EIVA-SAFEX AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 163 649 003 NOK |
| 2012 | 168 057 738 NOK |
| 2013 | 158 316 878 NOK |
| 2014 | 153 907 873 NOK |
| 2015 | 164 977 538 NOK |
| 2016 | 177 168 325 NOK |
| 2017 | 182 025 231 NOK |
| 2018 | 186 790 269 NOK |
| 2019 | 207 090 141 NOK |
| 2020 | 216 819 361 NOK |
| 2021 | 226 111 915 NOK |
| 2022 | 264 105 858 NOK |
| 2023 | 263 077 951 NOK |
| 2024 | 294 837 117 NOK |
| 2025 | 356 313 739 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Salg av varer og tjenester fra faste forretnings- steder, liksom det ved aksjetegning o.l. kan delta i andre selskap med salg eller produksjon som mål.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 356 314 | 294 837 | 263 078 | 264 106 | 226 112 | 216 819 | 207 090 | 186 790 | 182 025 | 177 168 | 164 978 | 153 908 | 158 317 | 168 058 | 163 649 |
| Sum kostnader | 340 629 | 282 483 | 255 082 | 253 690 | 219 462 | 213 572 | 203 121 | 184 537 | 181 034 | 172 394 | 163 421 | 158 084 | 158 538 | 167 909 | 160 151 |
| Driftsresultat | 15 685 | 12 354 | 7 996 | 10 416 | 6 650 | 3 247 | 3 969 | 2 253 | 991 | 4 775 | 1 557 | −4 176 | −221 | 149 | 3 498 |
| Sum finansinntekter | 2 042 | 568 | 1 180 | 1 479 | 1 039 | 1 906 | 653 | 678 | 1 539 | 741 | 1 958 | 54 | 50 | 28 | – |
| Sum finanskostnader | 2 849 | 3 327 | 4 297 | 3 366 | 2 091 | 3 146 | 2 043 | 2 379 | 2 967 | 1 975 | 4 365 | 2 604 | 1 233 | 1 355 | – |
| Netto finans | −807 | – | – | – | – | – | −1 390 | −1 701 | −1 428 | −1 234 | −2 407 | −2 550 | −1 183 | −1 327 | −1 044 |
| Resultat før skattekostnad | 14 878 | 9 596 | 4 878 | 8 529 | 5 598 | 2 007 | 2 579 | 553 | −437 | 3 541 | −851 | −6 726 | −1 403 | −1 178 | 2 455 |
| Årsresultat | 11 490 | 7 480 | 3 799 | 6 636 | 4 315 | 1 499 | 1 983 | 378 | −371 | 2 610 | −1 109 | −5 611 | −2 001 | −1 780 | 927 |
| Sum overføringer og disponeringer | 11 490 | – | – | – | – | – | 1 983 | 378 | −371 | 2 610 | −1 109 | −5 611 | −2 001 | −1 780 | 927 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 5 985 | 1 230 | 1 188 | 1 135 | 871 | 1 339 | 1 848 | 504 | 264 | 198 | 1 378 | 2 500 | 3 958 | 7 301 | 10 444 |
| Sum varige driftsmidler | 9 769 | 5 891 | 5 253 | 3 991 | 4 586 | 4 616 | 5 030 | 5 356 | 5 857 | 4 813 | 2 750 | 3 272 | 3 326 | 3 358 | 3 506 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 102 | 189 | 313 | 1 259 | 234 | 113 | 109 | 158 | 326 | 562 |
| Sum anleggsmidler | 15 759 | 7 127 | 6 446 | 5 131 | 5 462 | 6 058 | 7 067 | 6 172 | 7 380 | 5 246 | 4 240 | 5 881 | 7 442 | 10 986 | 14 511 |
| Sum fordringer | 31 127 | – | – | – | – | – | 21 574 | 15 368 | 14 914 | 19 192 | 13 309 | 18 828 | 17 090 | 19 988 | 17 962 |
| Sum investeringer | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 4 | 4 |
| Sum omløpsmidler | 114 124 | 105 474 | 96 675 | 83 665 | 74 850 | 58 480 | 62 699 | 58 308 | 53 014 | 54 932 | 56 449 | 60 924 | 50 179 | 54 021 | 49 065 |
| Sum eiendeler | 129 883 | 112 601 | 103 121 | 88 796 | 80 312 | 64 538 | 69 766 | 64 481 | 60 394 | 60 178 | 60 689 | 66 806 | 57 621 | 65 006 | 63 576 |
| Sum innskutt egenkapital | 6 829 | – | – | – | – | – | 6 829 | 6 829 | 6 829 | 6 829 | 6 829 | 6 829 | 8 699 | 8 699 | 8 699 |
| Sum opptjent egenkapital | 36 525 | – | – | – | – | – | 1 305 | −678 | −1 056 | −685 | −3 295 | −2 186 | 1 556 | 3 557 | 5 337 |
| Sum egenkapital | 43 354 | 31 864 | 24 383 | 20 584 | 13 948 | 9 633 | 8 134 | 6 151 | 5 773 | 6 144 | 3 534 | 4 643 | 10 255 | 12 256 | 14 036 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 200 | – | – | – | – | – | 200 | 392 | 200 | 200 | 200 | 400 | 456 | 539 | 643 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 27 851 | – | – | – | – | – | 11 992 | 12 272 | 13 738 | 14 909 | 8 855 | 9 253 | 9 777 | 10 768 | 9 094 |
| Sum langsiktig gjeld | 28 051 | 27 851 | 27 851 | 27 851 | 27 851 | 11 712 | 12 192 | 12 664 | 13 938 | 15 109 | 9 055 | 9 653 | 10 233 | 11 307 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 58 478 | 52 686 | 50 687 | 40 162 | 38 314 | 42 993 | 49 440 | 45 666 | 40 682 | 38 925 | 48 100 | 52 509 | 37 133 | 41 444 | 39 802 |
| Sum gjeld | 86 529 | 80 737 | 78 738 | 68 212 | 66 364 | 54 905 | 61 632 | 58 330 | 54 621 | 54 034 | 57 155 | 62 162 | 47 366 | 52 751 | 49 540 |
| Sum egenkapital og gjeld | 129 883 | 112 601 | 103 121 | 88 796 | 80 312 | 64 538 | 69 766 | 64 481 | 60 394 | 60 178 | 60 689 | 66 806 | 57 621 | 65 006 | 63 576 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 3 088 | 5 336 | −13 554 | −4 589 | 9 895 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −1 895 | −2 389 | −239 | −853 | 401 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 0 | −198 | 6 883 | 12 375 | 9 557 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 1 193 | 2 749 | −6 911 | 6 934 | 64 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 3 975 | 2 782 | 32 | 6 943 | 9 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,4 % | 4,2 % | 3 % | 3,9 % | 2,9 % | 1,5 % | 1,9 % | 1,2 % | 0,5 % | 2,7 % | 0,9 % | −2,7 % | −0,1 % | 0,1 % | 2,1 % |
| Resultatmargin | 3,2 % | 2,5 % | 1,4 % | 2,5 % | 1,9 % | 0,7 % | 1 % | 0,2 % | −0,2 % | 1,5 % | −0,7 % | −3,7 % | −1,3 % | −1,1 % | 0,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,95 | 2 | 1,91 | 2,08 | 1,95 | 1,36 | 1,27 | 1,28 | 1,3 | 1,41 | 1,17 | 1,16 | 1,35 | 1,3 | 1,23 |
| Gjeldsgrad | 2 | 2,53 | 3,23 | 3,31 | 4,76 | 5,7 | 7,58 | 9,48 | 9,46 | 8,79 | 16,17 | 13,39 | 4,62 | 4,3 | 3,53 |
| Egenkapitalrentabilitet | 26,5 % | 23,5 % | 15,6 % | 32,2 % | 30,9 % | 15,6 % | 24,4 % | 6,2 % | −6,4 % | 42,5 % | −31,4 % | −120,9 % | −19,5 % | −14,5 % | 6,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 20,9 % | 12,1 % | −0,4 % | 16,8 % | 4,3 % | 4,7 % | 10,9 % | 2,6 % | 2,7 % | 7,4 % | 7,2 % | −2,8 % | −5,8 % | 2,7 % | – |
| Arbeidskapital | 55,6 mill kr | 52,8 mill kr | 46 mill kr | 43,5 mill kr | 36,5 mill kr | 15,5 mill kr | 13,3 mill kr | 12,6 mill kr | 12,3 mill kr | 16 mill kr | 8,3 mill kr | 8,4 mill kr | 13 mill kr | 12,6 mill kr | 9,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (13)
Engroshandel med maskinverktøy · KRISTIANSAND S | 9 ans. |
Engroshandel med maskinverktøy · HARSTAD | |
Engroshandel med maskinverktøy · HAUGESUND | |
Engroshandel med maskinverktøy · MO I RANA | |
Engroshandel med maskinverktøy · ÅLESUND | 8 ans. |
Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · NODELAND | |
Engroshandel med maskinverktøy · OSLO | 16 ans. |
Engroshandel med maskinverktøy · FREDRIKSTAD | 8 ans. |
Engroshandel med maskinverktøy · SANDNES | |
Engroshandel med maskinverktøy · PORSGRUNN | |
Engroshandel med maskinverktøy · TROMSØ | |
Engroshandel med maskinverktøy · HEIMDAL | 16 ans. |
Vis 1 til
Engroshandel med maskinverktøy · STOKKE | 17 ans. |
Selger du til selskaper som EIVA-SAFEX AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.