EMBRIQ AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 243 240 202 NOK |
| 2013 | 226 834 256 NOK |
| 2014 | 217 502 631 NOK |
| 2015 | 263 052 903 NOK |
| 2016 | 336 780 324 NOK |
| 2017 | 456 403 332 NOK |
| 2018 | 378 003 950 NOK |
| 2019 | 361 568 189 NOK |
| 2020 | 349 966 772 NOK |
| 2021 | 370 638 173 NOK |
| 2022 | 405 611 546 NOK |
| 2023 | 460 051 450 NOK |
| 2024 | 461 839 443 NOK |
| 2025 | 449 355 709 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Være leverandør innen prosjektering, leveranse, drift og forvaltning av toveiskommuniserende infrastruktur samt relatert maskin, - og programvare og øvrige tjenester i denne forbindelse, samt å eie virksomheter med lignende eller tilsvarende formål.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 449 356 | 461 839 | 460 051 | 405 612 | 370 638 | 349 967 | 361 568 | 378 004 | 456 403 | 336 780 | 263 053 | 217 503 | 226 834 | 243 240 |
| Sum kostnader | 432 278 | 458 956 | 440 722 | 413 857 | 356 084 | 333 348 | 348 998 | 358 742 | 458 642 | 331 627 | 261 846 | 227 573 | 249 859 | 289 835 |
| Driftsresultat | 17 078 | 2 883 | 19 329 | −8 246 | 14 554 | 16 618 | 12 570 | 19 262 | −2 238 | 5 153 | 1 207 | −10 070 | −23 025 | −46 595 |
| Sum finansinntekter | 14 876 | 10 935 | 9 578 | 5 467 | 2 301 | 771 | 898 | 763 | 1 325 | 4 376 | 2 540 | 1 421 | 865 | 1 577 |
| Sum finanskostnader | 17 551 | 12 755 | 12 120 | 12 568 | 5 618 | 9 282 | 3 058 | 3 285 | 2 410 | 6 725 | 1 840 | 1 716 | 4 527 | 1 379 |
| Netto finans | −2 675 | – | – | – | – | – | −2 160 | −2 521 | −1 085 | −2 349 | 700 | −295 | −3 662 | 198 |
| Resultat før skattekostnad | 14 403 | 1 064 | 16 788 | −15 347 | 11 237 | 8 107 | 10 410 | 16 741 | −3 323 | 2 805 | 1 906 | −10 365 | −26 687 | −46 397 |
| Årsresultat | 9 888 | 5 772 | 13 183 | −16 181 | 8 990 | 4 897 | 8 373 | 11 362 | −3 574 | 1 506 | 63 | −7 374 | −20 102 | −33 528 |
| Totalresultat | 9 888 | – | – | – | – | – | – | – | −3 574 | 1 506 | 63 | −7 374 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 9 888 | – | – | – | – | – | 8 373 | 11 362 | −3 574 | 1 506 | 63 | −7 374 | −20 102 | 33 528 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 101 718 | 112 717 | 116 941 | 128 812 | 96 830 | 71 688 | 76 610 | 73 889 | 73 558 | 64 388 | 46 937 | 54 929 | 39 485 | 35 199 |
| Sum varige driftsmidler | 160 | 230 | 358 | 404 | 165 | 170 | 631 | 1 236 | 1 858 | 2 485 | 3 195 | 4 082 | 25 636 | 21 477 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 463 | 10 365 | 7 599 | 10 392 | 37 424 | 785 | 7 664 | 6 895 | 6 625 | 970 | 2 376 | 3 728 | 6 960 | 12 151 |
| Sum anleggsmidler | 112 340 | 123 313 | 124 899 | 139 609 | 134 419 | 72 644 | 84 905 | 82 021 | 82 040 | 67 843 | 52 508 | 62 738 | 72 082 | 68 827 |
| Sum fordringer | 148 784 | – | – | – | – | – | 97 167 | 82 994 | 117 954 | 89 645 | 61 637 | 50 887 | 56 400 | 60 035 |
| Sum omløpsmidler | 149 522 | 228 290 | 175 605 | 127 532 | 118 120 | 103 153 | 97 235 | 83 072 | 120 091 | 90 594 | 108 033 | 61 731 | 68 891 | 88 770 |
| Sum eiendeler | 261 862 | 351 603 | 300 504 | 267 141 | 252 539 | 175 796 | 182 139 | 165 092 | 202 132 | 158 437 | 160 541 | 124 469 | 140 973 | 157 597 |
| Sum innskutt egenkapital | 21 370 | – | – | – | – | – | 21 370 | 21 370 | 21 370 | 21 370 | 21 370 | 21 370 | 21 370 | 100 119 |
| Sum opptjent egenkapital | 48 181 | – | – | – | – | – | 35 386 | 31 868 | 25 361 | 33 790 | 37 164 | 39 955 | 52 583 | – |
| Sum egenkapital | 69 551 | 59 013 | 51 319 | 49 204 | 70 656 | 61 653 | 56 756 | 53 238 | 46 731 | 55 160 | 58 534 | 61 325 | 73 953 | 100 119 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 536 | – | – | – | – | – | 2 064 | 1 538 | 2 055 | 2 030 | 1 866 | 4 915 | 5 871 | 3 846 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 41 464 | – | – | – | – | – | 0 | 4 394 | – | 13 523 | 8 938 | 4 443 | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 43 000 | 151 051 | 147 332 | 132 776 | 122 375 | 1 629 | 2 064 | 5 932 | 2 055 | 15 553 | 10 805 | 9 358 | 5 871 | 3 846 |
| Sum kortsiktig gjeld | 149 311 | 140 835 | 101 195 | 84 275 | 58 441 | 112 515 | 123 320 | 105 923 | 153 346 | 87 724 | 91 203 | 53 787 | 61 148 | 53 633 |
| Sum gjeld | 192 311 | 292 591 | 249 185 | 217 937 | 181 883 | 114 143 | 125 384 | 111 855 | 155 401 | 103 277 | 102 008 | 63 145 | 67 019 | 57 479 |
| Sum egenkapital og gjeld | 261 862 | 351 603 | 300 504 | 267 141 | 252 539 | 175 796 | 182 139 | 165 092 | 202 132 | 158 437 | 160 541 | 124 469 | 140 973 | 157 597 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 30 874 | 39 498 | 23 362 | 28 466 | 24 600 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −30 874 | −39 501 | −24 524 | −61 966 | 19 627 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 0 | 0 | 1 109 | 34 664 | 4 950 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | −2 | −52 | 1 165 | 23 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 0 | 2 | 55 | 90 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,8 % | 0,6 % | 4,2 % | −2 % | 3,9 % | 4,8 % | 3,5 % | 5,1 % | −0,5 % | 1,5 % | 0,5 % | −4,6 % | −10,2 % | −19,2 % |
| Resultatmargin | 2,2 % | 1,3 % | 2,9 % | −4 % | 2,4 % | 1,4 % | 2,3 % | 3 % | −0,8 % | 0,4 % | 0 % | −3,4 % | −8,9 % | −13,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1 | 1,62 | 1,74 | 1,51 | 2,02 | 0,92 | 0,79 | 0,78 | 0,78 | 1,03 | 1,18 | 1,15 | 1,13 | 1,66 |
| Gjeldsgrad | 2,77 | 4,96 | 4,86 | 4,43 | 2,57 | 1,85 | 2,21 | 2,1 | 3,33 | 1,87 | 1,74 | 1,03 | 0,91 | 0,57 |
| Egenkapitalrentabilitet | 14,2 % | 9,8 % | 25,7 % | −32,9 % | 12,7 % | 7,9 % | 14,8 % | 21,3 % | −7,6 % | 2,7 % | 0,1 % | −12 % | −27,2 % | −33,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −2,7 % | 0,4 % | 13,4 % | 9,4 % | 5,9 % | −3,2 % | −4,3 % | −17,2 % | 35,5 % | 28 % | 20,9 % | −4,1 % | −6,7 % | – |
| Arbeidskapital | 210 605 kr | 87,5 mill kr | 74,4 mill kr | 43,3 mill kr | 59,7 mill kr | −9,4 mill kr | −26,1 mill kr | −22,9 mill kr | −33,3 mill kr | 2,9 mill kr | 16,8 mill kr | 7,9 mill kr | 7,7 mill kr | 35,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (8)
Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer · ARENDAL | |
Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer · DRAMMEN | |
Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer · HALDEN | 31 ans. |
Dataprogrammeringstjenester · HARSTAD | 13 ans. |
All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted · MOLDE | |
Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer · OSLO | 78 ans. |
Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer · STAVANGER | 5 ans. |
Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer · RANHEIM |
Selger du til selskaper som EMBRIQ AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.