EGERSUND TRÅL AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 109 386 648 NOK |
| 2015 | 127 468 087 NOK |
| 2016 | 149 913 282 NOK |
| 2017 | 137 998 256 NOK |
| 2018 | 208 044 649 NOK |
| 2019 | 132 858 036 NOK |
| 2020 | 169 420 673 NOK |
| 2021 | 208 954 890 NOK |
| 2022 | 185 259 096 NOK |
| 2023 | 216 333 417 NOK |
| 2024 | 213 718 163 NOK |
| 2025 | 202 354 930 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Utvikling, produksjon, salg og service av redskaper og utstyr til fiskeri- og offshorebransjen, samt alt som hermed er forbundet, herunder deltakelse i andre selskaper også gjennom aksjeerverv.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2023, 2022, 2020 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 202 355 | 213 718 | 216 333 | 185 259 | 208 955 | 169 421 | 132 858 | 208 045 | 137 998 | 149 913 | 127 468 | 109 387 |
| Sum kostnader | 178 602 | 180 525 | 177 438 | 155 381 | 177 188 | 139 820 | 116 905 | 185 396 | 122 284 | 135 550 | 115 315 | 96 902 |
| Driftsresultat | 23 753 | 33 193 | 38 895 | 29 878 | 31 767 | 29 600 | 15 953 | 22 648 | 15 715 | 14 363 | 12 153 | 12 485 |
| Sum finansinntekter | 2 274 | 1 611 | 909 | 2 012 | 2 308 | 708 | 3 727 | 899 | 369 | 1 608 | 223 | 1 553 |
| Sum finanskostnader | 356 | 2 632 | 1 338 | 1 140 | 337 | 22 898 | 1 527 | 3 495 | 4 296 | 726 | 2 545 | 2 175 |
| Netto finans | 1 918 | – | – | – | – | – | 2 200 | −2 596 | −3 927 | 882 | −2 323 | −622 |
| Resultat før skattekostnad | 25 671 | 32 172 | 38 467 | 30 750 | 33 738 | 7 410 | 18 154 | 20 052 | 11 788 | 15 245 | 9 831 | 11 863 |
| Årsresultat | 20 132 | 25 135 | 30 019 | 24 273 | 26 316 | 5 764 | 14 454 | 15 416 | 8 979 | 11 433 | 6 385 | 9 035 |
| Sum overføringer og disponeringer | 20 132 | – | – | – | – | – | 14 454 | 15 416 | 8 979 | 11 433 | 6 385 | 9 035 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 5 139 | 4 675 | 5 151 | 4 984 | 2 747 | 3 336 | 1 489 | 1 534 | 1 630 | 2 417 | 913 | 608 |
| Sum varige driftsmidler | 3 996 | 5 560 | 6 874 | 7 467 | 5 470 | 6 309 | 4 628 | 673 | 664 | 947 | 1 079 | 1 405 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 31 143 | 32 343 | 31 143 | 20 143 | 15 443 | 15 443 | 15 443 | 85 634 | 76 036 | 72 191 | 72 191 | 71 702 |
| Sum anleggsmidler | 40 278 | 42 578 | 43 168 | 32 594 | 23 660 | 25 088 | 21 560 | 87 841 | 78 330 | 75 555 | 74 183 | 73 715 |
| Sum fordringer | 64 297 | – | – | – | – | – | 27 839 | 56 091 | 36 208 | 44 241 | 22 100 | 21 843 |
| Sum omløpsmidler | 117 925 | 117 218 | 131 713 | 125 792 | 122 527 | 83 470 | 84 127 | 108 857 | 83 458 | 82 726 | 60 346 | 61 398 |
| Sum eiendeler | 158 204 | 159 796 | 174 881 | 158 386 | 146 186 | 108 558 | 105 687 | 196 697 | 161 788 | 158 281 | 134 528 | 135 114 |
| Sum innskutt egenkapital | 11 811 | – | – | – | – | – | 11 811 | 23 622 | 23 622 | 23 622 | 23 622 | 23 622 |
| Sum opptjent egenkapital | 91 327 | – | – | – | – | – | 49 371 | 97 344 | 85 470 | 79 531 | 68 098 | 61 712 |
| Sum egenkapital | 103 138 | 95 486 | 89 046 | 91 482 | 82 341 | 66 946 | 61 182 | 120 966 | 109 092 | 103 153 | 91 720 | 85 335 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 731 | – | – | – | – | – | – | – | 7 729 | 13 921 | 20 113 | 26 305 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 731 | 2 975 | 4 144 | 5 211 | 4 100 | 4 767 | 0 | 0 | 7 729 | 13 921 | 20 113 | 26 305 |
| Sum kortsiktig gjeld | 53 335 | 61 335 | 81 691 | 61 694 | 59 745 | 36 846 | 44 505 | 75 731 | 44 967 | 41 207 | 22 696 | 23 474 |
| Sum gjeld | 55 066 | 64 310 | 85 835 | 66 904 | 63 845 | 41 613 | 44 505 | 75 731 | 52 696 | 55 128 | 42 809 | 49 779 |
| Sum egenkapital og gjeld | 158 204 | 159 796 | 174 881 | 158 386 | 146 186 | 108 558 | 105 687 | 196 697 | 161 788 | 158 281 | 134 528 | 135 114 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 35 575 | 54 780 | 18 634 | 0 | 4 801 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −658 | −12 262 | −11 033 | 0 | 5 538 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −35 184 | −43 390 | −7 631 | 0 | 767 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −267 | −872 | −30 | 0 | 30 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 1 059 | 1 326 | 1 329 | 0 | 1 326 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,7 % | 15,5 % | 18 % | 16,1 % | 15,2 % | 17,5 % | 12 % | 10,9 % | 11,4 % | 9,6 % | 9,5 % | 11,4 % |
| Resultatmargin | 10 % | 11,8 % | 13,9 % | 13,1 % | 12,6 % | 3,4 % | 10,9 % | 7,4 % | 6,5 % | 7,6 % | 5 % | 8,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,21 | 1,91 | 1,61 | 2,04 | 2,05 | 2,27 | 1,89 | 1,44 | 1,86 | 2,01 | 2,66 | 2,62 |
| Gjeldsgrad | 0,53 | 0,67 | 0,96 | 0,73 | 0,78 | 0,62 | 0,73 | 0,63 | 0,48 | 0,53 | 0,47 | 0,58 |
| Egenkapitalrentabilitet | 19,5 % | 26,3 % | 33,7 % | 26,5 % | 32 % | 8,6 % | 23,6 % | 12,7 % | 8,2 % | 11,1 % | 7 % | 10,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −5,3 % | −1,2 % | 16,8 % | −11,3 % | 23,3 % | 27,5 % | −36,1 % | 50,8 % | −7,9 % | 17,6 % | 16,5 % | – |
| Arbeidskapital | 64,6 mill kr | 55,9 mill kr | 50 mill kr | 64,1 mill kr | 62,8 mill kr | 46,6 mill kr | 39,6 mill kr | 33,1 mill kr | 38,5 mill kr | 41,5 mill kr | 37,6 mill kr | 37,9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (2)
Produksjon av tauverk, rep, hyssing og nett · VESTERØY | |
Produksjon av tauverk, rep, hyssing og nett · EGERSUND | 45 ans. |
Selger du til selskaper som EGERSUND TRÅL AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.