EDAB AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 11 806 459 NOK |
| 2012 | 12 132 039 NOK |
| 2013 | 12 008 271 NOK |
| 2014 | 14 664 331 NOK |
| 2015 | 16 588 001 NOK |
| 2016 | 16 313 598 NOK |
| 2017 | 17 411 496 NOK |
| 2018 | 19 043 514 NOK |
| 2019 | 19 269 717 NOK |
| 2020 | 13 903 105 NOK |
| 2021 | 13 782 557 NOK |
| 2022 | 14 110 739 NOK |
| 2023 | 12 660 934 NOK |
| 2024 | 14 178 710 NOK |
| 2025 | 15 119 252 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Forestå lakkering av industriprodukter og annet, formidle lakkeringstjenester, selge varer som er naturlig for bransjen, selge kompetanse og konsulenttjenester, samt å delta i andre selskap med lignende formål.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 15 119 | 14 179 | 12 661 | 14 111 | 13 783 | 13 903 | 19 270 | 19 044 | 17 411 | 16 314 | 16 588 | 14 664 | 12 008 | 12 132 | 11 806 |
| Sum kostnader | 14 068 | 13 424 | 12 091 | 13 756 | 12 802 | 12 690 | 18 337 | 18 127 | 16 518 | 15 444 | 15 870 | 15 803 | 12 129 | 11 391 | 10 924 |
| Driftsresultat | 1 052 | 755 | 570 | 355 | 980 | 1 213 | 933 | 917 | 894 | 869 | 718 | −1 139 | −120 | 741 | 883 |
| Sum finansinntekter | 36 | 9 | 8 | 24 | 23 | 8 | 56 | 19 | 3 | 57 | 34 | 35 | 22 | – | – |
| Sum finanskostnader | 146 | 37 | 68 | 165 | 212 | 260 | 332 | 352 | 427 | 441 | 322 | 351 | 369 | – | – |
| Netto finans | −110 | −28 | −59 | −142 | −189 | −252 | −276 | −332 | −424 | −384 | −288 | −315 | −347 | −501 | −487 |
| Resultat før skattekostnad | 942 | 727 | 511 | 213 | 791 | 961 | 658 | 585 | 470 | 485 | 430 | −1 454 | −467 | 240 | 396 |
| Årsresultat | 734 | 566 | 398 | 165 | 652 | 961 | 658 | 585 | 470 | 485 | 430 | −1 454 | −467 | 240 | 396 |
| Totalresultat | 734 | 566 | 398 | 165 | 652 | 961 | 658 | 585 | 470 | 485 | 430 | −1 454 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 734 | 566 | 398 | 165 | 652 | 961 | 658 | 585 | 470 | 485 | 430 | −1 454 | −467 | 240 | 396 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 5 076 | 3 386 | 3 872 | 4 297 | 4 840 | 5 553 | 6 293 | 6 829 | 7 774 | 8 749 | 5 567 | 4 807 | 5 353 | – | – |
| Sum anleggsmidler | 5 076 | 3 386 | 3 872 | 4 297 | 4 840 | 5 553 | 6 293 | 6 829 | 7 774 | 8 749 | 5 567 | 4 807 | 5 353 | 6 090 | 6 732 |
| Sum fordringer | 2 919 | 1 706 | 1 335 | 1 733 | 2 072 | 2 160 | 3 021 | 3 609 | 2 903 | 2 227 | 2 810 | 2 485 | 1 714 | – | – |
| Sum omløpsmidler | 8 332 | 6 523 | 5 832 | 5 656 | 7 231 | 6 605 | 6 389 | 6 385 | 6 153 | 5 287 | 6 811 | 4 770 | 4 897 | 4 705 | 2 668 |
| Sum eiendeler | 13 409 | 9 908 | 9 704 | 9 954 | 12 071 | 12 158 | 12 682 | 13 214 | 13 927 | 14 035 | 12 378 | 9 577 | 10 250 | 10 795 | 9 400 |
| Sum innskutt egenkapital | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 5 500 | 3 100 | 3 100 | 3 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 320 | 1 586 | 1 020 | 621 | 456 | −196 | −1 157 | −1 814 | −2 399 | −2 869 | −3 354 | −3 783 | −2 329 | −1 862 | −2 102 |
| Sum egenkapital | 8 320 | 7 586 | 7 020 | 6 621 | 6 456 | 5 804 | 4 843 | 4 186 | 3 601 | 3 131 | 2 646 | 1 717 | 771 | 1 238 | 998 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 354 | 460 | 299 | 187 | 139 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 396 | 19 | 373 | 856 | 1 692 | 2 527 | 1 858 | 2 457 | 3 248 | 4 755 | 4 113 | 3 171 | 3 924 | 4 373 | 5 298 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 749 | 479 | 673 | 1 043 | 1 831 | 2 527 | 1 858 | 2 457 | 3 248 | 4 755 | 4 113 | 3 171 | 3 924 | – | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 339 | 1 844 | 2 011 | 2 289 | 3 784 | 3 827 | 5 981 | 6 571 | 7 078 | 6 149 | 5 619 | 4 689 | 5 555 | 5 184 | 3 103 |
| Sum gjeld | 5 088 | 2 323 | 2 684 | 3 332 | 5 615 | 6 354 | 7 839 | 9 028 | 10 325 | 10 904 | 9 731 | 7 860 | 9 479 | 9 557 | 8 402 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 409 | 9 908 | 9 704 | 9 954 | 12 071 | 12 158 | 12 682 | 13 214 | 13 927 | 14 035 | 12 378 | 9 577 | 10 250 | 10 795 | 9 400 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 7 % | 5,3 % | 4,5 % | 2,5 % | 7,1 % | 8,7 % | 4,8 % | 4,8 % | 5,1 % | 5,3 % | 4,3 % | −7,8 % | −1 % | 6,1 % | 7,5 % |
| Resultatmargin | 4,9 % | 4 % | 3,2 % | 1,2 % | 4,7 % | 6,9 % | 3,4 % | 3,1 % | 2,7 % | 3 % | 2,6 % | −9,9 % | −3,9 % | 2 % | 3,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,56 | 3,54 | 2,9 | 2,47 | 1,91 | 1,73 | 1,07 | 0,97 | 0,87 | 0,86 | 1,21 | 1,02 | 0,88 | 0,91 | 0,86 |
| Gjeldsgrad | 0,61 | 0,31 | 0,38 | 0,5 | 0,87 | 1,09 | 1,62 | 2,16 | 2,87 | 3,48 | 3,68 | 4,58 | 12,3 | 7,72 | 8,42 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,8 % | 7,5 % | 5,7 % | 2,5 % | 10,1 % | 16,6 % | 13,6 % | 14 % | 13,1 % | 15,5 % | 16,2 % | −84,7 % | −60,6 % | 19,4 % | 39,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 6,6 % | 12 % | −10,3 % | 2,4 % | −0,9 % | −27,9 % | 1,2 % | 9,4 % | 6,7 % | −1,7 % | 13,1 % | 22,1 % | −1 % | 2,8 % | – |
| Arbeidskapital | 6 mill kr | 4,7 mill kr | 3,8 mill kr | 3,4 mill kr | 3,4 mill kr | 2,8 mill kr | 407 708 kr | −185 718 kr | −924 725 kr | −862 074 kr | 1,2 mill kr | 80 802 kr | −657 657 kr | −478 532 kr | −435 171 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Overflatebehandling av metaller · SKOTTERUD | 10 ans. |
Selger du til selskaper som EDAB AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.