EIDSKOG MONTESSORISKOLE SA
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2013 | 5 538 718 NOK |
| 2014 | Ikke tilgjengelig |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | 7 141 068 NOK |
| 2017 | 6 894 378 NOK |
| 2018 | Ikke tilgjengelig |
| 2019 | 7 275 710 NOK |
| 2020 | 7 835 197 NOK |
| 2021 | 7 965 303 NOK |
| 2022 | 7 848 759 NOK |
| 2023 | 8 411 890 NOK |
| 2024 | 8 418 912 NOK |
| 2025 | 8 532 162 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller10
Formål
Å fremme medlemmenes interesser gjennom å tilby grunnskoleopplæring basert på montessoripedagogikk. Skolen skal drives i samsvar med Lov om private skoler med rett til statstilskudd, og har som mål å å drive en montessoriskole med høy pedagogisk standard.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 8 532 | 8 419 | 8 412 | 7 849 | 7 965 | 7 835 | 7 276 | 6 894 | 7 141 | 5 539 |
| Sum kostnader | 9 760 | 8 585 | 7 647 | 7 824 | 7 988 | 7 229 | 7 069 | 6 799 | 6 788 | 5 570 |
| Driftsresultat | −1 228 | −166 | 765 | 25 | −23 | 606 | 207 | 96 | 353 | −32 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3 | 1 | 2 | 8 |
| Sum finanskostnader | 1 | 3 | 0 | – | 1 | 1 | 0 | 0 | – | 0 |
| Netto finans | −1 | −2 | 0 | 1 | −1 | 0 | 3 | 1 | 2 | 8 |
| Resultat før skattekostnad | −1 229 | −168 | 765 | 25 | −24 | 606 | 209 | 97 | 355 | −23 |
| Årsresultat | −1 229 | −168 | 765 | 25 | −24 | 606 | 209 | 97 | 355 | −23 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | −168 | 765 | 25 | −24 | 606 | 209 | 97 | 355 | −23 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | 144 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 144 |
| Sum fordringer | 217 | 150 | 161 | 163 | 334 | 252 | 249 | 139 | 113 | 94 |
| Sum omløpsmidler | 2 521 | 3 948 | 3 851 | 3 139 | 2 881 | 2 586 | 1 842 | 1 702 | 1 576 | 1 624 |
| Sum eiendeler | 2 521 | 3 948 | 3 851 | 3 139 | 2 881 | 2 586 | 1 842 | 1 702 | 1 576 | 1 768 |
| Sum innskutt egenkapital | 202 | 201 | 201 | 198 | 190 | 180 | 180 | 180 | 180 | 180 |
| Sum opptjent egenkapital | 207 | 1 436 | 1 605 | 839 | 814 | 838 | 232 | 426 | 384 | 632 |
| Sum egenkapital | 409 | 1 637 | 1 806 | 1 037 | 1 004 | 1 018 | 412 | 606 | 564 | 812 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | −19 | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | −19 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 111 | 2 310 | 2 045 | 2 102 | 1 877 | 1 568 | 1 430 | 1 097 | 1 032 | 956 |
| Sum gjeld | 2 111 | 2 310 | 2 045 | 2 102 | 1 877 | 1 568 | 1 430 | 1 097 | 1 013 | 956 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 521 | 3 948 | 3 851 | 3 139 | 2 881 | 2 586 | 1 842 | 1 702 | 1 576 | 1 768 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −14,4 % | −2 % | 9,1 % | 0,3 % | −0,3 % | 7,7 % | 2,8 % | 1,4 % | 4,9 % | −0,6 % |
| Resultatmargin | −14,4 % | −2 % | 9,1 % | 0,3 % | −0,3 % | 7,7 % | 2,9 % | 1,4 % | 5 % | −0,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,19 | 1,71 | 1,88 | 1,49 | 1,54 | 1,65 | 1,29 | 1,55 | 1,53 | 1,7 |
| Gjeldsgrad | 5,16 | 1,41 | 1,13 | 2,03 | 1,87 | 1,54 | 3,47 | 1,81 | 1,8 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | −300,2 % | −10,3 % | 42,4 % | 2,4 % | −2,4 % | 59,5 % | 50,8 % | 16 % | 63 % | −2,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 1,3 % | 0,1 % | 7,2 % | −1,5 % | 1,7 % | 7,7 % | – | −3,5 % | – | – |
| Arbeidskapital | 409 364 kr | 1,6 mill kr | 1,8 mill kr | 1 mill kr | 1 mill kr | 1 mill kr | 412 003 kr | 605 522 kr | 544 329 kr | 667 573 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller10
Underenheter (1)
Ordinær grunnskoleundervisning · VESTMARKA | 15 ans. |
Selger du til selskaper som EIDSKOG MONTESSORISKOLE SA?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.