EKBLOM HOLDING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 3 401 823 NOK |
| 2012 | Ikke tilgjengelig |
| 2013 | 6 623 118 NOK |
| 2014 | 6 903 938 NOK |
| 2015 | 8 351 985 NOK |
| 2016 | 5 885 143 NOK |
| 2017 | 4 301 171 NOK |
| 2018 | 4 007 842 NOK |
| 2019 | 6 085 586 NOK |
| 2020 | 6 042 804 NOK |
| 2021 | 10 216 843 NOK |
| 2022 | 13 508 286 NOK |
| 2023 | Ikke tilgjengelig |
| 2024 | Ikke tilgjengelig |
| 2025 | Ikke tilgjengelig |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Å eie aksjer og andeler i andre virksomheter, samt hva hermed står i forbindelse. Samt å delta i andre virksomheter med likende formål gjennom aksjetegning eller på annen måte.
Kunngjøringer3
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | – | – | – | 13 508 | 10 217 | 6 043 | 6 086 | 4 008 | 4 301 | 5 885 | 8 352 | 6 904 | 6 623 | 3 402 |
| Sum kostnader | 61 | 68 | 288 | 12 107 | 8 935 | 5 282 | 5 610 | 3 998 | 4 495 | 5 847 | 7 693 | 6 558 | 6 133 | 3 330 |
| Driftsresultat | −61 | −68 | −288 | 1 402 | 1 282 | 761 | 476 | 9 | −194 | 38 | 659 | 346 | 490 | 71 |
| Sum finansinntekter | 0 | 2 532 | 184 | 533 | 644 | 25 | 66 | 9 | 14 | 15 | 21 | 7 | 9 | – |
| Sum finanskostnader | 0 | – | 11 | 411 | 271 | 236 | 14 | 218 | 113 | 6 | 1 | 5 | 2 | – |
| Netto finans | 0 | 2 532 | 172 | 122 | 372 | −210 | 52 | −208 | −99 | 9 | 20 | 3 | 7 | 1 |
| Resultat før skattekostnad | −61 | 2 464 | −115 | 1 524 | 1 655 | 551 | 528 | −199 | −292 | 47 | 679 | 349 | 497 | 72 |
| Årsresultat | −79 | 2 479 | −130 | 1 213 | 1 414 | 403 | 457 | −199 | −301 | 36 | 494 | 251 | 356 | 55 |
| Sum overføringer og disponeringer | −79 | 2 479 | −130 | 1 213 | 1 414 | 403 | 457 | −199 | −301 | 36 | 494 | 251 | 356 | 55 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 17 | 2 | 17 | 24 | 17 | – | – | – | 9 | 8 | 7 | – | – |
| Sum varige driftsmidler | – | – | – | 605 | 857 | 610 | 148 | 187 | 96 | 138 | 94 | 108 | 33 | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | 523 | 523 | 585 | 555 | 55 | 80 | 80 | 80 | 55 | 55 | 55 | 55 | 55 | 55 |
| Sum anleggsmidler | 523 | 540 | 587 | 1 177 | 936 | 707 | 228 | 267 | 151 | 202 | 157 | 169 | 88 | 55 |
| Sum fordringer | 6 012 | 5 797 | 3 905 | 1 902 | 1 489 | 589 | 474 | 713 | 678 | 699 | 763 | 481 | 802 | 329 |
| Sum investeringer | – | – | – | 710 | 1 139 | 394 | 488 | 342 | 547 | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 6 191 | 6 409 | 3 921 | 9 416 | 5 262 | 2 577 | 2 644 | 2 107 | 2 377 | 2 131 | 2 815 | 1 985 | 2 334 | 798 |
| Sum eiendeler | 6 714 | 6 949 | 4 508 | 10 593 | 6 199 | 3 284 | 2 872 | 2 374 | 2 528 | 2 333 | 2 972 | 2 154 | 2 422 | 853 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 648 | 1 648 | 1 648 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 935 | 5 014 | 2 811 | 4 499 | 3 356 | 1 942 | 1 539 | 1 082 | 1 281 | 1 582 | 1 546 | 1 052 | 801 | 55 |
| Sum egenkapital | 6 583 | 6 661 | 4 458 | 4 599 | 3 456 | 2 042 | 1 639 | 1 182 | 1 381 | 1 682 | 1 646 | 1 152 | 901 | 155 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 131 | 287 | 50 | 5 993 | 2 742 | 1 242 | 1 233 | 1 192 | 1 147 | 651 | 1 326 | 1 003 | 1 521 | 698 |
| Sum gjeld | 131 | 287 | 50 | 5 993 | 2 742 | 1 242 | 1 233 | 1 192 | 1 147 | 651 | 1 326 | 1 003 | 1 521 | 698 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 714 | 6 949 | 4 508 | 10 593 | 6 199 | 3 284 | 2 872 | 2 374 | 2 528 | 2 333 | 2 972 | 2 154 | 2 422 | 853 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | – | – | – | 10,4 % | 12,6 % | 12,6 % | 7,8 % | 0,2 % | −4,5 % | 0,7 % | 7,9 % | 5 % | 7,4 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | – | – | – | 9 % | 13,8 % | 6,7 % | 7,5 % | −5 % | −7 % | 0,6 % | 5,9 % | 3,6 % | 5,4 % | 1,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 47,29 | 22,32 | 78,41 | 1,57 | 1,92 | 2,07 | 2,14 | 1,77 | 2,07 | 3,27 | 2,12 | 1,98 | 1,53 | 1,14 |
| Gjeldsgrad | 0,02 | 0,04 | 0,01 | 1,3 | 0,79 | 0,61 | 0,75 | 1,01 | 0,83 | 0,39 | 0,81 | 0,87 | 1,69 | 4,5 |
| Egenkapitalrentabilitet | −1,2 % | 37,2 % | −2,9 % | 26,4 % | 40,9 % | 19,8 % | 27,9 % | −16,8 % | −21,8 % | 2,2 % | 30 % | 21,8 % | 39,5 % | 35,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | – | – | 32,2 % | 69,1 % | −0,7 % | 51,8 % | −6,8 % | −26,9 % | −29,5 % | 21 % | 4,2 % | – | – |
| Arbeidskapital | 6,1 mill kr | 6,1 mill kr | 3,9 mill kr | 3,4 mill kr | 2,5 mill kr | 1,3 mill kr | 1,4 mill kr | 914 798 kr | 1,2 mill kr | 1,5 mill kr | 1,5 mill kr | 982 301 kr | 812 745 kr | 99 939 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Rørleggerarbeid · VIKESÅ |
Selger du til selskaper som EKBLOM HOLDING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.