ENDOTELIN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 11 998 329 NOK |
| 2012 | 12 569 755 NOK |
| 2013 | 13 691 285 NOK |
| 2014 | 13 873 625 NOK |
| 2015 | 14 823 641 NOK |
| 2016 | 15 643 324 NOK |
| 2017 | 16 395 126 NOK |
| 2018 | 17 584 347 NOK |
| 2019 | 19 424 085 NOK |
| 2020 | Ikke tilgjengelig |
| 2021 | Ikke tilgjengelig |
| 2022 | Ikke tilgjengelig |
| 2023 | Ikke tilgjengelig |
| 2024 | Ikke tilgjengelig |
| 2025 | 22 220 940 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Tjenester innen helse, samt investeringer i fast eiendom og finansaktiva, og alt som herved er naturlig forbundet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 22 221 | – | – | – | – | – | 19 424 | 17 584 | 16 395 | 15 643 | 14 824 | 13 874 | 13 691 | 12 570 | 11 998 |
| Sum kostnader | 10 166 | – | – | – | – | – | 7 509 | 7 230 | 7 414 | 6 921 | 7 022 | 6 937 | 7 224 | 6 604 | 5 531 |
| Driftsresultat | 12 055 | – | – | – | – | – | 11 916 | 10 355 | 8 981 | 8 722 | 7 802 | 6 936 | 6 468 | 5 966 | 6 467 |
| Sum finansinntekter | 1 330 | – | – | – | – | – | 1 067 | 1 047 | 1 012 | 743 | 564 | 804 | 489 | 652 | – |
| Sum finanskostnader | 104 | – | – | – | – | – | 5 | 3 | 1 | 1 | 1 | 14 | 3 | 14 | – |
| Netto finans | 1 226 | – | – | – | – | – | 1 062 | 1 044 | 1 011 | 742 | 563 | 790 | 486 | 638 | 425 |
| Resultat før skattekostnad | 13 281 | – | – | – | – | – | 12 977 | 11 398 | 9 992 | 9 464 | 8 364 | 7 726 | 6 954 | 6 604 | 6 892 |
| Årsresultat | 10 337 | – | – | – | – | – | 10 122 | 8 774 | 7 593 | 7 104 | 6 115 | 5 599 | 5 004 | 4 762 | 4 979 |
| Sum overføringer og disponeringer | 10 337 | – | – | – | – | – | 10 122 | 8 774 | 7 593 | 7 104 | 6 115 | 5 599 | 5 004 | 4 762 | 4 979 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | – | – | 11 | 13 | – | – | – | – | 47 | 49 | 66 |
| Sum varige driftsmidler | 858 | 1 816 | 2 027 | 2 264 | 1 751 | 1 973 | 588 | 668 | 2 249 | 2 926 | 2 829 | 2 709 | 2 938 | 2 322 | 2 195 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 338 | 14 713 | 13 492 | 12 301 | 11 184 | 10 132 | 9 107 | 8 043 | 6 998 | 5 987 | 9 404 | 9 329 | 8 690 | 8 148 | 7 411 |
| Sum anleggsmidler | 1 195 | 16 529 | 15 519 | 14 565 | 12 935 | 12 104 | 9 707 | 8 724 | 9 246 | 8 913 | 12 233 | 12 038 | 11 675 | 10 519 | 9 672 |
| Sum fordringer | 28 444 | 13 161 | 11 553 | 13 020 | 13 346 | 12 837 | 12 438 | 10 201 | 7 675 | 7 225 | 1 615 | 4 234 | 2 349 | 329 | 517 |
| Sum omløpsmidler | 28 536 | 13 246 | 11 955 | 13 319 | 13 689 | 12 967 | 12 528 | 11 163 | 7 870 | 7 355 | 2 116 | 4 410 | 2 514 | 573 | 690 |
| Sum eiendeler | 29 731 | 29 775 | 27 474 | 27 884 | 26 624 | 25 071 | 22 235 | 19 887 | 17 116 | 16 268 | 14 350 | 16 449 | 14 189 | 11 092 | 10 362 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | – | 14 745 | 13 492 | 12 303 | 11 195 | 10 139 | 9 165 | 8 543 | 7 769 | 6 176 | 5 800 | 5 185 | 7 586 | 6 582 | 5 995 |
| Sum egenkapital | 100 | 14 845 | 13 592 | 12 403 | 11 295 | 10 239 | 9 265 | 8 643 | 7 869 | 6 276 | 5 900 | 5 285 | 7 686 | 6 682 | 6 095 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 45 | 146 | 142 | 125 | 84 | 52 | – | – | 75 | 135 | 118 | 70 | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 565 | 783 | 952 | 1 128 | 1 325 | 1 492 | – | – | – | – | – | – | – | – | 20 |
| Sum langsiktig gjeld | 611 | 928 | 1 094 | 1 253 | 1 408 | 1 544 | 0 | 0 | 75 | 135 | 118 | 70 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 29 020 | 14 002 | 12 788 | 14 228 | 13 921 | 13 288 | 12 970 | 11 243 | 9 173 | 9 857 | 8 331 | 11 094 | 6 503 | 4 410 | 4 247 |
| Sum gjeld | 29 631 | 14 931 | 13 882 | 15 481 | 15 329 | 14 832 | 12 970 | 11 243 | 9 247 | 9 991 | 8 450 | 11 164 | 6 503 | 4 410 | 4 267 |
| Sum egenkapital og gjeld | 29 731 | 29 775 | 27 474 | 27 884 | 26 624 | 25 071 | 22 235 | 19 887 | 17 116 | 16 268 | 14 350 | 16 449 | 14 189 | 11 092 | 10 362 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 54,3 % | – | – | – | – | – | 61,3 % | 58,9 % | 54,8 % | 55,8 % | 52,6 % | 50 % | 47,2 % | 47,5 % | 53,9 % |
| Resultatmargin | 46,5 % | – | – | – | – | – | 52,1 % | 49,9 % | 46,3 % | 45,4 % | 41,3 % | 40,4 % | 36,6 % | 37,9 % | 41,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,98 | 0,95 | 0,93 | 0,94 | 0,98 | 0,98 | 0,97 | 0,99 | 0,86 | 0,75 | 0,25 | 0,4 | 0,39 | 0,13 | 0,16 |
| Gjeldsgrad | 296,31 | 1,01 | 1,02 | 1,25 | 1,36 | 1,45 | 1,4 | 1,3 | 1,18 | 1,59 | 1,43 | 2,11 | 0,85 | 0,66 | 0,7 |
| Egenkapitalrentabilitet | – | – | – | – | – | – | 109,3 % | 101,5 % | 96,5 % | 113,2 % | 103,6 % | 105,9 % | 65,1 % | 71,3 % | 81,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | – | – | – | – | – | 10,5 % | 7,3 % | 4,8 % | 5,5 % | 6,8 % | 1,3 % | 8,9 % | 4,8 % | – |
| Arbeidskapital | −484 542 kr | −756 317 kr | −833 004 kr | −909 602 kr | −231 755 kr | −321 306 kr | −441 535 kr | −80 500 kr | −1,3 mill kr | −2,5 mill kr | −6,2 mill kr | −6,7 mill kr | −4 mill kr | −3,8 mill kr | −3,6 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Andre helsetjenester ellers · STAVANGER | 11 ans. |
Selger du til selskaper som ENDOTELIN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.