | 1 366 |
| Sum langsiktig gjeld | 94 984 | 112 066 | 86 455 | 77 624 | 91 686 | 102 315 | 9 484 | 15 829 | 20 042 | 309 | 881 | 1 376 |
| Sum kortsiktig gjeld | 73 433 | 45 408 | 58 240 | 54 970 | 45 754 | 41 279 | 39 900 | 61 731 | 51 147 | 54 996 | 60 180 | 47 287 |
| Sum gjeld | 168 416 | 157 475 | 144 695 | 132 593 | 137 439 | 143 594 | 49 384 | 77 560 | 71 189 | 55 304 | 61 062 | 48 663 |
| Sum egenkapital og gjeld | 189 131 | 177 129 | 176 848 | 163 534 | 159 813 | 166 387 | 69 844 | 93 675 | 87 357 | 74 098 | 78 121 | 68 380 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 0 | 2 211 | 0 | 26 228 | 822 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 0 | −195 | 0 | −981 | 4 563 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 0 | 200 | 0 | −17 700 | 8 580 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | 2 217 | 0 | 7 548 | 13 965 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 18 123 | 0 | 26 999 | 19 451 | – | – | – | – | – | – |
Konsernregnskap (2013, 2012)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2013 | 2012 |
|---|---|---|
| Sum inntekter | 170 226 | 161 027 |
| Sum kostnader | 159 827 | 150 898 |
| Driftsresultat | 10 399 | 10 130 |
| Sum finansinntekter | 1 057 | 297 |
| Sum finanskostnader | 5 697 | 4 912 |
| Netto finans | −4 639 | −4 615 |
| Resultat før skattekostnad | 5 760 | 5 515 |
| Årsresultat | 3 625 | 2 951 |
| Sum overføringer og disponeringer | 3 625 | 2 951 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2013 | 2012 |
|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 481 | 2 251 |
| Sum varige driftsmidler | 26 206 | 27 630 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 349 | 286 |
| Sum anleggsmidler | 27 036 | 30 168 |
| Sum fordringer | 36 034 | 37 599 |
| Sum omløpsmidler | 59 363 | 59 889 |
| Sum eiendeler | 86 399 | 90 056 |
| Sum innskutt egenkapital | 555 | 555 |
| Sum opptjent egenkapital | 854 | −2 506 |
| Sum egenkapital | 1 409 | −1 950 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 12 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 28 891 | 22 953 |
| Sum langsiktig gjeld | 28 903 | 22 953 |
| Sum kortsiktig gjeld | 56 087 | 69 054 |
| Sum gjeld | 84 990 | 92 007 |
| Sum egenkapital og gjeld | 86 399 | 90 056 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,6 % | 4,7 % | 2 % | 4 % | 3,6 % | 4,5 % | 2,7 % | 1,9 % | 2,5 % | 5,6 % | 5 % | 4,2 % |
| Resultatmargin | 1,7 % | 1,4 % | 4,7 % | 4,8 % | 0,4 % | 0,7 % | 4,1 % | 3,8 % | 3,9 % | 1 % | 4 % | 3,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,55 | 2,28 | 1,74 | 1,74 | 2,04 | 2,43 | 1,3 | 1,14 | 1,29 | 0,88 | 0,91 | 0,99 |
| Gjeldsgrad | 8,13 | 8,01 | 4,5 | 4,29 | 6,14 | 6,3 | 2,41 | 4,81 | 4,4 | 2,94 | 3,58 | 2,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | 21,3 % | 17,1 % | 37,5 % | 35,1 % | 3,9 % | 5,3 % | 29,3 % | 35,8 % | 36,4 % | 6,5 % | 29,7 % | 17 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 12,6 % | −7,9 % | 13,1 % | 10 % | 13,3 % | – | −2,7 % | 0,1 % | – | −2,7 % | 19,5 % | – |
| Arbeidskapital | 40,7 mill kr | 58,1 mill kr | 43,3 mill kr | 40,5 mill kr | 47,5 mill kr | 58,9 mill kr | 12,1 mill kr | 8,9 mill kr | 14,6 mill kr | −6,4 mill kr | −5,6 mill kr | −239 605 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · TROLLÅSEN | 36 ans. |
Selger du til selskaper som ENVIROPAC AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.