DYRKORN FERIE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Tusen NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2016 | 59 800 NOK |
| 2017 | 141 653 NOK |
| 2018 | 207 520 NOK |
| 2019 | 459 472 NOK |
| 2020 | 162 025 NOK |
| 2021 | 260 023 NOK |
| 2022 | 475 580 NOK |
| 2023 | 312 768 NOK |
| 2024 | 435 640 NOK |
| 2025 | 483 288 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller3
Formål
Utleie av ferieboliger og det som naturlig står i forbindelse med dette. Samt investere i realobjekter, aksjer og andre verdipapirer.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 483 | 436 | 313 | 476 | 260 | 162 | 459 | 208 | 142 | 60 |
| Sum kostnader | 331 | 217 | 277 | 207 | 208 | 165 | 842 | 232 | 211 | 800 |
| Driftsresultat | 152 | 218 | 36 | 268 | 52 | −3 | −382 | −25 | −70 | −740 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 202 | 235 | 210 | 162 | 112 | 123 | 154 | 86 | 59 | 29 |
| Netto finans | −202 | −235 | −210 | −162 | −112 | −123 | −154 | −85 | −59 | −29 |
| Resultat før skattekostnad | −50 | −17 | −175 | 106 | −60 | −127 | −536 | −110 | −129 | −769 |
| Årsresultat | −39 | −13 | −136 | 83 | −47 | −99 | −418 | −95 | −107 | −582 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | −13 | −136 | 83 | −47 | −99 | −418 | −95 | −107 | −582 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | – | 147 | 199 | 342 | 224 | 209 | 187 |
| Sum varige driftsmidler | 2 399 | 2 434 | 2 480 | 2 439 | 2 485 | 2 531 | 2 577 | 2 521 | 1 251 | 840 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 542 | 642 | 782 | 137 | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 2 941 | 3 076 | 3 262 | 2 575 | 2 632 | 2 730 | 2 918 | 2 745 | 1 460 | 1 026 |
| Sum fordringer | 12 | 21 | 259 | 683 | 325 | 818 | 228 | 41 | 18 | 36 |
| Sum omløpsmidler | 82 | 175 | 260 | 857 | 412 | 818 | 235 | 759 | 123 | 69 |
| Sum eiendeler | 3 023 | 3 251 | 3 522 | 3 433 | 3 043 | 3 549 | 3 153 | 3 504 | 1 583 | 1 096 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 | 30 | 87 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 | 44 | 0 | 69 | −521 | −708 | −1 212 | −793 | −698 | −591 |
| Sum egenkapital | 35 | 74 | 87 | 99 | −491 | −678 | −1 182 | −763 | −668 | −561 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 | 12 | 16 | 19 | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 989 | 3 158 | 3 214 | 3 283 | 3 335 | 3 380 | 4 199 | 4 204 | 2 240 | 1 500 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 3 170 | 3 231 | 3 303 | 3 335 | 3 380 | 4 199 | 4 204 | 2 240 | 1 500 |
| Sum kortsiktig gjeld | −3 | 6 | 204 | 31 | 199 | 846 | 136 | 62 | 12 | 157 |
| Sum gjeld | 2 988 | 3 177 | 3 434 | 3 334 | 3 535 | 4 226 | 4 335 | 4 267 | 2 251 | 1 657 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 023 | 3 251 | 3 522 | 3 433 | 3 043 | 3 549 | 3 153 | 3 504 | 1 583 | 1 096 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 31,5 % | 50,1 % | 11,4 % | 56,4 % | 19,9 % | −2,1 % | −83,2 % | −12 % | −49,2 % | – |
| Resultatmargin | −8,1 % | −3 % | −43,6 % | 17,5 % | −18 % | −61,1 % | −91,1 % | −45,9 % | −75,6 % | −974 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | – | 27,57 | 1,27 | 27,5 | 2,07 | 0,97 | 1,72 | 12,15 | 10,35 | 0,44 |
| Gjeldsgrad | 84,97 | 42,77 | 39,4 | 33,8 | – | – | – | – | – | – |
| Egenkapitalrentabilitet | −111,2 % | −17,4 % | −156,4 % | 84,2 % | 9,5 % | 14,6 % | 35,4 % | 12,5 % | 16 % | 103,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 10,9 % | 39,3 % | −34,2 % | 82,9 % | 60,5 % | −64,7 % | 121,4 % | 46,5 % | 136,9 % | – |
| Arbeidskapital | 84 682 kr | 168 195 kr | 55 633 kr | 826 152 kr | 212 408 kr | −27 645 kr | 98 523 kr | 696 112 kr | 111 395 kr | −87 284 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller3
Underenheter (1)
Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter · STORDAL |
Selger du til selskaper som DYRKORN FERIE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.