ENTRACK AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2013 | 125 076 971 NOK |
| 2014 | 198 687 052 NOK |
| 2015 | 252 725 414 NOK |
| 2016 | 268 361 056 NOK |
| 2017 | 308 276 420 NOK |
| 2018 | 326 568 078 NOK |
| 2019 | 398 042 196 NOK |
| 2020 | 405 739 062 NOK |
| 2021 | 539 494 059 NOK |
| 2022 | 540 363 659 NOK |
| 2023 | 644 744 772 NOK |
| 2024 | 716 695 231 NOK |
| 2025 | 662 456 569 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Handel med nye og brukte anleggsmaskiner, herunder deler til maskiner og utstyr i vid forstand, inkludert import og eksport av slike deler og maskiner. Selskapet kan involvere seg i annen virksomhet, herunder kjøpe og selge aksjer eller andeler i andre selskaper, både innenfor samme bransje men også andre bransjer, dersom selskapets ledelse finner det formålstjenlig.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 662 457 | 716 695 | 644 745 | 540 364 | 539 494 | 405 739 | 398 042 | 326 568 | 308 276 | 268 361 | 252 725 | 198 687 | 125 077 |
| Sum kostnader | 658 973 | 706 261 | 637 716 | 523 799 | 540 452 | 405 766 | 394 038 | 321 935 | 302 037 | 265 987 | 251 078 | 192 626 | 117 236 |
| Driftsresultat | 3 484 | 10 434 | 7 029 | 16 564 | −958 | −27 | 4 005 | 4 633 | 6 239 | 2 375 | 1 647 | 6 061 | 7 841 |
| Sum finansinntekter | 4 463 | 5 670 | 9 855 | 4 214 | 9 980 | 4 994 | 5 011 | 1 854 | 795 | 2 856 | 2 386 | 1 222 | 564 |
| Sum finanskostnader | 12 757 | 19 214 | 13 028 | 3 684 | 2 289 | 2 720 | 1 959 | 1 893 | 1 587 | 1 520 | 1 471 | 1 330 | 354 |
| Netto finans | −8 294 | – | – | – | – | – | 3 051 | −39 | −792 | 1 336 | 914 | −108 | 211 |
| Resultat før skattekostnad | −4 810 | −3 110 | 3 856 | 17 094 | 6 732 | 2 247 | 7 056 | 4 594 | 5 447 | 3 711 | 2 561 | 5 953 | 8 052 |
| Årsresultat | −4 193 | −2 857 | 2 560 | 13 238 | 5 177 | 1 746 | 5 501 | 3 431 | 4 019 | 2 658 | 1 628 | 4 313 | 5 792 |
| Sum overføringer og disponeringer | −4 193 | – | – | – | – | – | 5 501 | 3 431 | 4 019 | 2 658 | 1 628 | 4 313 | 5 792 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 6 938 | 8 429 | 10 085 | 3 345 | 1 893 | 698 | 1 200 | 2 274 | 2 747 | 3 370 | 3 488 | 3 295 | 2 409 |
| Sum varige driftsmidler | 12 555 | 17 479 | 18 320 | 17 807 | 20 473 | 26 312 | 26 366 | 15 449 | 9 156 | 8 584 | 7 969 | 5 996 | 5 149 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 099 | 9 339 | 10 976 | 11 883 | 11 563 | 625 | 625 | 148 | 170 | 175 | 125 | 125 | 1 149 |
| Sum anleggsmidler | 31 593 | 35 247 | 39 382 | 33 035 | 33 929 | 27 635 | 28 192 | 17 870 | 12 073 | 12 129 | 11 583 | 9 416 | 8 707 |
| Sum fordringer | 48 570 | – | – | – | – | – | 34 869 | 26 999 | 26 493 | 17 935 | 19 665 | 19 196 | 17 410 |
| Sum omløpsmidler | 224 921 | 284 840 | 337 636 | 205 763 | 172 957 | 170 023 | 143 217 | 116 086 | 113 392 | 91 470 | 83 806 | 72 134 | 56 832 |
| Sum eiendeler | 256 514 | 320 087 | 377 018 | 238 798 | 206 886 | 197 658 | 171 408 | 133 956 | 125 464 | 103 599 | 95 389 | 81 550 | 65 539 |
| Sum innskutt egenkapital | 28 698 | – | – | – | – | – | 28 698 | 17 598 | 17 598 | 17 598 | 17 598 | 17 598 | 17 598 |
| Sum opptjent egenkapital | 21 741 | – | – | – | – | – | 14 464 | 8 963 | 6 989 | 5 120 | 4 997 | 7 166 | 5 040 |
| Sum egenkapital | 50 440 | 56 424 | 59 280 | 59 669 | 49 206 | 45 187 | 43 162 | 26 561 | 24 587 | 22 719 | 22 596 | 24 764 | 22 639 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 966 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 99 988 | – | – | – | – | – | 24 451 | 10 747 | 15 201 | 18 173 | 21 412 | 20 846 | 20 742 |
| Sum langsiktig gjeld | 103 954 | 117 718 | 108 092 | 58 670 | 52 540 | 72 250 | 24 451 | 10 747 | 15 201 | 18 173 | 21 412 | 20 846 | 20 742 |
| Sum kortsiktig gjeld | 102 120 | 141 813 | 203 555 | 120 458 | 105 140 | 80 222 | 103 795 | 96 648 | 85 676 | 62 707 | 51 381 | 35 941 | 22 158 |
| Sum gjeld | 206 074 | 263 663 | 317 737 | 179 128 | 157 680 | 152 472 | 128 246 | 107 395 | 100 877 | 80 880 | 72 793 | 56 786 | 42 900 |
| Sum egenkapital og gjeld | 256 514 | 320 087 | 377 018 | 238 798 | 206 886 | 197 658 | 171 408 | 133 956 | 125 464 | 103 599 | 95 389 | 81 550 | 65 539 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 9 216 | −88 600 | 764 | 13 184 | −17 327 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −4 132 | 853 | −1 175 | 3 029 | −3 103 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −5 088 | 87 694 | 2 339 | −28 477 | 22 493 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −5 | −53 | −1 174 | −664 | 2 063 | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 4 464 | 4 470 | 4 523 | 5 697 | 6 361 | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,5 % | 1,5 % | 1,1 % | 3,1 % | −0,2 % | −0 % | 1 % | 1,4 % | 2 % | 0,9 % | 0,7 % | 3,1 % | 6,3 % |
| Resultatmargin | −0,6 % | −0,4 % | 0,4 % | 2,5 % | 1 % | 0,4 % | 1,4 % | 1,1 % | 1,3 % | 1 % | 0,6 % | 2,2 % | 4,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,2 | 2,01 | 1,66 | 1,71 | 1,65 | 2,12 | 1,38 | 1,2 | 1,32 | 1,46 | 1,63 | 2,01 | 2,56 |
| Gjeldsgrad | 4,09 | 4,67 | 5,36 | 3 | 3,2 | 3,37 | 2,97 | 4,04 | 4,1 | 3,56 | 3,22 | 2,29 | 1,9 |
| Egenkapitalrentabilitet | −8,3 % | −5,1 % | 4,3 % | 22,2 % | 10,5 % | 3,9 % | 12,7 % | 12,9 % | 16,4 % | 11,7 % | 7,2 % | 17,4 % | 25,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −7,6 % | 11,2 % | 19,3 % | 0,2 % | 33 % | 1,9 % | 21,9 % | 5,9 % | 14,9 % | 6,2 % | 27,2 % | 58,9 % | – |
| Arbeidskapital | 122,8 mill kr | 143 mill kr | 134,1 mill kr | 85,3 mill kr | 67,8 mill kr | 89,8 mill kr | 39,4 mill kr | 19,4 mill kr | 27,7 mill kr | 28,8 mill kr | 32,4 mill kr | 36,2 mill kr | 34,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (11)
Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · ÅFARNES | |
Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · BALLANGEN | |
Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · BLOMSTERDALEN | 5 ans. |
Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · FØRDE | 5 ans. |
Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · GRINDER | 61 ans. |
Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · LILLEHAMMER | |
Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · LILLESAND | 9 ans. |
Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · MOSS | 13 ans. |
Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · KLEPPE | |
Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · TROMSØ | |
Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · HEIMDAL | 17 ans. |
Selger du til selskaper som ENTRACK AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.