ENGEN SOLUTLEIE AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Drift av solstudio, utleie av solsenger, og alt hva dermed står i forbindelse, herunder deltakelse i annen virksomhet.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 9 019 | 8 353 | 7 145 | 6 910 | 5 250 | 4 005 | 4 897 | 4 237 | 4 120 | 3 924 | 3 508 | 3 359 | 3 058 | 2 386 | 3 004 |
| Sum kostnader | 8 336 | 7 657 | 6 199 | 5 279 | 5 000 | 3 996 | 4 321 | 3 801 | 4 000 | 3 602 | 3 143 | 3 041 | 3 126 | 2 320 | 2 189 |
| Driftsresultat | 683 | 696 | 947 | 1 632 | 250 | 9 | 577 | 435 | 120 | 322 | 365 | 317 | −68 | 66 | 815 |
| Sum finansinntekter | 27 | 6 | – | – | – | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 451 | 2 |
| Sum finanskostnader | 0 | – | 4 | 0 | – | 1 | 0 | – | 3 | 16 | 27 | 39 | 48 | 16 | 0 |
| Netto finans | 26 | 6 | −4 | −0 | – | −0 | 0 | 0 | −3 | −15 | −27 | −38 | −46 | 435 | 2 |
| Resultat før skattekostnad | 710 | 702 | 943 | 1 631 | 250 | 8 | 577 | 436 | 117 | 307 | 339 | 279 | −114 | 501 | 817 |
| Årsresultat | 536 | 568 | 742 | 1 228 | 176 | 6 | 450 | 338 | 88 | 230 | 248 | 271 | −114 | 501 | 660 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 536 | 568 | 742 | 1 228 | 176 | 6 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 536 | 568 | 742 | – | – | – | – | – | – | – | – | 271 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 536 | 568 | 742 | 1 228 | 176 | 6 | 450 | 338 | 88 | 230 | 248 | 271 | −114 | 501 | 660 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 2 015 | 2 309 | 1 462 | 682 | 670 | 1 233 | 1 502 | 1 252 | 1 146 | 1 166 | 1 136 | 1 212 | 1 115 | 1 269 | 369 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 390 | 259 | 159 | 159 | 159 | – | 159 | 192 | 192 | 248 | 319 | 389 | 339 | 1 847 | 682 |
| Sum anleggsmidler | 2 404 | 2 568 | 1 621 | 841 | 829 | 1 233 | 1 661 | 1 444 | 1 338 | 1 415 | 1 455 | 1 602 | 1 454 | 3 116 | 1 051 |
| Sum fordringer | 15 | 44 | 180 | 147 | 39 | 160 | 100 | 113 | 77 | 90 | 42 | 267 | 220 | 255 | 123 |
| Sum omløpsmidler | 3 497 | 2 970 | 2 985 | 3 159 | 2 503 | 1 568 | 1 452 | 1 107 | 651 | 716 | 577 | 562 | 626 | 1 058 | 1 052 |
| Sum eiendeler | 5 901 | 5 537 | 4 606 | 4 000 | 3 332 | 2 801 | 3 113 | 2 552 | 1 989 | 2 131 | 2 032 | 2 163 | 2 080 | 4 175 | 2 103 |
| Sum innskutt egenkapital | 359 | 359 | 359 | 359 | 359 | 359 | 359 | 359 | 359 | 359 | 359 | 359 | 200 | 200 | 200 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 879 | 3 343 | 2 775 | 2 322 | 1 794 | 1 618 | 1 611 | 1 161 | 823 | 735 | 505 | 257 | 144 | 258 | 548 |
| Sum egenkapital | 4 238 | 3 702 | 3 134 | 2 681 | 2 153 | 1 977 | 1 970 | 1 520 | 1 182 | 1 094 | 864 | 616 | 344 | 458 | 748 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | 28 | 69 | 85 | 60 | 32 | 20 | 7 | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | 216 | – | – | – | 158 | 385 | 601 | 805 | 1 000 | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 244 | 69 | 85 | 60 | 190 | 405 | 608 | 805 | 1 000 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 663 | 1 836 | 1 473 | 1 319 | 1 179 | 581 | 1 074 | 946 | 747 | 847 | 763 | 939 | 930 | 2 716 | 1 355 |
| Sum gjeld | 1 663 | 1 836 | 1 473 | 1 319 | 1 179 | 824 | 1 143 | 1 032 | 807 | 1 037 | 1 169 | 1 548 | 1 735 | 3 717 | 1 355 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 901 | 5 537 | 4 606 | 4 000 | 3 332 | 2 801 | 3 113 | 2 552 | 1 989 | 2 131 | 2 032 | 2 163 | 2 080 | 4 175 | 2 103 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,6 % | 8,3 % | 13,3 % | 23,6 % | 4,8 % | 0,2 % | 11,8 % | 10,3 % | 2,9 % | 8,2 % | 10,4 % | 9,4 % | −2,2 % | 2,8 % | 27,1 % |
| Resultatmargin | 5,9 % | 6,8 % | 10,4 % | 17,8 % | 3,4 % | 0,2 % | 9,2 % | 8 % | 2,1 % | 5,9 % | 7,1 % | 8,1 % | −3,7 % | 21 % | 22 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,1 | 1,62 | 2,03 | 2,39 | 2,12 | 2,7 | 1,35 | 1,17 | 0,87 | 0,85 | 0,76 | 0,6 | 0,67 | 0,39 | 0,78 |
| Gjeldsgrad | 0,39 | 0,5 | 0,47 | 0,49 | 0,55 | 0,42 | 0,58 | 0,68 | 0,68 | 0,95 | 1,35 | 2,51 | 5,04 | 8,11 | 1,81 |
| Egenkapitalrentabilitet | 12,7 % | 15,3 % | 23,7 % | 45,8 % | 8,2 % | 0,3 % | 22,8 % | 22,3 % | 7,4 % | 21 % | 28,7 % | 44,1 % | −33 % | 109,5 % | 88,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 8 % | 16,9 % | 3,4 % | 31,6 % | 31,1 % | −18,2 % | 15,6 % | 2,8 % | 5 % | 11,9 % | 4,5 % | 9,8 % | 28,2 % | −20,6 % | – |
| Arbeidskapital | 1,8 mill kr | 1,1 mill kr | 1,5 mill kr | 1,8 mill kr | 1,3 mill kr | 987 430 kr | 378 036 kr | 161 367 kr | −95 563 kr | −130 995 kr | −186 068 kr | −377 512 kr | −303 746 kr | −1,7 mill kr | −303 287 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Aktiviteter i dagspa, badstue og dampbad · KVISVIK | 9 ans. |
Selger du til selskaper som ENGEN SOLUTLEIE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.