ENDÚR ASA
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2017 | 272 102 000 NOK |
| 2018 | Ikke tilgjengelig |
| 2019 | Ikke tilgjengelig |
| 2020 | 405 000 000 NOK |
| 2021 | 2 009 000 000 NOK |
| 2022 | 2 510 000 000 NOK |
| 2023 | 1 978 000 000 NOK |
| 2024 | 2 788 000 000 NOK |
| 2025 | 6 417 000 000 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller9
Formål
Å eie og drive industri- og annen tilknyttet virksomhet, forvaltning av kapital og andre funksjoner for konsernet, samt delta i eller overta annen virksomhet.
Kunngjøringer4
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
KonserntallKonsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2017 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 6 417 000 | 2 788 000 | 1 978 000 | 2 510 000 | 2 009 000 | 405 000 | 272 102 |
| Sum kostnader | 6 094 000 | 2 641 000 | 1 892 000 | 2 414 000 | 2 013 000 | 922 000 | 280 317 |
| Driftsresultat | 323 000 | 147 000 | 86 000 | 96 000 | −4 000 | −517 000 | −8 215 |
| Sum finansinntekter | 20 000 | 6 000 | 13 000 | 20 000 | 2 000 | 1 000 | 421 |
| Sum finanskostnader | 175 000 | 97 000 | 133 000 | 102 000 | 111 000 | 16 000 | 3 100 |
| Netto finans | −155 000 | – | −120 000 | – | – | – | −2 679 |
| Resultat før skattekostnad | 168 000 | 56 000 | −34 000 | 14 000 | −113 000 | −532 000 | −10 894 |
| Årsresultat | 135 000 | 49 000 | 2 000 | −3 000 | −60 000 | −519 000 | −11 686 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 134 000 | – | – | – | – | – | – |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 22 000 | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 156 000 | – | – | – | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 156 000 | – | – | – | – | – | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 2 757 000 | 1 353 000 | 1 373 000 | 1 071 000 | 1 121 000 | 422 000 | 127 111 |
| Sum varige driftsmidler | 910 000 | 760 000 | 719 000 | 480 000 | 519 000 | 197 000 | 4 802 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 43 000 | 39 000 | 25 000 | 25 000 | 3 000 | 0 | – |
| Sum anleggsmidler | 3 710 000 | 2 152 000 | 2 117 000 | 1 576 000 | 1 643 000 | 619 000 | 131 913 |
| Sum fordringer | 1 242 000 | – | 677 000 | – | – | – | 38 435 |
| Sum omløpsmidler | 2 603 000 | 904 000 | 822 000 | 1 014 000 | 866 000 | 371 000 | 137 359 |
| Sum eiendeler | 6 313 000 | 3 056 000 | 2 939 000 | 2 590 000 | 2 509 000 | 990 000 | 269 272 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 167 000 | – | 1 183 000 | – | – | – | 111 340 |
| Sum opptjent egenkapital | 181 000 | – | 9 000 | – | – | – | 84 123 |
| Sum egenkapital | 2 348 000 | 1 234 000 | 1 192 000 | 896 000 | 899 000 | 319 600 | 195 463 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 484 000 | – | 295 000 | – | – | – | 40 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 915 000 | – | 755 000 | – | – | – | 19 775 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 399 000 | 541 000 | 1 050 000 | 811 000 | 891 000 | 273 000 | 19 815 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 567 000 | 919 000 | 697 000 | 736 000 | 559 000 | 397 000 | 53 995 |
| Sum gjeld | 3 966 000 | 1 822 000 | 1 747 000 | 1 694 000 | 1 610 000 | 670 000 | 73 810 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 314 000 | 3 056 000 | 2 939 000 | 2 590 000 | 2 509 000 | 990 000 | 269 273 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 0 | 133 | 266 700 | −28 900 | −36 100 | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 0 | −142 | −45 500 | −982 200 | −218 900 | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 0 | −225 | −198 700 | 1 155 700 | 401 900 | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | −211 | 10 800 | 136 600 | 146 900 | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 103 | 314 800 | 304 400 | 167 800 | – |
Morselskapsregnskap (2023, 2019, 2018, 2017, 2016, 2013)
Selskapsregnskap for morselskapet alene, uten datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2023 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 12 000 | 5 013 | – | 44 | – | – |
| Sum kostnader | 22 000 | 15 838 | 17 077 | 17 892 | 19 467 | 20 307 |
| Driftsresultat | −10 000 | −10 825 | −17 077 | −17 848 | −19 467 | −20 307 |
| Sum finansinntekter | 263 000 | 1 | 106 | 377 | 84 314 | 63 530 |
| Sum finanskostnader | 134 000 | 3 557 | 6 649 | 4 215 | 68 968 | 331 480 |
| Netto finans | 129 000 | −3 556 | −6 543 | −3 838 | 15 346 | −267 950 |
| Resultat før skattekostnad | 119 000 | −14 381 | −23 620 | −21 686 | −4 121 | −288 257 |
| Årsresultat | 59 000 | −10 049 | −24 412 | −22 160 | −16 375 | −282 505 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | −22 160 | – | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2023 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 25 000 | 15 015 | 10 103 | 10 894 | 11 368 | 7 329 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 123 000 | 203 827 | 134 460 | 134 223 | 1 188 434 | 1 484 244 |
| Sum anleggsmidler | 2 148 000 | 218 842 | 144 563 | 145 117 | 1 199 802 | 1 491 573 |
| Sum fordringer | 208 000 | 3 719 | 733 | 882 | 95 685 | 165 733 |
| Sum omløpsmidler | 75 000 | 7 739 | 4 625 | 12 777 | 103 474 | 172 332 |
| Sum eiendeler | 2 223 000 | 226 581 | 149 188 | 157 894 | 1 303 276 | 1 663 905 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 291 000 | 125 722 | 93 991 | 128 300 | 99 653 | 165 720 |
| Sum opptjent egenkapital | – | −5 119 | −26 433 | −37 385 | −18 907 | – |
| Sum egenkapital | 1 291 000 | 120 603 | 67 558 | 90 915 | 80 746 | 165 720 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 781 000 | 98 214 | 75 657 | 59 188 | 1 149 148 | 1 273 094 |
| Sum langsiktig gjeld | 781 000 | 98 214 | 75 657 | 59 188 | 1 149 148 | 1 273 094 |
| Sum kortsiktig gjeld | 151 000 | 7 765 | 5 972 | 7 790 | 73 381 | 225 091 |
| Sum gjeld | 932 000 | 105 979 | 81 629 | 66 978 | 1 222 529 | 1 498 185 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 223 000 | 226 582 | 149 187 | 157 893 | 1 303 275 | 1 663 905 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2017 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5 % | 5,3 % | 4,4 % | 3,8 % | −0,2 % | −127,6 % | −3 % |
| Resultatmargin | 2,1 % | 1,8 % | 0,1 % | −0,1 % | −3 % | −128,2 % | −4,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 0,98 | 1,18 | 1,38 | 1,55 | 0,93 | 2,54 |
| Gjeldsgrad | 1,69 | 1,48 | 1,47 | 1,89 | 1,79 | 2,1 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,8 % | 4 % | 0,2 % | −0,3 % | −6,7 % | −162,4 % | −6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 130,2 % | 41 % | −21,2 % | 24,9 % | 396 % | – | – |
| Arbeidskapital | 36 mill kr | −15 mill kr | 125 mill kr | 278 mill kr | 307 mill kr | −26 mill kr | 83,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller9
Underenheter (1)
Bygging av vann- og kloakkanlegg · LYSAKER | 8 ans. |
Selger du til selskaper som ENDÚR ASA?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.