ELVERUM LAMPEFORRETNING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2015 | 2 010 988 NOK |
| 2016 | 2 007 204 NOK |
| 2017 | 2 042 801 NOK |
| 2018 | 2 032 290 NOK |
| 2019 | 1 813 579 NOK |
| 2020 | 2 168 972 NOK |
| 2021 | 2 189 413 NOK |
| 2022 | 2 091 108 NOK |
| 2023 | 2 170 499 NOK |
| 2024 | 2 119 797 NOK |
| 2025 | 1 865 705 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Drive butikkhandel med belysningsutstyr.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 866 | 2 120 | 2 170 | 2 091 | 2 189 | 2 169 | 1 814 | 2 032 | 2 043 | 2 007 | 2 011 |
| Sum kostnader | 1 975 | 2 200 | 1 911 | 2 182 | 2 089 | 2 080 | 1 913 | 2 022 | 1 912 | 1 870 | 1 921 |
| Driftsresultat | −109 | −80 | 259 | −91 | 101 | 89 | −99 | 10 | 131 | 137 | 90 |
| Sum finansinntekter | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 2 | 4 | −4 | 2 | 2 | 2 | 4 | 1 | 1 | 1 | 6 |
| Netto finans | −0 | −2 | −1 | 0 | 0 | 0 | −4 | −1 | −1 | −1 | −6 |
| Resultat før skattekostnad | −110 | −82 | 258 | −91 | 101 | 89 | −103 | 9 | 130 | 136 | 84 |
| Årsresultat | −110 | −82 | 221 | −91 | 82 | 89 | −103 | 7 | 99 | 102 | 61 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | −82 | 221 | −91 | 82 | 89 | −103 | 7 | 99 | 102 | 61 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 15 | 19 | 24 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 0 | 15 | 19 | 24 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum fordringer | 7 | 26 | 22 | 12 | 7 | 7 | 13 | 25 | 3 | 5 | 5 |
| Sum omløpsmidler | 772 | 938 | 1 014 | 999 | 1 117 | 1 012 | 847 | 1 021 | 1 006 | 912 | 809 |
| Sum eiendeler | 772 | 953 | 1 033 | 1 023 | 1 117 | 1 012 | 847 | 1 021 | 1 006 | 912 | 809 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 |
| Sum opptjent egenkapital | 276 | 385 | 467 | 246 | 337 | 255 | 166 | 269 | 262 | 163 | 61 |
| Sum egenkapital | 306 | 415 | 497 | 276 | 367 | 285 | 196 | 299 | 292 | 193 | 91 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 466 | 538 | 536 | 747 | 750 | 727 | 651 | 722 | 714 | 719 | 718 |
| Sum gjeld | 466 | 538 | 536 | 747 | 750 | 727 | 651 | 722 | 714 | 719 | 718 |
| Sum egenkapital og gjeld | 772 | 953 | 1 033 | 1 023 | 1 117 | 1 012 | 847 | 1 021 | 1 006 | 912 | 809 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −5,9 % | −3,8 % | 12 % | −4,4 % | 4,6 % | 4,1 % | −5,5 % | 0,5 % | 6,4 % | 6,8 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | −5,9 % | −3,9 % | 10,2 % | −4,3 % | 3,7 % | 4,1 % | −5,7 % | 0,4 % | 4,8 % | 5,1 % | 3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,66 | 1,74 | 1,89 | 1,34 | 1,49 | 1,39 | 1,3 | 1,41 | 1,41 | 1,27 | 1,13 |
| Gjeldsgrad | 1,53 | 1,3 | 1,08 | 2,7 | 2,04 | 2,55 | 3,33 | 2,42 | 2,45 | 3,72 | 7,89 |
| Egenkapitalrentabilitet | −35,9 % | −19,8 % | 44,4 % | −32,8 % | 22,3 % | 31,4 % | −52,7 % | 2,4 % | 33,8 % | 52,9 % | 67 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −12 % | −2,3 % | 3,8 % | −4,5 % | 0,9 % | 19,6 % | −10,8 % | −0,5 % | 1,8 % | −0,2 % | – |
| Arbeidskapital | 305 709 kr | 400 056 kr | 478 397 kr | 252 578 kr | 367 070 kr | 285 215 kr | 195 734 kr | 298 866 kr | 291 828 kr | 193 171 kr | 91 014 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Detaljhandel med belysningsartikler · ELVERUM |
Selger du til selskaper som ELVERUM LAMPEFORRETNING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.